Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 17:15:33
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rodzaje tui.  (Przeczytany 14223 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
soffia83
Nowicjusz
*

« : Września 15, 2008, 08:28:08 »

Mam problem nie znam odmian tui  Sad a chciałabym posadzić sobie takie które będą gęste i wysoko rosły mam sąsiada za siatką i chcę się odgrodzić. Czy ktoś wie jaka będzie dobra odmiana??? Confused Jak ktoś ma zdjęcia tui to bym z chęcią pooglądała może dowiem się jakie mam tuje na ogródku bo szczerze nie mam zielonego pojęcia, a dawny właściciel posadził i nie wie co to za odmiany. Z tego co rozpoznałam to mam ok 4 odmiany koło domu. Pozdrawiam i dziękuje.
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Września 15, 2008, 11:18:25 »

Szmaragdy są gęste i rosną wysoko. Posadż co 40-50 cm. Nie warto kupować zupełnie małych. Takie 1-1,2 m najlepiej.

aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Września 15, 2008, 12:03:33 »

Szmaragdy są gęste i rosną wysoko. Posadż co 40-50 cm. Nie warto kupować zupełnie małych. Takie 1-1,2 m najlepiej.

Potwierdzam, mam 3 duże obok domu są gęste i ładne, od sąsiadów na pewno się odgrodzisz.

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
soffia83
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Września 16, 2008, 07:11:27 »

Dziękuję za odpowiedź a kiedy najlepiej je posadzić ??? Chciałabym żeby w lecie juz trochę mnie zasłoniły. jaki koszt jest takich tui.???
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Września 16, 2008, 07:23:45 »

Nie znam aktualnych cen, ale myślę że metrową już za 30 zł powinnaś kupić. Ja swoje sadziłam jesienią i mają się super  Smile

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Września 16, 2008, 07:27:50 »

W moim Hicie były takie ostatnio po 10 PLN. Ponieważ to trochę kosztuje to radzę pojeździć po duzych sklepach typu OBI/Castorama i poszukać, bo różnica w cenie może być duża.
Sadź na wiosnę, tylko dobrze podlewaj!!

soffia83
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Września 17, 2008, 09:15:46 »

dzięki a mam jeszcze jedno pytanie jakie między nimi odstępy zrobić tak żeby mi zasłoniły wszystko a żeby nie było za gęsto???
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Września 17, 2008, 09:21:54 »

Tak 40-50 cm. One są dosyć wąskie, nawet za kilka lat ich obwód niewiele się zmieni, raczej idą w górę.

soffia83
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Września 17, 2008, 09:50:02 »

A są takie odmiany co idą w górę i w boki i są gęste??? Potrzebuje taki gęsty mur zrobić na 1,80 cm.
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Września 17, 2008, 10:11:11 »

Jeśli kupisz takie metrowe i posadzisz je blisko siebie, taż żeby sie gałązkami stykały to uzyskasz ten efekt. Może źle się wyraziłam - od pieńka do pieńka 40-50 cm. Do 2 metrów dorosną w dwa lata, jak dopilnujesz podlewania i nawożenia.

soffia83
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Września 18, 2008, 11:06:59 »

Super dziękuję bardzo za odpowiedzi. A jeszcze jedno pytanko mam tuje która ma nasiona kiedy je sie zbiera z krzaczka???
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #11 : Września 18, 2008, 11:34:56 »

Tuje sadzonkuje się z kawałków gałązek. Trzeba oderwać 1 zielony wachlarzyk, z piętką z części zdrewniałej. Zanurzyć w ukorzeniaczu i do ziemi, pod folię. Bardzo powoli na początku rosną i wymagają podlewania i ochrony przed zimnem (na początku). Ceny są teraz takie, że już się nie opłaca. 1 m dohodujesz się po 5 latach, a za 10 PLN kupisz.

soffia83
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Września 19, 2008, 09:39:42 »

tak wiem ze się nie opłaca. To dlaczego moje tuje mają takie zielone szyszki?? Co to jest??
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #13 : Września 19, 2008, 10:10:36 »

No toż one próbują normalnie sie rozmnażać. Ale są po prostu mało efektywne.

ursulka
Gość
« Odpowiedz #14 : Września 19, 2008, 10:41:18 »

Jeśli masz dość miejsca i kasy, to spróbuj je posadzić w 2 rzędach, tak aby drzewka w drugim rzedzie sadzić w miejscach, gdzie w pierwszym jest przerwa między sadzonkami. Tak na bank będziesz miała gęsto. Tylko, że to 2x więcej miejsca zajmuje i kasy. Ja bym sobie posadziła 1 rządek takich większych (bliżej sąsiada) a potem drugi rządek dużo mniejszych, właśnie tak przesunięty żeby wypadały "w przerwach" w tym pierwszym rządku. A przed tym kolorowe kwiatki Wink
soffia83
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #15 : Września 19, 2008, 10:50:45 »

Dzięki za fajna radę. Pozdrawiam.
Aga2
Aktywny
**

Agnieszka kujawsko-pomorskie

« Odpowiedz #16 : Września 22, 2008, 08:49:49 »

tuja szmaragd

wsadzone w 1997 r ziemia jest dobra 2 klasa . Sadzone rośliny 40 50cm wysokości, co 1 metr ,
  (jeten w tyle jeden w przodzie, nie są w jednym rzędzie)

równy regularny stożek ,zieleń -tylko to bym sobie sadziła drugi raz Very Happy
zapraszam do mojego ogródka jest tam więcej fot  Smile

lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #17 : Marca 15, 2009, 21:31:53 »

Nasiona tui dojrzewają w końcu sierpnia-początku września,małe szyszki zmieniają kolor z zielonego na jasnobrązowy.  Przy suchej i słonecznej pogodzie szyszki otwierają się i nasionka się wysypują.
Pod koniec września szyszki są już praktycznie puste.
Odmiany rozmnaża się z sadzonek z piętką.
Nie wszystkie odmiany mają szyszki.

gregstar
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Kwietnia 09, 2009, 11:05:34 »

mi ktos podpowiedzial zeby sadzic tuje brabant, zeby bylo wysoko, ale dosc roznie jest opisywana: czasem na 3 metry maksymalnie czasem 6 a nawet widzialem gdzies w opisie w necie, ze wieloletnia tuja moze i 10 metrow osiagnac, ktos moze ma takie cos? mam 11 sadzonek i plan "odciecia" od sasiada Smile ...
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Kwietnia 09, 2009, 11:24:49 »

Brabanty są "prześwitujące", lepsze są szmaragdy. Z mojego doświadczenia wiem, że szybciej rosną i są wyższe od brabantów. Mam dwa takie 7 metrowe, 15-letnie, z tym , że jest dobra ziemia + obornik.

Urszula531-U1
Nowicjusz
*

Lubelskie, Strefa 6b

« Odpowiedz #20 : Kwietnia 30, 2009, 09:49:39 »

Czy są jeszcze jakieś oprócz brabanta i szmaragda które będą odpowiednie na żywopłot? Nie musi być wysoki,  2-3m w zupelności wystarczą

"Dokąd zmierzasz...?
         Na drugą stronę poranka..."

Ulka Smile
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: