Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 09:31:03
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak z tego zasadzic?  (Przeczytany 3345 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adi123123
Nowicjusz
*

« : Września 24, 2008, 21:32:07 »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55138b5950061683.html
Witam i mam pytanie.pozrywalem z jakiegos zywotnika chyba ,przepraszam bo nie znam sie tak na iglakach,troche takich szyszeczek  Cool no i chcialbym je jakos zasadzic do ziemi,ale nie wiem jak sie do tego zabrac.Czy musze z nich tak jak na zdjeciu wydlubac te male czarne nasionka?czy moge wkladac tak cale do ziemi?no i czy musza najpierw przeschnac zanim beda wkladane?mam jeszcze takie pytanie dodatkowe,czy ktos wie co ma takie szyszki?to juz tak dodatkowo pytam  Smile
PS.Przepraszam za jakosc tego zblizenia,ale zdj robilem telefonem,wiec prosze o zrozumienie
Dziekuje i pozdrawiam!
ursulka
Gość
« Odpowiedz #1 : Września 25, 2008, 06:10:26 »

Możesz próbować rozmnażać iglaka z nasion, ale to poootrwa... Wydaje mi się, że szybciej i łatwiej będzie, jeśli rozmnożysz z sadzonek. Urywa się wierzchołek świeżego, zielonego pędu (tak z 15-20 cm) razem z "dupką" czyli kawałkiem gałązki, z której on wyrasta. Umoczyć w ukorzeniaczu i wetknąć w ziemię. Można przykryć np. plastikową butelką z odciętym dnem aby utrzymać wilgotność. Nie dopuścić do wysuszenia ale i nie zalewać.  Z tym, że to chyba lepiej robić wcześniej, jakoś późną wiosną.

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Września 25, 2008, 07:05:55 »

Ursulka prawdę mówi.   Very Happy Very Happy Very Happy Na wiosnę, teraz całkowicie nie ma sensu. Smile

adi123123
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Września 26, 2008, 00:10:37 »

Jesli chodzi o takie rozmnazanie ze szczepki to ja slyszalem o tym,ale chcialbym by mi ktos doradzil jak to sie robi z nasion,a dokladnie z tego czegos co pokazalem na zdjeciu.Tu chodzi glownie o zabawe,bo zdaje sobie sprawe ze nic z tego moze nie byc.Tylko chcialbym wiedziec jak to posadzic,czy wydlubac te male czarne nasionka czy sadzic tak  w calosci.Razem z narzeczona chcielismy takie nasze wyhodowac iglaczki   Rolling Eyes
Pozdrawiam!
ewalukas
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Września 26, 2008, 08:02:26 »

Z nasionka. Znaczy wydłubać nasionka. I w domu najlepiej, nie na dworze. I wcale nie powiedziane że nic z tego nie będzie. To, że potrwa to fakt, ale jaka radocha później Smile
ursulka
Gość
« Odpowiedz #5 : Września 26, 2008, 12:35:30 »

Jeśli tu chodzi o zabawę i satysfakcję, a nie o żywopłot, to inna bajka Very Happy  Sama mam drzewa z nasionek (jakarandę i granat) i w życiu bym się nie zamieniła na taką z sadzonki Very Happy
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Listopada 16, 2008, 16:09:38 »

Mam takie pytanie. Chciałabym zakupić trochę nasion i spróbować wysiać. Kiedy najlepiej to zrobić? Czy mogę teraz kupić i posiać? No i kolejne pytanie kiedy ewentualnie takie nasionka mogą wykiełkować?

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #7 : Marca 15, 2009, 20:55:20 »

Widziałem nasiona kilku gatunków iglaków w sklepie ogrodniczym. Nie kupuj  nasion jałowców
i cisa-długa stratyfikacja.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: