Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 15:15:33
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium phalaenopsis cz.3  (Przeczytany 55201 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #210 : Listopada 24, 2015, 00:40:14 »

To czekamy na kwiatki Smile
U mnie kwiatków nie ma ale są keiki już do odcięcia Smile

Wink Miłego dnia
kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #211 : Listopada 24, 2015, 08:55:44 »

Moje dendrobium w porannym słonku.

Pozdrawiam Paulina Smile
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #212 : Listopada 28, 2015, 19:54:18 »

A mnie na Dendrobium siedzą wciornastki  Mad na imieniny zamówiłam sobie Kohinor i będę tępić towarzystwo  Razz

Natalia Very Happy
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #213 : Grudnia 01, 2015, 03:20:34 »

Fraszka, sprawdziłaś żółte lepy na te paskudy? Jeśli nie... to polecam, gdyż ja także się z nimi męczyłam  Sad
Ponadto miała ziemiórki, więc dobrze rozmieścić je i zastosować opryski. Zdób zdjęcie i pokarz jak wyglądają te szkodniki  Confused

Pozdrawiam Wink
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #214 : Grudnia 01, 2015, 13:14:56 »

Spróbuję jak wrócę do domu, ale nie wiem, czy aparat da radę z powiększeniem. To takie małe, czarne kuleczki na pajęczynie. Na liściach rośliny pojawiają się jaśniejsze, wygryzione obszary... Ziemiórki u mnie grasują, ale nie ma ich tak dużo, a na parapecie, który sobie upodobały, żadna z roślin nie ma takich śladów  Confused Ale lep kupię, po co ma się toto u mnie plątać  Cool
Moja kotka coś tam próbuje łapać, ale z niej to drapieżnik jak że mnie królowa  Smile
Ps
Fajny storczyk w awatarze Smile

Natalia Very Happy
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #215 : Grudnia 02, 2015, 22:38:47 »

Fraszka, jeśli tylko pojawiły się te fruwające szkodniki to zapewniam, że są one przyczyną wielu problemów ze storczykami.
Składają jaja, a potem larwy, które żerują w korzonkach,  Sad zaś te latające żerują na wierzchnich częściach roślin.
Mają aparat ssący i wysysają soki, uszkadają przy tym roślinki, a potem jest to powodem wirusów i bakterii. Nawet kwiaty nie chcą kwitnąć, a także zasychają pędy.

Pozdrawiam Wink
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #216 : Grudnia 03, 2015, 08:47:45 »

Kupiłam Kohinor, z lepami muszę się wstrzymać (Święta idą, więc i wydatki), podlałam wczoraj  Very Happy
Zdjęcia nijak dobrego nie zrobię, niby aparat w smartfonie taki zaawansowany  Mad

Natalia Very Happy
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #217 : Grudnia 04, 2015, 17:14:41 »

Fraszka,  Very Happy jeżeli chodzi o ziemiórki to na przyszłość te lepy bo atakują młode rośliny, siewki, młode korzenie roślin.
Dorosłe owady mają postać muszek, larwy żyją w podłożu, uszkadzają korzenie.
Ziemiorki lubią wilgotne podłoże torfowe.

Objawy : Wokoło rośliny pojawiają się małe, czarne, ruchliwe muszki. Rośliny żółkną i wysychają.
Larwy drążą kanały w korzeniach co może być przyczyną infekcji grzybowych, gnicia korzeni i zamierania roślin.
Kuracja : Najłagodniejsza metoda to mocne podlanie rośliny - wychodzące na powierzchnie owady wraz z wierzchnią warstwą ziemi usuwamy. Można też spróbować podlewać zaatakowane rośliny wywarem z tytoniu raz tygodniowo. Warto też wykorzystać to, że owady lubią żółty kolor - obok doniczki umieszczamy żółte naczynie z wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń, do wody wpadają owady i się topią.
Można rozmieścić żółte tablice lepowe zakupione w sklepie ogrodniczym.
Preparaty chemiczne dobre do zwalczania ziemiórek to BASUDIN 600 E, NOMOLT 150 SC, TRIGARD 15 WP, METHOMEX 200 SL.
Zabieg warto powtórzyć co 10 dni, 1 lub 2 razy.

Fraszka, a jaki to jest środek Kohinor, o którym piszesz?  Confused

Pozdrawiam Wink
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #218 : Grudnia 05, 2015, 09:08:21 »

No, ziemiórki okazjonalnie widuję  Mad ale nie wiem, czy na Dendrobium to akurat to, bo na liściach są czarne, nielatające kuleczki,  a same liście robią się srebrne...

Kohinor to preparat doglebowy na szkodniki, wlewasz do konwewki odpowiednią ilość i podlewasz  Smile

Natalia Very Happy
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #219 : Grudnia 05, 2015, 13:18:21 »

na liściach są czarne, nielatające kuleczki,  a same liście robią się srebrne...
Też mam to na jednym dendrobium. Myślę (choć pewności nie mam), że to mogą być wciornastki.

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #220 : Grudnia 05, 2015, 15:09:26 »

Z moich doświadczeń, też wskazuje to na wciorniastki Sad

Pozdrawiam,
Renata
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #221 : Grudnia 06, 2015, 13:26:17 »

Też mi się tak wydaje  Sad mam nadzieję, że Kohinor sobie poradzi  Sad

Natalia Very Happy
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #222 : Grudnia 09, 2015, 02:18:20 »

Fraszka, trzymam kciuki i daj znać, czy udało się zwalczyć  Cool

Pozdrawiam Wink
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #223 : Grudnia 09, 2015, 15:19:36 »

Dziękuję  Very Happy chyba jest minimalnie lepiej: przelane a później zarażone tymi paskudami Dendrobium Firebird puszcza pseudobulwę  Smile Dendrobium phalaenopsis na razie nic...

Natalia Very Happy
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #224 : Grudnia 11, 2015, 01:19:21 »

Fraszka, to dobra wiadomość, że jest chociaż nieco lepiej,  Very Happy pozostaje tylko się troszczyć i mieć nadzieję, że będzie dobrze. Very Happy
Powodzenia życzę... Cool i jak będziesz mogła to zamieszczaj fotki z postępów jakie maja miejsce, wówczas będziemy wspólnie obserwować ich rozwój. Cool

Pozdrawiam Wink
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #225 : Grudnia 11, 2015, 09:16:03 »

Dzięki Smile będą fotki, ale jak roślinki odzyskają względnie normalny wygląd  Smile na razie jeden to bezlistne pseudobulwy a drugi z liśćmi wymęczonymi przez te szkodniki  Sad

Natalia Very Happy
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #226 : Grudnia 12, 2015, 18:47:49 »

Skromniutko, ale jednak Smile Pierwsze kwitnienie po przeniesieniu do hydroponiki Smile
URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/9607fbecd05f836e][/URL]

Pozdrawiam,
Renata
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #227 : Lutego 11, 2020, 23:04:17 »

Przygarnełam sobie takie cudo na przecenie. Czy to jest tak chętne do współpracy jak phalaenopsis?

Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #228 : Marca 21, 2020, 13:20:48 »

Anisiek- nie wstawiłaś zdjęcia?
Z mojego doświadczenia wynika, że to zależy na jaki egzemplarz się trafi.
 Anne Green nie udało mi się utrzymać przy życiu a próbowałam kilka razy.
To dendrobium

po kwitnieniu stracił liście ale teraz produkuje keiki a nawet kwitnie.

Życzę powodzenia w uprawie.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: