Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 16, 2022, 11:57:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Hipki Mimbli" cz.2  (Przeczytany 18913 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #210 : Stycznia 05, 2022, 20:34:33 »

Chyba wiem o co chodzi, jak się zapisuje coś na dysku do wysłania trzeba zaznaczyć kto będzie to widział, czy więcej osób czy tylko samemu; przegapiłam to. Później spróbuję dosłać brakujące zdjęcia z rozmnażania więc zwrócę na to uwagę.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #211 : Stycznia 05, 2022, 21:00:29 »

Ok, chyba powinno być dobrze.

https://drive.google.com/drive/folders/1a2abzU9IklkzpYSekhVrBiKwiLyavjMR?usp=sharing

https://drive.google.com/drive/folders/1YeE5o2x9QhqKdC537PtPh8h87F3alH_I?usp=sharing

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #212 : Stycznia 06, 2022, 15:51:27 »

Widać  Cool
Niesamowita dokumentacja. Very Happy Smile

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #213 : Stycznia 07, 2022, 17:58:58 »

Zastanawiałam się gdzie wsiąkła Mimbla ,a tu taka robota została wykonana  Cool Very Happy Very Happy Confused Confused Confused Confused

Pozdrawiam
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #214 : Stycznia 07, 2022, 20:17:41 »

Wrócę moja droga, razem z bocianami  Smile Marilyn zakwitła i przekwitła, szybko:

Nie było i nie ma dobrego światła do robienia zdjęć, poza tym karta zastrajkowała, nie lubię robić zdjęć smartfonem. Royal Velvet dwa kwiaty, dobre i to bo cebulka niewielka:

A obok.. już za chwileczkę będzie wiadomo; kolejna krzyżówka, Red Lion x Charisma. Wydłużone pąki i zewnętrzne wybarwienie przypominają Charismę, ciekawe co skrywa środek?

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #215 : Stycznia 08, 2022, 10:09:47 »

Smile Laughing    Mireczko  Mad a bociany to wcześniej niż jaskółki  Smile Smile Smile Smile  Smile  A obiecałam sobie na strony hipp=nozy nie łazić no i .......nie da się jak oczy zobaczą,  ale póki co patrzenia nie zakazali  Laughing Laughing Laughing Confused   Surprised  .......

Pozdrawiam
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #216 : Stycznia 08, 2022, 11:49:46 »

Ha ha, a ja się wyleczyłam. Nie nęcą mnie żadne nowości.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #217 : Stycznia 09, 2022, 11:09:48 »

Bedę sie cieszyła jak się komuś przyda, np. w celu ustalenia odmiany (przy czym nie obyło się bez byków; Cocktail to tak naprawdę Dynasty  Smile )

Ach ta pamięć w "pewnym wieku"; Design, a nie żadne Dynasty.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #218 : Stycznia 09, 2022, 17:25:55 »

Royal Velvet, bardzo jasny tym razem ale przez większość czasu dojrzewania i rozwijania pąka brakowało mu światła. A i smartfon swoje dołożył, zauważyłam że w nim kolory wychodzą jaśniejsze:

Otwiera się siewka Red Lion x Charisma, jak zwykle geny Red Liona wygrały:

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #219 : Stycznia 10, 2022, 20:37:41 »

Siewka Red Lion x Charisma, nie spodziewałam się fajerwerków bo jak się krzyżuje czerwony z biało-czerwonym to co może wyjść?

Czerwień jest dość jasna i lekko rozbielona na końcach.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #220 : Stycznia 10, 2022, 21:17:49 »

Normalnie jestem w szoku,jeśli chodzi o ostatnią część z wysiewami.
Nie wiedziałam,jak wyglądają nasiona hipków.
Ta cała robota ,jest niesamowita i takie maleństwa doprowadzić do kwitnienia.
Ja mam problemy z utrzymaniem cebuli przy życiu a co dopiero sprawić,by kwitła.
Jesteś niesamowita i bardzo konsekwentna.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #221 : Stycznia 11, 2022, 10:17:59 »

E tam, Krysiu Smile Cała ta 'niesamowitość' polega na cierpliwości. Wziąć pyłek z jednego i pomazać nim znamię słupka drugiego to żaden wyczyn. Trzeba tylko zwrócić uwagę aby oba były dojrzałe, tzn pyłek ma się prawie osypywać a znamię ma być otwarte, taki trójkątny pajączek. Jeśli odmiany będą genetycznie zgodne, to "samo się zrobi". Tylko to czekanie..

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #222 : Stycznia 18, 2022, 13:17:03 »

Drugie kwitnienie krzyżówki Apple Blossom x Bolero. nieco inne niż za pierwszym razem ale kwiaty konsekwentnie skierowane w górę i nie otwierają się szeroko. Zrobiłam sobie własnego "trumpeta"  Smile Były cztery pąki ale czwarty jeszcze w bardzo wczesnej fazie zasechł:

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: