Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipca 01, 2022, 23:37:47
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Cześć,
wiem o problemie z kalendarzem w tej wersji Forum. Poprawka wiąże się z poważnym upgrade wersji Forum do 2.0.x. Mam nadzieję, że niedługo mi się to uda.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia i radości.
Admin - Astrid
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Robal :(  (Przeczytany 1243 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marangai
Rezydent

« : Maja 29, 2017, 13:27:37 »

Wyciągałam wczoraj podsuszone cebulki tulipanów, i razem z jedną z nich wydobyłam robala... Sad Niestety, zachowałam się zupełnie nieprofesjonalnie i zamiast zrobić mu zdjęcie, od razu unieszkodliwiłam. Było toto białe, dość duże (jakieś 2-2,5 cm) i wyglądało jak bardzo gruba dżdżownica. Pojęcia nie mam, skąd się wzięło, i - co gorsza - czy jacyś jego krewni nie zostali w ziemi. Przesadzanie teraz sporej donicy, z hortensją, winobluszczem i innymi takimi raczej nie wchodzi w grę. Poradźcie proszę, czym podlać, żeby unieszkodliwić ewentualnych lokatorów, a jednocześnie nie zaszkodzić roślinom?

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #1 : Maja 29, 2017, 13:40:18 »

Jeśli był wśród cebulowych, to może być pobzyga cebularz, postrach i przekleństwo hipkomaniaków  Sad Wiele lat temu wykończyła mi całą kolekcję, teraz jestem czujna  Mad Larwa wchodzi w cebulę i wyżera od  środka, potrafi zostawić tylko samą skorupę. Iza, zobacz w wątku hipeastrowym w zakładce agrotechnika.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #2 : Maja 29, 2017, 13:55:56 »

Pędrak ,chrabąszcz majowy,pewnie on.

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Maja 29, 2017, 14:31:37 »

Dziękuję, Dziewczyny! Very Happy
Że też nie zrobiłam tej fotki... Chyba bardziej jednak na pędraka wygląda - jak dla mnie to gorzej, bo cebul mam mało, a korzeni do podgryzania jednak sporo Wink Zaraz będę szukać, czym to dziadostwo podlać...

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #4 : Maja 29, 2017, 14:46:17 »

U mnie siedzą w kompostowniku,podczas wybierania ziemi dość często na nie trafiam.
Spustoszeń jako takich nigdzie nie zaobserwowałam.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #5 : Maja 29, 2017, 17:38:38 »

A herbatki z wrotycza mu zapodaj. Tylko bez cukru Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: