Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Stycznia 26, 2022, 08:36:27
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moja mała kolekcja  (Przeczytany 17436 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #30 : Lipca 06, 2017, 09:54:39 »

To bardzo proszę o zdjęcia  Smile

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
MirkaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Lipca 06, 2017, 09:59:23 »

Czy na piątym zdjęciu od dołu jest trójsklepka ?
Liliowce śliczne , teraz mają swoje 5 minut.

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #32 : Lipca 06, 2017, 10:24:54 »

Tak, trojsklepka. No szkoda, że tak krótko mają kwiaty.

Dorotko to moi nowi lokatorzy. Będę musiała im rozety młode powyrywac bo strasznie dużo ich.

Oczywiście jeszcze dwa mi się podobały wiec uszczyplam dwa listeczki Wink.

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #33 : Lipca 06, 2017, 11:44:04 »

Bardzo udane zakupy. Ja takie ze sklepu od razu przesadzam do swojej ziemi i porządnie myję, przy okazji odcinając wszystkie niepotrzebne rozetki. Je można ukorzenić albo komuś oddać  Smile.
Korzystając z dnia urlopu właśnie wymyłam całe swoje towarzystwo. Stoją teraz w wannie i schną. Umyję jeszcze okno, poustawiam fiołki z powrotem i później będę mogła usiąść i tylko tak sobie patrzeć i patrzeć  Razz.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #34 : Lipca 06, 2017, 12:18:54 »

Ale prysznic im normalnie robisz?

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #35 : Lipca 06, 2017, 13:33:31 »

Biorę każdego do ręki i tak trochę pod ukos wsadzam pod strumień wody. Drugą ręką przemywam każdy listek z osobna. Staram się uniknąć lania wody do doniczki, żeby nie wypłukała ziemi. Potem delikatnie strząsam wodę z listków i odstawiam do wyschnięcia. I robię kłębuszek z papieru toaletowego i osuszam tylko środki rozetki - tam gromadzi się zwykle najwięcej wody i trudno ją strząsnąć.
A takie mocno kudłate trailery, z dużą ilością listków, to normalnie lecę prysznicem i później tylko otrząsam.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #36 : Lipca 06, 2017, 16:19:22 »

Dobrze wiedzieć. Dziękuję

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #37 : Lipca 06, 2017, 17:38:38 »

A teraz trzecia część mojego ogrodu:
Tu mam taki sajgon, nieład ale uwielbiam tą część za ta ciszę. ... Laughing

To miał być zielenik, a tam mięta góruje różne rodzaje. ....

rozmaryn,

Laurowy....

Trawka...nowy nabytek, ma mieć 160,

Mój syn buszujacy w porzeczkach i borowkach Wink

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #38 : Lipca 06, 2017, 17:55:54 »

Widać,  że mam wolne hehe... Laughing
W tamtym roku wyrzuciłam dynie ozdobne a w tym roku aż się boję co będzie. . Smile

Samosiejka-pomidorek

druga trawka 140cm ma mieć,

ogoreczki.....

szałwia i cukinia...

Pomidorki....

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #39 : Lipca 06, 2017, 18:07:08 »

Zabawa....

przyjaciele..... Dawid i jego Sebastianek...( nie ingeruje w nazwy syna jeśli chodzi o jego zwierzatka)..karmi, bawi i gdy kota nie ma cały dom  motywuje aby go znalesc....

wygląda jak by go dusili... ale spokojnie dzieci wiedzą,  jak trzeba zwierzeta traktować. ...

klonik trochę ścięty,  formuje go....

Bazanty syna...

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #40 : Lipca 06, 2017, 18:09:45 »

Ale z Ciebie ogrodniczka  Very Happy
Chyba jesteś wielbicielką liliowców, prawda? Agnieszka, u Ciebie taka susza, czy to ziemia ma taki kolor jasny?

Z klonikiem kiedyś próbowałam swoją przygodę, bo strasznie mi się podobają. Ale coś mi nie poszło i juz go nie mam.
Kocina słodka i dzieciaczki fajne  Smile.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #41 : Lipca 06, 2017, 18:22:15 »

Tak, liliowce, lilie. Teraz w niedziele biorę dzieci i teściową i jedziemy na wystawę liliowcow. Ziemia to glina..... plus tego, że jak jest susza to ta glina trzyma wilgoć. ... a sąsiadka obok ma już normalna ziemię... wczoraj całą noc lało. .. a dzisiaj 1 dzień słońca i tak to wygląda. ...a tam ogrodnicza. ..... pomidory sadzę  bo mąż lubi, marchewkę itp bo rosół dzieci lubią z warzywami,  borówki 13 krzaków bo córcia uwielbia, porzeczek 7krzaczczkow bo syn je uwielbia..... mięte uwielbiam tak se listka wszamac. Nie lubię tam za dużo ingerować.   Plewie tak aby było widać warzywa a tak to mam  najbardziej zarośnięte pole wśród sąsiadów. Taki ze mnie typ. Zamiłowanie do roślin mam od ojca. Chcesz to ci podeślę galazki od klonika jak urośnie. 

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #42 : Lipca 06, 2017, 18:29:42 »

Taka gliniasta ziemia to spore wyzwanie. Mimo, że jest trudna, to naprawdę ładnie Ci wszystko rośnie.
Za klonika serdecznie dziękuję, bo chyba nie jesteśmy sobie pisani  Smile.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #43 : Lipca 11, 2017, 07:49:16 »

Agnieszko , masz fajny ogród , wszystko można w nim znaleźć i fajnie , tak lubię  Very Happy Wszystko mi się podoba.
Liliowce masz przecudnej urody, oleandry też cudne , zresztą co będę wymieniać...Te uratowane od kosza na śmieci to sandawille chyba.Gosposia z Ciebie na wszystkich frontach  Smile

Basia
Kocham storczyki i góry Smile
Pozdrawiam Smile
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #44 : Lipca 11, 2017, 23:02:39 »

Basienko ja porostu kocham kwiaty. Oleandry mam od taty od takich małych gałązek a teraz kombinuje nad miejscem w piwnicy  bo one rosną za szybko.

Trochę kwitnien.

basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #45 : Lipca 13, 2017, 05:58:08 »

Agnieszko wiem coś o oleandrach, też miałam epizod z nimi, ale cóż- same problemy, a mianowicie , gdy kwitną i stoją na otwartej przestrzeni i gdy na nie pada to zagniwają im pąki kwiatowe i w ogóle się nie rozkwitają tylko są takie stulone i zbrązowiałe. Gdy świeci słońce i jest sucho to są piękne.Drugi problem to właśnie przechowanie w zimie.Kuzynka ma od lat przepięknego, ale u niej stoi pod dachem w takim wiatrołapie, ma jasno i słonecznie a nie leje mu za kołnierz Smile
Zdjęcia śliczne , lilie i liliowiec boskie, hortensja ma tych pączusiów upakowane mnóstwo.A co są te kielichy fioletowe, jak się je hoduje , w jakich miejscach, jaka ziemia, czy zimują, czy to bylina itp.? Bardo mi się podobają, widziałam że są różne kolory i miałabym ochotę  Very Happy

Basia
Pozdrawiam Smile
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #46 : Lipca 13, 2017, 08:08:41 »

Dzwoneczki Basiu. Wysiałam je w tamtym roku, a w tym zakwitly. One chyba są stałe nie znam ich wymagań. Smile

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #47 : Lipca 13, 2017, 08:23:01 »

A czy taki oleander dobrze by się spisywał, jako całoroczna domowa roślina? kwitł by i w ogole ładnie rósł? Czy musi jednak troche być na dworze?

mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #48 : Lipca 13, 2017, 09:17:32 »

Agnieszko, jak u Ciebie ładnie, swojsko, dzieciństwem mi zapachniało  Rolling Eyes Dzieciaki słodziaki, warto dla ich radości sadzić to i owo  Smile

basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #49 : Lipca 13, 2017, 10:19:34 »

Agnieszko nie o dzwoneczki mi chodziło, chociaż są śliczne , mam białe i muszę wysiać też fioletowe...miałam na myśli to takie kaliowate

Basia
Pozdrawiam Smile
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #50 : Lipca 13, 2017, 10:21:05 »

Agnieszko, jak u Ciebie ładnie, swojsko, dzieciństwem mi zapachniało  Rolling Eyes Dzieciaki słodziaki, warto dla ich radości sadzić to i owo  Smile

Dziękuję  Very Happy

A czy taki oleander dobrze by się spisywał, jako całoroczna domowa roślina? kwitł by i w ogole ładnie rósł? Czy musi jednak troche być na dworze?

Mój tata jak mieszkał jeszcze w bloku to na zimę miał je w domu tylko w chłodnym pokoju. One muszą być na zimę w chłodnym miejscu i mało podlewanie. Tata te które z gałązek chował one lepiej zimę wytrzymały w domu. JA swoje trzymam w piwnicy przy małym okienku.

Agnieszko nie o dzwoneczki mi chodziło, chociaż są śliczne , mam białe i muszę wysiać też fioletowe...miałam na myśli to takie kaliowate
te co są za ta lilia?

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #51 : Lipca 13, 2017, 11:06:11 »

Juz  wiem chodzi ci o caile?

basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #52 : Lipca 13, 2017, 13:51:33 »

No właśnie i co o ich uprawie mi powiesz?Sądziłam ,że to kwiaty doniczkowe ????

Basia
Pozdrawiam Smile
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #53 : Lipca 14, 2017, 07:03:28 »

Jedne mam w doniczce a ten mam w ziemi. W tamtym roku miałam w ziemi i fajnie rosła.  Sąsiadki mają je tylko w ziemi a na zimę je wysadzaja. W doniczce szybciej kwitną bo je szybciej wyciągam i do szklarni wkładam. Ja nie mam z nimi problemu. W zimę zimuja w piwnicy.  Jak byś chciała spróbować to pisz a podzielę się cebulkami.

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #54 : Lipca 14, 2017, 07:13:02 »

Chyba będzie kwitł nieznajomy Smile

Miałam tyle kolorowych ale jakimś cudem te kolo siebie co były to powstały różowe.  Tylko ta co była dalej od różowej została pomarańczowa.  Sad

Moje liliowce w całości:)

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #55 : Lipca 14, 2017, 22:45:51 »

Zajrzałam i powiem,podoba mi się u Ciebie.
Masz to co lubię kota,liliowce , calle i mnóstwo przestrzeni.

katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #56 : Lipca 15, 2017, 12:33:29 »

Bardzo ładnie kolorowo   Very Happy w moim stylu masz kwiaty.  Cool

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #57 : Lipca 15, 2017, 13:59:18 »

Aga, mam taką samą pomarańczową jeżówkę, kupioną pod nazwą Tomato Soup  Mad. A tak mi się marzyła czerwona. Na szczęście inna, bezimienna okazała się prawie idealnie czerwona.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #58 : Lipca 15, 2017, 21:36:34 »

Dzisiaj rozmawiałam z panią z ogrodniczego i przyznała,  że jezowki mogą zmieniać kolory jak są kolo siebie. Tez mam taką czerwona. Wstawię zdjecie jej przy okazji

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #59 : Maja 07, 2018, 07:58:37 »

Pojawiasz się i znikasz ...

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Strony: « 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: