Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 19:19:18
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki iglak do domu jako mała "choinka"  (Przeczytany 1381 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
betty28
Aktywny
**

« : Grudnia 12, 2017, 23:08:59 »

Mam pytanie jak w temacie Smile Chciałabym kupić małego iglaczka w doniczce, tak żeby postał parę tygodni w domu w roli choinki, a potem - albo mógł dalej rosnąć w domu (najlepsza opcja), albo być wystawiony na balkon. Czy istnieją takie iglaki?
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Grudnia 13, 2017, 06:12:10 »

Zerknij na Cupressus macrocarpa, szczególnie odmiana 'Goldcrest' - do ogrodu się nie nadaje, w domu może rosnąć, jeśli ma dostatecznie chłodno zimą.

B.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #2 : Grudnia 13, 2017, 09:27:53 »

Araukaria - bezproblemowa w mieszkaniu. Piszą w necie, że lubi chłodno zimą, ale u mojej mamy w mieszkaniu w bloku rosła bez żadnych problemów i wyrosła ogromna.
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #3 : Grudnia 13, 2017, 12:09:49 »

Ja mam goldcrest już trzeci rok ten sam krzak   Cool . Na wiosnę przycinam i był latem na balkonie tylko zacienionym  . Już całkiem duży i gęsty jest , też u syna w pokoju robi za choinkę. Mad  Very Happy  A ja kupiłam sobie drugi krzaczek do kuchni bo tamten stanowczo za duży już był.

betty28
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Grudnia 13, 2017, 13:15:36 »

A widzieliście gdzieś te cyprysy goldcrest w którymś z hipermarketów? Mnie się wydaje, że widziałam, ale nie jestem pewna, czy to była ta odmiana. Ale taki jasnozielony delikatny cyprys to chyba nie mogło być nic innego. Ale nie mogę sobie przypomnieć, gdzie to było  Smile Tylko żeby to nie było Obi, bo mam strasznie daleko.
Arukaria troszkę za duża i zbyt rozłożysta, mam za małe mieszkanie... Natomiast taki nie za duży cyprys to byłoby to.
Miałam kiedyś zwykłego ciemnozielonego cyprysika (takiego, których pełno w sklepach), ale po 1,5 roku po prostu usechł i nic nie dało się zrobić. Choć i tak długo chyba wytrzymał w południowym pokoju z centralnym.
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #5 : Grudnia 13, 2017, 14:11:28 »

Są w biedronce i dino. Cool

betty28
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Grudnia 13, 2017, 23:16:39 »

Dzięki, to jutro lecę do Biedronki  Smile
A gdyby ktoś szukał arukarii to są w Kauflandzie, za ok. 40 zł. Cyprysiki (te zwykłe) też są, ale tak wymalowane farbami na różne kolory, że aż żal patrzeć.
betty28
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Lipca 12, 2018, 18:27:26 »

Mam pytanko. Mam w domu cyprysa goldcrest, ale trochę się mi znudził i chętnie posadziłabym na działce w jakiejś donicy. Czy da on radę przezimować w nieogrzewanej szklarni?
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Lipca 12, 2018, 19:33:20 »

Strefa 7, minimalna temperatura zimą ok. -12 do -15 st.C. Czyli duże ryzyko, że nie wytrzyma.

B.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: