Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipca 07, 2022, 08:45:41
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Apple Blossom x Bolero  (Przeczytany 441 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« : Lipca 30, 2021, 10:09:40 »

Pierwszy kwiatek (są cztery) niestety pogryzione przez wciornastki   Sad

Tu z Fiestą; śmieję się że zrobiłam sobie własną Fiestę  Smile

Drugi kwiatek i chyba nieco więcej zieleni po AB:

No i to wiśniowe oczko zdecydowanie za Apple, nie wyprze się  Smile Cebulka ma spory wigor, cztery kwiaty w pierwszym kwitnieniu + przybyszówka. Ciekawe jak będą wyglądały pozostałe dwa pąki. Nasiona wysiane wiosną 2017.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #1 : Lipca 30, 2021, 12:40:23 »

Uwielbiam amarylisy za wspaniałe kwiaty a Ty masz do nich rękę.Piękne.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Sierpnia 02, 2021, 12:48:49 »

Hippeastra są wspaniałe, to prawda  Smile Czy mam rękę nie wiem; czasem się coś udaje, czasem nie. Otworzył się trzeci i czwarty kwiatek A.B. x Bolero. Tu niczego nie można zaplanować, miałam jakąś wizję tej krzyżówki a jest zupełnie inaczej  Smile

Kwiaty minimalnie się różnią, myślę że następne kwitnienie będzie już bardziej wyrównane.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Sierpnia 02, 2021, 15:44:57 »

Gratuluję !!! Cool
'Apple Blossom' to trudny rodzic, a tu proszę - jaki sukces. Smile To zdecydowanie dobra ręka. Very Happy

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Sierpnia 12, 2021, 15:46:09 »

Dziękuję  Smile Szkoda że dwie inne krzyżówki z AB ugotowały się pod folią i zginęły, mogły być ciekawe.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Stycznia 18, 2022, 15:07:34 »

Drugie kwitnienie tej krzyżówki, nieco bledsze ale mamy środek zimy, pierwsze wypadło latem i stąd kwiaty miały intensywniejszą barwę. Tym razem też cztery kwiaty choć ostatni w trakcie rozwoju zasechł. Ale widać że ta krzyżówka ma dobre cechy chociaż wolałabym żeby kwiaty otwierały się szeroko, tak jak lubię:

sauromatum
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Stycznia 20, 2022, 14:08:19 »

Bardzo Ładna krzyżówka - zimowe i letnie kwiaty różnią się bardzo mocno ale u większości zwartnic tak jest Smile
I chyba nawet zimowa odsłona podoba mi się bardziej  Smile i rzeczywiście trochę do 'Fiesty' podobna.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Stycznia 21, 2022, 17:19:41 »

Trochę marudziłam, a to to mi się nie podobało, a to tamto  Smile Szczególnie miałam pretensje o niewyrównane kwiaty ale  wszystkie tym razem w miarę ich dojrzewania wyglądały tak samo i nawet otwarły się dość szeroko;

Zdjęcie zrobione w sztucznym świetle.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: