Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 05, 2021, 21:55:18
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium i żółte liście  (Przeczytany 13986 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #30 : Września 27, 2008, 11:05:42 »

No to pozbyłam się zgnitego na razie moje maleństwo wygląda dobrze przestały mu żółknąć liście Laughing i planuje kwitnąć na jednej łodydze bo coraz więcej mu się Oczków robi Very Happy

Jak to wygląda z liśćmi   które maja końcówki czerwone Confused i takie w nie których miejscach jaśniejsze? To chyba raczej słonko go popaliło z tego co mi wiadomo. Bo korzenie ma dobre i kwitnie a z tego co czytałam to  że jeśli ma jaśniejsze liście to albo  był przelany albo słonko go poparzyło.  Chodź juz teraz jest w lepszym stanie niż jak go kupiłam Very Happy. A mam pytanie jeszcze co do tych maleństw koło niego niektóre całkowicie są oddzielone od niego czyli można by było je osobno wsadzić do doniczki? Confused

Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #31 : Września 27, 2008, 21:58:27 »

Ale te maleństwa rosną z podłoża czy z pędów?
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #32 : Września 27, 2008, 22:15:15 »

z podloza nie sa ze soba w ogole polaczone

Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #33 : Września 27, 2008, 22:42:31 »

Nie wiadomo jak bedzie z korzeniami, czy uda Ci się je tak odjąć od rosliny matecznej, żeby miały jakieś korzonki. I jeśli te roslinki są bardzo małe to lepiej jeszcze odczekać. A na wiosnę pewnie pojawią Ci się keiki na pędach, bo dendrobium typu nobile jest w tym chyba mistrzem - i je jest bardzo latwo oddzielać.
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #34 : Września 27, 2008, 22:53:13 »

Aha. I tak nie mialam w planie je rozdzielac SmileSmile I dziekuje Agnieszko za informacje Wink

tuberoza11
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Września 27, 2008, 23:03:28 »

No to pozbyłam się zgnitego na razie moje maleństwo wygląda dobrze przestały mu żółknąć liście Laughing i planuje kwitnąć na jednej łodydze bo coraz więcej mu się Oczków robi Very Happy

Jak to wygląda z liśćmi   które maja końcówki czerwone Confused i takie w nie których miejscach jaśniejsze? To chyba raczej słonko go popaliło z tego co mi wiadomo. Bo korzenie ma dobre i kwitnie a z tego co czytałam to  że jeśli ma jaśniejsze liście to albo  był przelany albo słonko go poparzyło.  Chodź juz teraz jest w lepszym stanie niż jak go kupiłam Very Happy. A mam pytanie jeszcze co do tych maleństw koło niego niektóre całkowicie są oddzielone od niego czyli można by było je osobno wsadzić do doniczki? Confused

Aga czy Ty cały czas piszesz o Dendrobium ode mnie  Sad
Nigdy nie było z nim problemów, nigdy go nie zraszałam, malutko podlewałam, stał w ciepłym pokoju od strony wschodniej i kwitł i rósł jak szalony, nie był przelany ani poparzony zresztą widziałaś na fotkach i się zachwycałaś nim. .. strasznie mi przykro, bo nie wiem czy Ty piszesz o tym samym?

Pozdrawiam Monika Smile
tuberoza11
Gaduła

« Odpowiedz #36 : Września 27, 2008, 23:05:14 »

fotka tego Dendrobium .

Pozdrawiam Monika Smile
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #37 : Września 27, 2008, 23:07:21 »

Monika twoje maleństwo będzie kwitło Very Happy. Sprawa z twoim jest juz opanowana Very Happy. I wyglada na to ze w końcu sie  u mnie zaklimatyzowal. Chodzi mi o inne maleństwo które kupilam w stanie derastycznym Very Happy w kwiaciarni.

Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #38 : Września 27, 2008, 23:10:11 »

A oba są typu nobile ? - bo pisząc powyższe moje porady cały czas myslałam, że mówimy o jednym egzemplarzu Very Happy
tuberoza11
Gaduła

« Odpowiedz #39 : Września 27, 2008, 23:10:54 »

Ach to dobrze Smile  ulżyło mi, a dla Ciebie życzę sukcesów w hodowli Smile Pozdrawiam

Pozdrawiam Monika Smile
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #40 : Września 27, 2008, 23:17:13 »

Ach to dobrze Smile  ulżyło mi, a dla Ciebie życzę sukcesów w hodowli Smile Pozdrawiam

No mi rowniez ulzylo kiedy zobaczylam ze sprawa została opanowana i szykuje sie do kwitnięcia. Dziękuje i  Pozdrawiam Smile

A oba są typu nobile ? - bo pisząc powyższe moje porady cały czas myślałam, że mówimy o jednym egzemplarzu Very Happy

Tak obydwa są typu nobile. Jeden odkupilam od Moniki który dopiero teraz do siebie doszedł(i o nim była na początku mowa)jest biały, a drugiego kupilam w kwiaciarni i ma kolorek ciemny fiolet( w nim mi chodzi o liscie bo ma czerwone koncowki).

Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #41 : Września 27, 2008, 23:23:58 »

Rośliny o ciemnoróżowych i fioletowych kwiatach mają większą zawartość antocjanów w swoich komórkach i może to byc widoczne ne liściach. Dodatkowo ten barwnik pojawia się gdy roslina (tak jak sama napisałaś ) ma chłodno lub zbyt słonecznie - wtedy pełni funkcje ochronne.
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #42 : Września 27, 2008, 23:26:15 »

Agnieszka dziękuje Ci ślicznie jestem twoja dluzniczka Very Happy

Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #43 : Września 27, 2008, 23:28:58 »

Nie ma sprawy - jak bedziesz mieć keiki tego fioletowego to mi jedną podeślesz? Zapisz mnie do kolejki Very Happy
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #44 : Września 27, 2008, 23:38:10 »

Oczywiscie  ze przesle ale jasny fieletowy czy ciemny? bo mam jeden w polsce ciemny i w niemczech jasny. Choc i tak zapewnie za niedlugo moje malenstwa razem ze mna pojada do meza Very Happy

Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #45 : Września 27, 2008, 23:45:40 »

Ja mam tylko białego - więc oba kolory by mnie ucieszyły. Keika to chyba nawet w kopercie dałoby się przesłać, ale teraz nie ma co "dzielić skóry na niedźwiedziu" - niech Ci zdrowo rosną.
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #46 : Września 27, 2008, 23:52:03 »

jak by co dam ci znac Smile niech na razie sobie rosna Smile

MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #47 : Października 11, 2008, 08:07:50 »

Mam do Was pytanie. Na moim jednym dendrobium rosną keiki i było ono troszkę jaśniejsze od innych, ale teraz zrobił sie takie:

Nie było przelane, przesuszone też nie i nie wiem co z nim dalej robić  Sad
MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #48 : Października 12, 2008, 08:20:54 »

Dzisiaj odpadł mu jeden listek Sad
Oltunia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #49 : Października 13, 2008, 20:33:54 »

Mam pytanie odnośnie Dendrobium nobile. Otóż trzymam moje d.nobile na balkonie od czerwca aż do tej pory.Posiada ono dwie pseudobulwy stare,które już kwitły,dwie dojrzałe z poprzedniego roku (nie kwitły) oraz dwie wykształcone w tym roku. Nadmienię,że podłoże jest przesuszone, stoi pod daszkiem więc deszcz do niego nie dociera. Ku mojemu zaskoczeniu zamiast wypuścić pąki kwiatowe, wypuszcza nową pseudobulwę...Powstaje zatem pytanie czy zdjąć je z balkonu i zacząć podlewanie żeby nowa pseudobulwa się rozwinęła? czy poczekać jeszcze na pąki ? Bardzo proszę doświadczone osoby o poradę.

"Wyjaśnienia powinny być tak proste jak jest to możliwe, ale nie prostsze"A.Einstein

Pozdrawiam ciepło.
Aleksandra
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: