Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 15:12:22
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium phalaenopsis  (Przeczytany 51199 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Oltunia
Nowicjusz
*

« : Czerwca 14, 2008, 13:12:39 »

Chciałam się pochwalić moim egzemplarzem dendrobium phalaenopsis Smile Otóż dziś zgarniałam  storczyki z parapetu do kąpieli i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zobaczyłam jak mój dendrobium wypuszcza pęd kwiatowy.Nie dziwiłabym się,ale jest to już trzeci z tej samej pseudobulwy  Surprised Przy czym za pierwszym razem wypuścił dwa pędy naraz na jednej pseudobulwie.Podobno one kwitną tylko jeden raz z tej samej pseudobulwy lub góra dwa razy. Zastanawiam się czy może był aż tak "pędzony"? Mam go już od ok. dwóch lat więc raczej wypłukały się wszystkie świństwa,poza tym jest świeżo po przesadzeniu do nowego podłoża.W każdym razie zaskoczył mnie,oczywiście bardzo mile  Very Happy Czy ktoś z was miał podobną sytuację ?

a oto dowód  Smile

cały okaz : cztery stare pseudobulwy i dwie nowe

"Wyjaśnienia powinny być tak proste jak jest to możliwe, ale nie prostsze"A.Einstein

Pozdrawiam ciepło.
Aleksandra
23Margo
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Czerwca 14, 2008, 19:28:54 »

Ślicznie  Very Happy .
Mam dendrobium phalaenopsis , które wypuszcza dwa kwiatostany z jednej pseudobulwy i takie które zawsze ma tylko jeden pęd kwiatowy. Ale widziałam już z trzema i czterema kwiatostanami , to wszystko zależy od danej krzyżówki .
Natomiast Twój egzemplarz jest wyjątkowy   Shocked i chyba mu bardzo dobrze Very Happy skoro postanowił jeszcze raz zakwitnąć. Gratulacje  Very Happy

Cudownego słoneczka wszystkim życzę Smile
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #2 : Czerwca 14, 2008, 21:50:10 »

Świetny, Małgosia ma rację, odmian jest masa, ciesz się, że chce zakwitnąć Smile U mnie kwitnie po raz drugi.. Jak zakwitnie po raz trzeci dam znać Smile

..w życiu piękne są tylko chwile.. Smile
Oltunia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Czerwca 16, 2008, 15:13:00 »

Dziękuję, ja również uważam że to jakiś wyjątkowy  Smile egzemplarz co mnie bardzo bardzo cieszy Smile

Pozdrawiam!

"Wyjaśnienia powinny być tak proste jak jest to możliwe, ale nie prostsze"A.Einstein

Pozdrawiam ciepło.
Aleksandra
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #4 : Czerwca 16, 2008, 15:16:19 »

Jak rozwinie pąki wstaw fotkę ku uciesze  reszty załogi Forum Smile

Oltunia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Czerwca 16, 2008, 22:00:30 »

Jasne,wstawię na bank! Już nie mogę się doczekać kwiatów Smile

Pozdrawiam ciepło.
Aleksandra
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #6 : Czerwca 17, 2008, 13:50:37 »

Oj trochę będziesz musiała zaczekać.. Ale plus taki, że jak zakwitnie to długo kwiatami cieszy Smile

Oltunia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Czerwca 17, 2008, 21:51:43 »

Hehe dokładnie poczekam sobie troszkę Wink no faktycznie kwiaty bardzo długo się utrzymują.Ostatnio właśnie na tym dendrobium trzymały się ok.pół roku Very Happy

Pozdrawiam.

Pozdrawiam ciepło.
Aleksandra
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #8 : Czerwca 18, 2008, 21:58:20 »

U mnie właśnie zakwitła d.Anna Green
jest to d.typu phalaenopsis i bardzo milo mnie zaskoczyła  Smile Very Happy Very Happy
obecnie kwitnie dwoma lodygami kwiatowymi - jedna z nowej młodej ps.bulwy; druga ze starej ( wlaśnie ta kwitnąca łodyga byla moim zaskoczeniem - bo wg literatury one kwitna tylko z nowych przyrostów - widać ta krzyżówka ma w sobie coś z "chlodnolubów")
W tym roku ma tylko po 5 kwiatów na kazdej łodydze - zaschły stożki wzrostu w gorącym maju Sad
ale reszta kwiatów się rozwija Surprised Confused Cool
pozdrawiam
Malgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #9 : Czerwca 18, 2008, 22:04:22 »

Małgosiu wkleiłaś gdzieś jej fotkę? Smile

sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Czerwca 18, 2008, 22:34:17 »

Nie  Sad ja jakos nie bardzo lubię fotosika - raczej powiem dosadnie JA NIE CHCĘ FOTOSIKA Sad pamietać linki - przesyłać Razz nie nie nie Razz Mad to nie dla mnie może młodzi nie maja z tym problemów ala ja nie chce i bardzo rzadko bedę wstawiać na naszym forum zdjecia Sad przykro mi
jesli juz to    zaprezentuje je  na drugim moim forum świat orchidei  Confused  ( tylko, że tam teraz jeszcze rzadziej bywam Sad z braku czasu Confused

tam moge wstawić zdjęcia prosto z "mojego komputerowego albumu"  Very Happy
Wszystkim gratuluję kwitnień; wszystkim dziękuję za pokazanie swoich kwitnień
wszystkich przepraszam - ale fotosik za duzo czasu zajmuje - mnie - teraz
pozdrawiam
Małgorzata

pozdrawiam
Małgorzata
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #11 : Czerwca 18, 2008, 22:46:29 »

Małgosiu, myślę, że widziałam Cię w tym drugim forum.. też podpisujesz się sbb28? Smile

sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Czerwca 18, 2008, 23:24:33 »

tak jak wszędzie
Jestem zapisana na wszystkich forach
Nie ukrywam się
Zawsze jestem sbb28
Małgorzata

Na forum orchidarium przedstawilam się prawie pełnym imieniem i nazwiskiem Very Happy przepraszając Sandrę  Laughing

NIC NIE PORADZĘ NA TO; ŻE UŻYWAM MOJE DRUGIE IMIĘ; UŻYWAM MOJE NAZWISKO PO MĘŻU  Laughing
- mimo że tak naprawdę w życiu mam 2 nazwiska i 2 imiona i reaguję na 2 imię; i obydwa nazwiska
Widzieliście kiedyś takie pomieszanie z poplątaniem?
TO JESTEM JA
MAŁGORZATA

pozdrawiam
Małgorzata
Oltunia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Sierpnia 02, 2008, 16:11:09 »

No to się doczekałam kwiatków na moim dendrobium Smile I o dziwo jeszcze dwóch nowych pędów ,jednego na nowej drugiego na starej pseudobulwie(czyli w sumie są trzy pędy). Zgodnie z obietnicą wstawiam zdjęcia :

Pozdrawiam serdecznie!

Pozdrawiam ciepło.
Aleksandra
23Margo
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Sierpnia 02, 2008, 18:22:03 »

Very Happy śliczność  Very Happy , to się nazywa okaz  Smile . Gratulacje  Very Happy

Cudownego słoneczka wszystkim życzę Smile
Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Sierpnia 02, 2008, 18:32:14 »

Przesliczny Smile))Ja dzis zaszalalam i kupilam sobie mitoniopsisa Smile

Malgosiu.... skoro masz problemy z fotosikiem, a na tym drugim forum wstawiasz fotki prosto z komputera... to mozesz z tamtego forum latwo przeniesc te fotki na to forum. Wystarczy tam na swoja fotke kliknac prawym przyciskiem myszki, wejsc we wlasciwosci i skopiowac adres fotki i przeniesc to tutaj wrzucajac w

sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Sierpnia 02, 2008, 20:57:44 »

dzieki Ewqa za instrukcje  Smile (maja córa Ewa to Efk Smile))
powoli po weselu dochodzę do siebie i powklejam kwitniena
Choć juz dziś moge powiedziec
Dendrobium typu phalaenopsis jest nieobliczalne  Confused
u mnie d.Anna Green kwitła (wlaśnie kończy kwitnienie) ze starej i nowej ps.bulwy;
natomiast bordowe wypuścilo 3 nowe ps.bulwy i wypuszcza właśnie następną nową ale raczy zakwitać - wypuszczać pęd kwiatowy tylko z najdorodniejszej - najmłodszej - zeszłorocznej  Shocked
pozostale  Mad Razz Sad nie wiem spią Mad Confused może nie dorosły? może sa magazynem dla rośliny Confused Mad
A MOŻE TRZEBA JE POGONIĆ  Mad  Confused - w tym najlepsze sa moje koty   Mad Smile LaughingMad
zwalanie z parapetu i walkę o dostep do słońca  zdecydowanie wygrywaja
pozdrawiam
Malgorzata

pozdrawiam
Małgorzata
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #17 : Sierpnia 04, 2008, 11:47:24 »

sbb28 Tu sie zgadzam koty uwielbiaja zwalac kwiaty z parapetow moje storczyki czasami wylatywaly z parapetu dzienie po 3 razy :/ wiec musialam je  dac tam gdzie kot nie lubial chodzic Smile ale to nic nie dalo Moje kociatko po prostu uwielbialo jak widzial przerazenie w moich oczach Sad jak mi kwiatki leca :/:(  Ja dzisiaj dopiero wzbogacilam sie o Dendrobium przedtem mialam tylko phalaenopsisy. Teraz planuje kupic jakis inny rodzaj storczyka ale moj maz sie juz przeraza ze co jak zapyta sie o moje male hobby to mu odpowiadam ze juz zaopatrzylam sie o kolejne Very Happy... Moj Dendrobium ma dwie lodygi z kwiatami tylko nie wiem jakiego koloru sa bo nie kwitnie jeszcze. Mam nadzieje ze mu sie spodoba u mnie i zadnych psikusow mi nie bedzie robic. Razz
Pozdrawiam  Very Happy
A o to moj Dendrobium Very Happy

Margaret
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Sierpnia 20, 2008, 17:53:01 »

Zobaczcie, jakiego mam cudaka Very Happy
Kasiu, mam nadzieje, ze tu zajrzysz, kiedys pytalas o zdjecia dendrobium, ktore hoduje na kawalku kory. Czekalam az sie cos zacznie dziac.. I w koncu sie ruszylo, puscil ped kwiatowy. Ale jestem ciekawa kwiatow, jak go kupilam to mial takie zaschniete paczki i wszystko opadlo. No zobaczymy,ma tak malenkie paczki, ze na pewno kwiatuszki nie beda wieksze niz glowka od szpilki.
Takie malenstwa sa doprawdy urocze..

Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Sierpnia 20, 2008, 18:55:30 »

Sludziutki maluch Smile)

egrabow
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Sierpnia 21, 2008, 08:50:40 »

Zajrzałam, zajrzałam -gratuluję pędu kwiatowego. Pączki jeszcze trochę urosną więc obejdzie się bez lupy  Smile . Ale teraz rośnie sobie w doniczce a nie na podkładce  Surprised. Widać mu to służy. Ja też dorobiłam sie takiego szkraba ale jest jeszcze mniejszy - ma 3 psb i na kwiatki pewnie jeszcze trochę poczekam

Człowiek potrzebuje dwóch lat aby nauczyć się mówić a pięćdziesięciu, żeby nauczyć się milczeć.
                                       Ernest Hemingway
Pozdrawiam - Kaśka

Moje zielone
sbb28
Aktywny
**

« Odpowiedz #21 : Sierpnia 21, 2008, 20:30:40 »

Kasiu wcale nie tak długo poczekasz na kwiatki - wystarczy następna nowa ps. bulwa i powinny byc  Laughing
pozdrawiam
Malgorzata

pozdrawiam
Małgorzata
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #22 : Października 15, 2008, 21:03:54 »

Dziewczyny powiedzcie coś o podlewaniu tego gatunku. Mam dendrobium phalaenopsis od niedawna i nie wiem jeszcze jak z nim postępować. Po czym poznać kiedy podlać? Czy podłoże musi przeschnąć całkowicie?

Aga2
Aktywny
**

Agnieszka kujawsko-pomorskie

« Odpowiedz #23 : Października 16, 2008, 07:46:13 »

Tak, to będzie mój nastepny rodzaj storczyka obecnie mam 5 Phalaenopsisów. Smile

Meryl
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #24 : Października 16, 2008, 08:10:09 »

Necja nie wiem gdzie wyczytałam, że dendrobium phalaenopsis pielęgnuje i podlewa się tak jak phalaenopsisa.
Oltunia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #25 : Października 16, 2008, 13:20:49 »

Necja - ja podlewam swoje dendrobium tak jak inne phalaenopsisy. Tzn. Raz w tygodniu moczę je ok 20 minut w wodzie i to tyle. Aha i raz na dwa tygodnie nawożę. Czasem zraszam. Jak dla mnie to jeden z najłatwiejszych gatunków jeśli chodzi o uprawę. Kwitnie parę razy do roku,a kwiaty utrzymują się niezwykle długo Smile 

Pozdrawiam ciepło.
Aleksandra
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #26 : Października 16, 2008, 16:09:46 »

Dzięki dziewczyny, czyli że podlewamy jak podłoże całkiem przeschnie? U falków widać po korzeniach a tutaj nie za bardzo jest po czym poznać  Razz Podlałam go dopiero raz i zaraz zżółkły trzy liście  Shocked ale może to skutek "marketowej opieki"   Mad

mande
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #27 : Listopada 10, 2008, 12:40:51 »

A oto moje dendrobium phalaenopsis (choc nie bardzo przypomina Wasze, czy to na pewno jest ten typ?):

Obecnie ta lodyga kwiatowa juz uschla, ale za to dosyc szybko pojawila sie nowa, na ktorej jest juz 9 pakow, ktore chyba wkrotce sie rozwina.

Pozdrawiam, Magda

**

« Odpowiedz #28 : Listopada 11, 2008, 00:39:22 »

Ja nie mam doświadczenia z dendrobium phalaenopsis, to mój pierwszy.Przy podlewaniu sprawdzam też ciężar doniczki. Chyba mu u mnie dobrze bo pierwszy raz zakwitło.

egrabow
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Listopada 11, 2008, 10:27:52 »

Donatko, jest mu wyśmienicie, pięknie Ci zakwitło a może jeszcze uraczyło zapachem?

Człowiek potrzebuje dwóch lat aby nauczyć się mówić a pięćdziesięciu, żeby nauczyć się milczeć.
                                       Ernest Hemingway
Pozdrawiam - Kaśka

Moje zielone
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: