Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipca 07, 2022, 09:35:38
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SZEFLERA - choroby i szkodniki  (Przeczytany 46339 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Maj@
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #60 : Grudnia 24, 2007, 17:41:05 »

Tak masz racje Tellerko zgadzamsię z tobą w 100 procentach

Pozdrawiam serdecznie Ela.
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #61 : Grudnia 25, 2007, 19:57:46 »

tylko jest jedno ale...ciężko ja ukorzenić   Smile Confused Confused

Saori
Aktywny
**

« Odpowiedz #62 : Grudnia 25, 2007, 20:18:17 »

Dwa metry, jest o co sie przewrócić... Generalnie jednak one chyba lepiej wyglądają jako zielony krzew niż gałązki na pniu... moim skromnym zdaniem Wink

Może by tak przyciąć troche wiosną zgóry i dosadzić na dole? Smile

Pozdrawiam Smile

mialam dla saori dokładnie taka propozycje,ale szefera jest z nia od ładnych dobrych paru lat..no i zal jej Wink

Kasieńko, Ty chyba prawo powinnaś była studiować, mam w Tobie dobrego adwokata Very Happy

A tak wracając do tematu: gdyby to moje drzewo rzeczywiście było dwumetrowym badylem z listkami, to pewnie odmłodziłabym już dawno. Choć kiedyś podjęłam taką próbę - obcięłam 4 odnóżki i próbowałam zaszczepić, wszystkie padły, później już nie eksperymentowałam.
Ta szeflera jest ze mną już od 10 lat, mam ją na zdjęciu razem z Kasią na moje 15 urodziny Wink

Tak wygląda:

Post mortem est nulla voluptas - więc korzystaj pókiś żyw Smile
Pozdrawiam
Monika
http://saori.fotosik.pl/albumy/449330.html
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #63 : Grudnia 25, 2007, 22:49:29 »

musisz mi te fotke pokazac...Wink

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #64 : Grudnia 26, 2007, 08:17:35 »

Very Happy  jest piękniejsza od mojej  u mnie tylko twój dół ,cieplutko pozdrawiam   Very Happy Very Happy

Saori
Aktywny
**

« Odpowiedz #65 : Grudnia 26, 2007, 20:28:40 »

Już ją zlokalizowałam. I trochę przesadziłam: szeflery jest tam niewiele - nieśmiało zagląda w kadr. Za to Ciebie i Marzeny całkiem sporo Smile No i się pomyliłam - to 14-naste urodziny.

Very Happy  jest piękniejsza od mojej  u mnie tylko twój dół ,cieplutko pozdrawiam   Very Happy Very Happy

Dzięki Very Happy

Pozdrawiam
Monika
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #66 : Grudnia 26, 2007, 22:32:11 »

Już ją zlokalizowałam. I trochę przesadziłam: szeflery jest tam niewiele - nieśmiało zagląda w kadr. Za to Ciebie i Marzeny całkiem sporo Smile No i się pomyliłam - to 14-naste urodziny.

Dzięki Very Happy

to w takim razie wieki temu...

zenia
Rezydent

« Odpowiedz #67 : Grudnia 27, 2007, 22:02:05 »

Confused A ja mam takie pytanie.Czy można do jednej doniczki wsadzić dwie ukorzenione szeflery.Mam jedną zieloną ,drugą dwukolorową. Chciałabym by była gęściejsza.Czy jednak nie będzie to przeszkadzało we wzroście? Very Happy

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #68 : Grudnia 27, 2007, 22:11:30 »

Myślę, że nie będzie przeszkadzało, przecież często rośliny kupowane jako duże egzemplarze tak właśnie rosną.
Tylko posadź je w odpowiednio szerokiej doniczce, żeby nie wchodziły sobie na głowę  Wink

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #69 : Grudnia 27, 2007, 22:40:29 »

Dziękuję Ci Witku że rozwiałeś moje wątpliwości.Tak sobie umyśliłam że może będzie ładnie.No to szukam dużej donicy. Smile Smile Smile

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #70 : Grudnia 27, 2007, 23:02:15 »

Zeniu, czemu nazywasz mnie Witkiem ?  Shocked

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #71 : Grudnia 28, 2007, 08:16:13 »

Zeniu, czemu nazywasz mnie Witkiem ?  Shocked
  Jeydee ...twoj Stefek niejednego zmylił...a gdzie masz swoją płeć.. Very Happy Smile Smile Smile

zenia
Rezydent

« Odpowiedz #72 : Grudnia 28, 2007, 08:25:26 »

Jolu przepraszam Cię bardzo za tę pomyłkę.To chyba wczoraj z roztargnienia przez nowo zakupioną szeflerę.Teraz już przynajmniej na zawsze zapamiętam Jola Jola Jola. Smile Smile
                                                                                      Zenia

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #73 : Grudnia 28, 2007, 12:40:33 »

a gdzie masz swoją płeć.. Very Happy
No coś takiego  Surprised Dzięki Basiu  Cool
Nie zauważyłam, że płeć mi zginęła  Razz  Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Saori
Aktywny
**

« Odpowiedz #74 : Grudnia 28, 2007, 22:43:17 »

to w takim razie wieki temu...

Jak na stuletnie babcie, dobrze się trzymamy Wink

a gdzie masz swoją płeć.. Very Happy
No coś takiego  Surprised Dzięki Basiu  Cool

Jak to człowiek wszystko potrafi zgubić Very Happy

Pozdrawiam
Monika
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #75 : Grudnia 28, 2007, 22:55:03 »

No super! I to są fantastyczne choroby i szkodniki Razz Razz Razz

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #76 : Grudnia 28, 2007, 23:49:15 »

Cytat: JeyDee

Dobrze że mąz nie zauważył...  Mad

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #77 : Grudnia 29, 2007, 00:24:52 »

Laughing Laughing Laughing Laughing

Ania.
gogo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #78 : Stycznia 18, 2008, 13:10:34 »

z mojej szeflery opadają dolne liście. Jaka może być przyczyna? Czy można obciąć łodygę i ukorzenić?
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #79 : Stycznia 18, 2008, 13:23:10 »

Przeczytaj ten wątek od początku, tam masz odpowiedź.

Ania.
Królik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #80 : Października 17, 2009, 11:34:31 »

Witam.
Kiedy  jeszcze sprawa mnie nie dotyczyła, widziałam na jakiejś stronce zdjęcia szeflery z dolegliwością, która obecnie już dotyczy i mojej roślinki...Sad
Nie mogę teraz jednak tego nigdzie znaleźć... Jak przez mgłę pamiętam coś o jakimś "robaczku w doniczce", albo o nieprawidłowym nawożeniu. Pomóżcie mi proszę ustalić przyczynę takiego wyglądu mojej roślinki, żebym w porę mogła jej pomóc... Szkoda mi młodych listków przy łodydze, bo zagęszczą ja trochę, a tak czeka je oberwanie.... Stare (od góry) wykręcają się jakoś dziwnie...
<a href="http://pokazywarka.pl/zbznu8/#zdjecie81475" target="_blank">Zdjęcie[/url]<a href="http://pokazywarka.pl/zbznu8/#zdjecie81476" target="_blank">Zdjęcie[/url]<a href="http://pokazywarka.pl/zbznu8/#zdjecie81477" target="_blank">Zdjęcie[/url]<a href="http://pokazywarka.pl/zbznu8/#zdjecie81478" target="_blank">Zdjęcie[/url]<a href="http://pokazywarka.pl/zbznu8/#zdjecie81479" target="_blank">Zdjęcie[/url]

Widzę, ze sporo osób tu zagląda i że może jeszcze w tym roku uzyskam jakieś wsparcie (albo nim roślinka na dobre padnie...)

liferace
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #81 : Października 24, 2009, 15:30:00 »

proszę o pomoc Smile

zabiłam moje szeflery Sad

sprawa wyglada tak Smile mialam 2 piękne, gesty okazy szeflery. wyhodowałam je od malej gałązki obciętej z dużej matki Wink przez 3 lata było wszystko dobrze. ich środowiskiem był parapet + nieszczelne okno, w tych warunkach było im bardzo dobrze. podlewanie umiarkowane, nie nawoziłam.

w te wakacje je nieco zaniedbałam.. byłam zmuszona je przestawić. z parapetu najpierw wylądowały pod parapetem, potem w ogole z dala od okna, nastepnie do innego pokoju. w miedzyczasie przesadzilam je tez do wiekszych doniczek. obawiam się że przelałam je też porządnie... no i..

zaczeły opadać. wlasciwie to juz opadła połowa liści... zahamował się wzrost. na liściach pojawiły się nieliczne brązowe plamki, ale nie na wszystkich liściach, sporadycznie, zaledwie kilka tych plamek. korzenie zdrowe. liście wyginają się, utraciły kształt i są smętne.. bo ja to inaczej opisać.. no po prostu roślina wygląda smętnie. postanowiłam całkowicie wymienić im ziemię i przywrócić na dawne stanowisko. dobrze zrobiłam? czy to kolejny szok dla tej rośliny ?

co mam zrobić? czym odżywić ? czy antygrzyb?

popełniłam tylko bledow wychowawczych ze wstyd mi bardzo.. na razie postanowilam nie podlewac, tylko zraszać.

przedostatnie zdjecie to stan obecny. ostatnie zdjecie- jak bylo kiedys Wink niemniej chyba zdjecia nie oddają roznicy.

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #82 : Października 24, 2009, 16:47:48 »

Króliku, możesz wstawić zbliżenia górnej i dolnej strony liści ?

liferace, czy mógłbyś ( mogłabyś ?) uzupełnić w profilu płeć, bo nie wiem, jak się do ciebie zwracać ?
Twoje szeflery wyglądają nieźle biorąc pod uwagę to co przeszły. Daj im trochę czasu na dojście do siebie, możesz ewentualnie opryskać Asahi, to stymulator wzrostu przeznaczony dla roślin ' po przejściach'. Chorób grzybowych nie widzę.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
liferace
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #83 : Października 24, 2009, 17:10:40 »

moja płeć to K Very Happy

mam nadzieje ze po zmianie ziemi i otoczenia dojdą do siebie Wink bo juz nie mogę patrzeć jak masowo te liście opadają.. Sad całymi galazkami Sad

rozejrzę się za tym specyfikiem Very Happy
Królik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #84 : Listopada 04, 2009, 11:45:24 »

Wróciłam, mam nadzieję, ze jeszcze ktoś mi odpowie, że np Małgosiu Ty tu zaglądniesz...
Oto zdjęcia
<a href="http://pokazywarka.pl/ybfgm9-2/#zdjecie98581" target="_blank">Zdjęcie[/url]<a href="http://pokazywarka.pl/ybfgm9-2/#zdjecie98582" target="_blank">Zdjęcie[/url]<a href="http://pokazywarka.pl/ybfgm9-2/#zdjecie98583" target="_blank">Zdjęcie[/url]<a href="http://pokazywarka.pl/ybfgm9-2/#zdjecie98584" target="_blank">Zdjęcie[/url]

od lewej: górna część, dolna cześć, a na dwóch ostatnich widać kolejną dolegliwość, która zauważyłam dopiero dziś (nie było mnie pewien czas w domu...) - białe kropeczki, które występują na niektórych liściach, do dołu. Ja nie mam pomysłu co z nią już robić...Sad

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #85 : Listopada 04, 2009, 13:07:55 »

Króliku, przyjmij moje gratulacje i życzenia zdrowia dla Ciebie i maluszka. Pora zmienić awatar, bo się zdeaktualizował.

A teraz w sprawie szeflery. Na zdjęciach 1 i 2 nie widać żadnych szkodników, te plamy przypominają plamistość liści, ale mogą być też spowodowane przelaniem. Przede wszystkim sprawdź w jakim stanie są korzenie / mam nadzieję, że w doniczkach jest odpływ /.
Na zdjęciach 3 i 4  - czy te kropeczki schodzą po przetarciu wilgotną watą , czy są to raczej wypukłe narośla / przyda się lupa / ?

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Muffka
Nowicjusz
*

Kujawsko-pomorskie, strefa 6b (chyba:))

« Odpowiedz #86 : Listopada 11, 2009, 00:39:41 »

Czy da się jeszcze coś zrobić????
Niedawno wróciłam ze studiów i zobaczyłam moją szeflerkę w opłakanym stanie  Sad
Nie mam pojęcia co się stało i dlaczego się tak stało  Shocked Da się coś jeszcze zrobić?
Myślalam, że może była przesuszona ale nie mam pojęcia co sie stało..... Sad

masakra jakaś, aż mi się płakać chce.... Sad
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #87 : Listopada 11, 2009, 01:40:57 »

Przede wszystkim sprawdź korzenie.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #88 : Listopada 11, 2009, 09:31:25 »

Są w Biedronce takie szeflery Smile. Ja bym ucięła czubek i ukorzeniła w wodzie itd.  Resztę bym  zostawiła i poczekała aż odbije nowymi pędami. Pamiętaj,że szeflera nie znosi przelania. Lepiej znosi przesuszenie.
Pozdrawiam cieplutko.
Muffka
Nowicjusz
*

Kujawsko-pomorskie, strefa 6b (chyba:))

« Odpowiedz #89 : Listopada 11, 2009, 14:04:52 »

No więc korzenie wyglądają tak:

aha przypomniało mi się, że jak ją pierwszy raz widziałam po przyjeździe łodygę miała taka pofałdowaną i pomarszczoną....no i suchą ziemię, teraz już trochę miej ta łodyga jest pofałdowana jakby odzyskała trochę, wcześniej podlałam ją solidnie.
Ale teraz to już nie wiem co robić....
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: