Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 16, 2021, 19:37:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium phalaenopsis  (Przeczytany 51217 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
xmyszekx
Aktywny
**

« Odpowiedz #150 : Stycznia 09, 2010, 00:02:13 »

Jeśli ktoś trafi w markecie na taką hybrydkę, to polecam szczerze. Kwitnie od jesieni do lata, wypuszczając coraz to nowe pędy z tych samych psb. Na niektórych starych psb też czasem  powtarza kwitnienie w następnych sezonach.
Mam kilka dendrobków, ale jak na razie żadne inne nie jest tak niezawodne...

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #151 : Stycznia 09, 2010, 19:50:21 »

I do tego jakie śliczne  Smile. Podobnie niezawodne i bardzo wytrzymałe jest Dendrobium o białych kwiatach. Niedługo rozkwitnie to pokażę.
Andzia
Aktywny
**

« Odpowiedz #152 : Stycznia 09, 2010, 20:18:03 »

Mojego nabyłam początkiem listopada , dwa kwiaty miał rozwinięte , a reszta  była w pąkach  .  O dziwo nadal jeszcze mi  kwitnie , więc chyba nie powinnam narzekac  Smile

emi.s
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #153 : Lutego 01, 2010, 22:45:12 »

Naoglądałam się Waszych pięknych storczyków i zaryzykowałam kupno takiego bidula za 1 zł. do reanimacji.
Poradźcie czy da się to uratować.Pseudobulwy na twarde i zielone, niestety w domu zauważyłam jakiegoś robala u wewnętrznej nasady liści.Ten robal jest biały, okrągły i ma dużo nóżek.Robala usunęłam , a roślinkę postawiłam z dala od moich innych kwiatków.
Na etykiecie jest tylko nazwa dendrobium, chyba to bedzie typu phalaenipsis sądząc po resztkach kwiatów.
Poradźcie co z nim zrobić.Czy potrzebuje teraz okres spoczynku , jaka temperatura?
emi.s
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #154 : Lutego 01, 2010, 22:48:29 »

A oto zdjęcia powyższej roślinki.

Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #155 : Lutego 01, 2010, 23:00:09 »

emi.s, tak to Dendrobium phalaenopsis. Oglądnij go dobrze czy nie widać żadnych innych robali. Niech stoi na razie z dala od innych storczyków. Wiosną powinny wyrosnąć od dołu nowe pseudobulwy. Za 1 zł to nie żadne ryzyko, jak się nie uda to trudno.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #156 : Lutego 01, 2010, 23:10:22 »

Ten robal którego usunęłaś to pewnie wełnowiec. A podłoże nie jest zalane?
dcmiel
Aktywny
**

« Odpowiedz #157 : Lutego 01, 2010, 23:13:57 »

Ja przemyłabym wodą z denaturatem bo to wygląda na wełnowca. Za każdym pociągnięciem zmieniaj watkę.

http://images.google.pl/images?hl=pl&source=hp&q=we%C5%82nowiec&gbv=2&aq=3&oq=we%C5%82

emi.s
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #158 : Lutego 02, 2010, 23:16:17 »

Dziękuję za rady.Robali na razie nie widać ,obserwuję również ziemię czy aby tam nie łażą ale nie ma.Podłoże było mokre,(leją wodę w tych marketach po wszystkim co popadnie) więc na razie nie podlewam.
Nie wiem czy widać to na zdjęciu ale oprócz tych wysokich bulw na dole są dwie mniejsze i jedna malutka tylko nie wiem czy dopiero wyszły, czy pozrzucały już liście.
Jeszcze jedno pytanie: czy postawić je w chłodniejsze miejsce?
dcmiel
Aktywny
**

« Odpowiedz #159 : Lutego 03, 2010, 00:31:39 »

Drugi raz zakwitł mi  Dendrobium phalaenopsis

tu z paprotką

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #160 : Lutego 03, 2010, 07:49:50 »

Cudny kwiatuszek  Very Happy choć pierwszy raz zamiast zapatrzyć się na storczyka zapatrzyłam sie na paprotkę  Shocked Smile Niezbyt widać różnicę,z daleka liście podobne trochę do falka...i gdyby nie fiszka...czy mogę prosić o zbliżenie na listki  Very Happy

agnieszka strzelec
Aktywny
**

« Odpowiedz #161 : Lutego 03, 2010, 11:14:00 »

Witaj emi.s  Very Happy Młode przyrosty rozpoznasz od razu są soczysto zielone  Smile
A co do temperatury to moje stoi obok innych storczyków w tej chwili na południowym oknie  Smile
I właśnie wypuściło nowy przyrost stąd wysuwam wniosek że  dobrze się tam czuje  Smile
Powodzenia w uprawie  Smile
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #162 : Lutego 03, 2010, 11:20:33 »

Zamarzyło mi się D.phalaenopsis.
Mam jedno nobile, i ładnie się sprawuje. Phalaenopsis też jest piękne .

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #163 : Lutego 03, 2010, 12:12:15 »

dcmiel, cudny kolorek ma Twoje Dendrobium.
Ja mam jedno - białe z amarantowym gardziołkiem. Myślałam, że wczoraj dokupię  jeszcze jedno w Ikei - bo na stronie widziałam je  w ofercie, ale w sklepie nie było po nich najmniejszego śladu.
Ponoć mają być w ofercie Lidla w następnym, tygodniu więc może uda się tam upolować.
emi.s, nie musisz go przestawiać w chłodniejsze miejsce, on jest ciepłolubny i nie potrzebuje do kwitnienia okresu spoczynku i chłodzenia. Wszystkie pseudobulwy, które widzisz w doniczce są stare. Młode będą jasnozielone, tak jak Ci już napisała Agnieszka. Niech stoi na widnym i ciepłym miejscu, może szybciej zmobilizuje się do ich wypuszczenia.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #164 : Lutego 03, 2010, 12:14:29 »

Swego czasu masy były w LM.
Co poszłam, to dendrobia stały.
No ale wtedy jeszcze mnie nie swędziało na nie Wink

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #165 : Lutego 03, 2010, 12:21:03 »

Andżeliko, to tak przeważnie bywa, że trafiamy na te których akurat nie mamy zamiaru kupować Razz
W moim mieście nie mam zbyt dużego wyboru. Pozostają markety i kwiaciarnie.  W jednych i drugich tylko hybrydy rózniaste, ze znacznymi różnicami w cenach Razz

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #166 : Lutego 03, 2010, 12:42:43 »

Póki pilnowałam regularnego podlewania moje dendrobium było ładne zieloniutkie i puszczało nowe psb- wy, ale nie chciało kwitnąć.  Shocked Posłuchałam rady aby je zaniedbać, zapomnieć o nim i teraz mam - żółte opadające liście  Sad  Sad  Mad

pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #167 : Maja 18, 2010, 07:27:19 »

Tak wygląda moje - na razie jedyne dendrobium phalaenopsis  Smile

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #168 : Czerwca 19, 2010, 21:13:54 »

Piękne te storczyki że ach. Mnie niestety spotkała przykrość, bo ułamał mi się czubek pędu kwiatowego w moim dendrobium. Ale pocieszam się że piękne korzenie nowe ma i silny nie z tej ziemi. Liście jędrne i odzyskały gładkość a to dzięki radom z forum, żeby zraszać liście lub wręcz na nich lać wodę przy podlewaniu. Tak robiłam i się udało. Dzięki. Postanowiłam że uzbroję się w cierpliwość jeżeli chodzi o te kwiaty. Bo ich uroda jest warta uwagi. Ale udało mi się zamieścić na awatarze zdjęcie mojego fiołka, którego udało mi się rozszczepić już jakiś czas temu i mam dwa takie same. Taka odmiana że aż dziw: małe licie małe kwiaty. Hodują mi się świetnie. Kwitną przez parę miesięcy. Dużo radości mam z nich. Takie wdzięczne za nowe lepsze warunki.
Kaher
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #169 : Czerwca 26, 2010, 13:43:13 »

problem z dendrobium phal. - odpadanie liści

czy ktoś mógłby mi doradzić w sprawie odpadania liści  u tych storczykow..? Liście nie żółkną, one odrywają się od pseudobulw, nawet  tych młodych (wygląda to tak jak w zeszytach z wyrywanymi kartkami - taka "mikroperforacja" przy psb). Liście które w ten sposób "odpadają" są jędrne i zdrowe, często są to górne listki Sad proszę o radę.. Sad <

Kaher
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #170 : Października 12, 2010, 20:18:41 »

Moje dendrobium phalaenopsis postanowiło zakwitnąć, myślałam że tylko jednym pędem ze starej psb a ono ukrywało przede mną dwa nowe pędy na nowych psb, sprytnie je schowało między jeszcze nie rozpostartymi listkami  Laughing
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #171 : Października 15, 2010, 14:48:50 »

Mój maluszek doszedł do wniosku że ma chyba więcej z falka niż z dendrobium i postanowił wydłużyć pęd który już praktycznie przekwitł  Very Happy

pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #172 : Października 16, 2010, 17:23:30 »

Petra bardzo podoba mi się twoje dendrobium   Very Happy - fajna kolorystyka Smile

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #173 : Października 16, 2010, 17:46:43 »

No ale także jak przystało na dendrobium  wspaniały nowy pęd kwiatowy wypuścił i pięknym kwitnieniem  się światu OZNAJMIŁ  Very Happy
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #174 : Października 17, 2010, 14:04:37 »

Mój jak zwykle w zimie, zaczyna kwitnąć. Już chyba z miesiąc tak stoi, teraz wypuszcza drugą łodygę. Chyba chce mi rozweselić tę szarość co się zaczyna za oknem...

By null at 2010-10-17

By null at 2010-10-17

By null at 2010-10-17

M@rtulin@ pozdrawia
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #175 : Października 17, 2010, 14:17:24 »

U mnie też dendrobia szaleją, mają po 2 lub 3 nowe pędy kwiatowe  Very Happy to chyba ta pora roku
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #176 : Października 17, 2010, 18:58:08 »

Witajcie,
dendrobia  aktualnie kwitnące u mnie.

a to reszta (kwitnięcia sklepowe)

tu RAZEM na parapecie( co to zrobić żeby wszystkie się zmieściły Confused

Pozdrawiam Joanna
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #177 : Października 17, 2010, 19:46:33 »

Śliczne to zielono-zielone Smile I niezły patent z tymi samochodowymi zacieniaczami Very Happy

M@rtulin@ pozdrawia
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #178 : Października 17, 2010, 21:13:11 »

Nawet się sprawdzają   Very Happy  podpatrzone

POLECAM

Pozdrawiam Joanna
Mijun
Aktywny
**

« Odpowiedz #179 : Października 17, 2010, 21:25:04 »

Joasiu, ten zielony jest przepiękny. Gratuluję takiego okazu:)
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: