Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 14:24:35
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy Google Photos - jeśli tego nie umiesz tu możesz potrenować.  (Przeczytany 44615 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #300 : Maja 05, 2018, 19:35:07 »

Zdjęcia nie widzę. Link - może Śnieżnik lśniący .

iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #301 : Maja 05, 2018, 19:49:07 »

Widzę zdjęcie ale czarno białe a jak kliknę na link widzę zdjęcie kolorowe.

kolorowe i zielone
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #302 : Maja 05, 2018, 21:28:28 »

Posty 295, 299 - zdjęcia niewidoczne.

Na zdjęciu z linku jest kamasja.

B.
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #303 : Maja 05, 2018, 21:33:01 »

Niestety nie Snieżnik dodam zdjęcie do identyfikacji i dołączę opis,może komuś się uda.
Widzę ,nie widzę  do tego jeszcze z kolorem lub bez,to już zakrawa......no nie wiem na co.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #304 : Maja 06, 2018, 06:35:06 »

Iga, dziś nie widzę Smile

iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #305 : Maja 16, 2018, 10:38:12 »

kolorowe i zielone
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #306 : Maja 16, 2018, 10:39:31 »

kolorowe i zielone
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #307 : Maja 16, 2018, 10:56:37 »

kolorowe i zielone
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #308 : Maja 16, 2018, 11:28:59 »

3 x widzę

iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #309 : Maja 16, 2018, 12:14:58 »

Thomsonii-dzięki za  wiadomść,ja już widzę tylko dwa jedno zginęło.

U mnie to działa jak w piosence-pojawia się i znika i znika i znika,ale jak wstawiam nowe fotki to i te co znikły też robią się widoczne ale tylko na jakiś czas.
Może w końcu rozgryzę z kąd wgrywane nie znikają(taką mam cichą nadzieję).

kolorowe i zielone
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #310 : Maja 16, 2018, 12:22:14 »

U mnie tak samo. Teraz nie widzę tez trzeciego zdjecia. Czwarte widzę.

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #311 : Maja 22, 2018, 08:48:41 »

Test. Wygenerowałam link do zdjęcia z pomocą opcji "generuj link"  Mr. Green , a nie jak do tej pory "kopiuj adres obrazu". Ciekawe, czy będzie widoczne dla wszystkich, i jak długo.

Edit: to nie działa, w ten sposób można jedynie wykorzystać link, ale nie wstawiać obrazek.  Sad

To test nr 2, wybieram "pokaż obraz" a następnie "kopiuj adres" :

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #312 : Maja 22, 2018, 08:56:24 »

Test nr. 2  Cool

iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #313 : Maja 22, 2018, 09:51:07 »

Widzę -test nr.2.

kolorowe i zielone
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #314 : Maja 22, 2018, 10:31:39 »

Coś mi świta, że może to mieć związek z ustawieniami forum - opcją automatycznego zmniejszania zdjęć. Forum może nie radzić sobie z dużymi plikami ( ja na google photos mam oryginalne rozmiary zdjęć, o dużej rozdzielczości), forum wariuje i wtedy ich po prostu nie widać.  Przykładem mogą być np fotki w moim wątku, drobiazg fiołkowy - to samo zdjęcie z tym samym linkiem, ja widzę w dwóch postach w dwóch różnych rozmiarach. Może jest limit zdjęć dla jednego posta, i jeśli załączam kilka "cięzkich" fotek, to po jakimś czasie, po którymś z kolei załadowaniu strony (forumowicze ogladaja) zdjecia przestaja sie wyświetlać, aby nie obciążać i nie utrudniać ładowania strony. Nie wiem, może Astrid wiedziałaby, jak to działa, no ale jest nieobecna. Może też być limit zdjęć na stronę, a nie na post.

Spróbuję następnym razem, gdy bedę chciała pokzać więcej zdjęć, zamieszczać je po jednym w poście. I zobaczymy, czy będą znikać.

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #315 : Maja 22, 2018, 21:46:32 »

Coś nie tak w Twoim rozumowaniu bo dzisiaj wstawiłam 15 zdjęć w jednym poście i wszystkie widoczne, ale fakt nie są to portrety na całą panoramiczną stronę.

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #316 : Maja 23, 2018, 09:32:20 »

Sprawdź może ich rozdzielczość. Zdjęcie zdjęciu nie równe i nie da się ocenić "wagi " zdjęcia tylko patrząc na nie. Nie ma znaczenia czy widać je na całej stronie czy nie. Może być małe zdjęcie o dużej rozdzielczości i wielkie słabej jakości. Tak jak mówię, niektóre z moich fotek mają nawet po 3 MB.  Twoje z goździkami - do 300 KB. Czyli dziesięciokrotnie lżejsze.

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #317 : Maja 23, 2018, 11:16:27 »

Rozumiem, że Tobie zależy by wstawiać najcieższe i także największe, najlepszej jakości...rozumiem także -  forum tak obciążane po prostu ignoruje takie zdjęcia bo się zawiesza...no, ale ile przy tym postów na ten temat w koło ...a moderator też...już obłożnie leniwy  Smile  bo winien kasować owe posty w wątkach a one wiszą  Mad niemerytoryczne...ech ...samo życie...złośliwość elektroniczna  Smile
Nie każdy posiada wypasiony  sprzęt foto więc wstawia zdjęcia może i najgorszej jakości, ale nie powoduje to podobnych perturbacji jak u Ciebie.  Very Happy

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #318 : Maja 23, 2018, 11:26:34 »

Nie, nie Smile Mnie nie zależy, ja po prostu chcę mieć przy tym jak najmniej roboty. Właśnie takie jest założenie Google Photos, by ludziom uprościć życie Smile Zdjęcia, które robię, automatycznie same wpadają mi na dysk google. Nie muszę niczego przesyłać, ew. mogę je uporzadkować w albumy. Wpadają w takim rozmiarze, jakim robię. Nie chcę zmieniać ustawień aparatu, bo wiadomo, lepiej mieć zdjęcia lepsze... Dla dobra sprawy spróbuję jednak wstawiać na forum mniejsze, w miarę możliwości/czasu/chęci.   Very Happy

Dopisek  Laughing fotki robię telefonem za złotówkę  Very Happy

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #319 : Maja 25, 2018, 19:06:47 »

Właśnie takie jest założenie Google Photos, by ludziom uprościć życie Smile

Dowcip roku, naprawdę  Laughing

B.
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #320 : Lutego 07, 2019, 10:56:10 »

Dostałam informację na maila, że google plus kończy działalność 2 kwietnia br. Podejrzewam, że tym samym znikną wszystkie zdjęcia, które były linkowane do ich serwerów.

B.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #321 : Lutego 07, 2019, 12:24:48 »

Basiu, też dostałam ale podają informację że można je gdzieś zapisać jako kopie zapasowe i te nie znikną. Zamierzam zgrać wszystkie swoje zdjęcia na pena, ale to nie załatwia sprawy jak wysyłać zdjęcia na forum  Confused A czytałaś jak bezczelnie/arogancko tłumaczą dlaczego likwidują nasze konta? W zakładce Dlaczego nastąpi wyłączenie Google+ u użytkowników indywidualnych. Innymi słowy, mamy was gdzieś bo nic z was nie mamy, co innego biznes i nadziane firmy.  Mad Żadne "przykro nam" ani nic takiego.

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #322 : Lutego 07, 2019, 13:10:30 »

Wiesz, mi nie chodziło o nie tyle o to, że zdjęcia znikną fizycznie, ale raczej o to, że pozmieniają się adresy. A zmiana linka oznacza właśnie tyle, że na forach pojawią się "zakazy wjazdu". No chyba że mylnie interpretuję te ich przekazy...Swoje zdjęcia trzymam na dysku, jakoś tak bardziej ufam własnym nośnikom niż zewnętrznym serwisom.

B.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #323 : Marca 05, 2019, 20:40:35 »

https://photos.google.com/share/AF1QipNwev8vw8-W96N5qLjeYCDKpHdq7LRtXiQDAM0K9VhSdZJbTCceZkDO-iNw6S7KZw/photo/AF1QipOV3e0-1J9r_oRoGIulof34KRzeVb7qgW-A0x-g?key=WWdWbDRHN0NoalZ1cERlVWN6RmQxUnR1OEJ2aDFR
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #324 : Marca 10, 2019, 18:59:27 »

Mam problem jak wstawiać zdjęcia z photos google żeby było widoczne w postaci graficznej. Jak mam to zrobić żeby w wątku nie było żadnych linków lecz fotografia?
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #325 : Marca 10, 2019, 21:06:31 »

Wybierasz sobie zdjęcie w folderze, klikasz na nie coby powiększyć, później prawym klawiszem myszy i wybierasz "kopiuj adres obrazu", klikasz prawym klawiszem na umieść obraz, wklejasz pomiędzy nawiasy i koniec  :)Aha, jak wysyłasz, to Ty widzisz jedynie link (bardzo długi) dopiero po wysłaniu jest widoczny w formie zdjęcia.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #326 : Marca 10, 2019, 23:53:18 »

Niestety,to nie takie proste,nie mam opcji "kopiuj adres obrazu".
Działało w XP-ku ,ale w 10 nie ma takiej opcji.
Przepraszam,że się wtracam Smile

kfiatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #327 : Czerwca 09, 2019, 12:57:07 »

Odgrzebuję wątek, bo mnie się chyba udało znaleźć sposób, jak korzystać z Google Photos tak, żeby zdjęcia były widoczne na forum. Może komuś się przyda, a może ktoś z was też tak robi?

Myślę, że problem z widocznością zdjęć może faktycznie mieć problem z ich rozdzielczością, czyli tak jak pisała Thomsonii. Ja też robię zdjęcia komórką, bo mi się nie chce bawić aparatem. Teraz smartfony robią zdjęcia nieraz w lepszej rozdzielczości niż aparat, więc może być tak, że takie zdjęcia ze smartfona przekraczają jakieś limity rozdzielczości, albo po stronie Google Photos, albo po stronie naszego forum.
Coś mi świta, że może to mieć związek z ustawieniami forum - opcją automatycznego zmniejszania zdjęć. Forum może nie radzić sobie z dużymi plikami ( ja na google photos mam oryginalne rozmiary zdjęć, o dużej rozdzielczości), forum wariuje i wtedy ich po prostu nie widać.

Obiecałam komuś, że opiszę jak to robię, więc od początku:

Hosting zdjęć:
  • Google Photos (https://photos.google.com) wybrałam nie dlatego, że uważam że jest jakoś najlepsze, tylko po prostu dlatego, ze miałam już wcześniej założone konto mailowe na google (...@google.com). Nie piszę tego posta, żeby zachęcić do używania akurat tego hostingu, bo jest najbardziej zarąbistym z hostingów Wink tylko z myślą, że może się przyda komuś, kto ten hosting już ma, ale jego zdjęcia na forum nie są widoczne. Może to pomoże?  Confused
  • Mając takie konto mailowe, mogę używając tego samego loginu co na maila, zalogować się na  i tam mam darmowe miejsce na zdjęcia.
  • I teraz, wydaje mi się, że problem może leżeć w tym, że Google Photos ma limit rozdzielczości zdjęć, które można wrzucać do tych albumów w ramach darmowej usługi. Ten limit to jest 16 Mpix. Przeczytać to można np. tutaj: https://support.google.com/photos/answer/6220791?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=1 (trzeba sobie otworzyć w tym linku opis tego, czym jest Wysoka Jakość i Oryginalna jakość)

Zmiana ustawienia rozdzielczości zdjęć w aplikacji Zdjęcia Google:
  • Ja to ogarniam w ten sposób, że mam na telefon ściągniętą aplikację Zdjęcia Google. Da się to ściągnąć ze sklepu Play, i mnie ta aplikacja ułatwia życie przy udostępnianiu zdjęć.
  • Najważniejsza rzecz w tej całej zabawie: w aplikacji Zdjęcia Google na komórce mam ustawioną "Wysoką Jakość", a nie "Oryginalną Jakość". Oryginalna jakość oznaczałaby, że moje zdjęcia z komórki ładowałyby się do albumów na Google Photos w oryginalnej rozdzielczości. Wysoka Jakość oznacza, że podczas ładowania do Google Photos rozdzielczość będzie automatycznie zmniejszana do tego 16Mpix. Przy takim użytkowaniu jak moje, to naprawdę nie robi widocznej różnicy w jakości tych zdjęć.
  • Wysoką Jakość w aplikacji Zdjęcia Google można ustawić tak jak piszą w tym linku https://support.google.com/photos/answer/6220791?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=1, czyli:
    Zmienianie rozmiaru przesyłanych plików
    - Na telefonie lub tablecie z Androidem otwórz aplikację Zdjęcia Google.
    - Zaloguj się na konto Google.
    - U góry kliknij "Menu"
    - Wybierz "Ustawienia" a potem "Kopia zapasowa i synchronizacja".
    - W sekcji „Ustawienia” kliknij "Tryb tworzenia kopii zapasowej".
    - Wybierz "Wysoka jakość"
    - Kliknij Wybierz.

Robienie i udostępnianie zdjęć:
  • Robię zdjęcia komórką. W galerii zdjęć na komórce od razu robię wstępną selekcję, czyli wywalam nieostre, albo przycinam, jeśli potrzebuję. Tak mi jest łatwiej, bo strasznie nie chce mi się bawić dodatkowymi programami do obróbki zdjęć Wink
  • Na komórce, w galerii zdjęć, klikam "Udostępnij" -> i tam mam listę ze stadem opcji do wyboru. Z tej listy wybieram opcję Prześlij do Zdjęć (tą z ikonką kolorowego wiatraczka Wink ) -> i na następnym ekranie klikam Prześlij. I tyle. Ponieważ mam ustawioną Wysoką Jakość, to to zdjęcie się samo kompresuje do wymaganej rozdzielczości Smile
  • Przesyłam sobie tak zdjęcia w miarę jak je robię. Jak już mi się parę nazbiera i mam ochotę je wstawić na forum, to otwieram sobie kompa, żeby mi było wygodniej Smile Na kompie, w przeglądarce, w jednej zakładce otwieram sobie forum, a w drugiej Google Photos (https://photos.google.com )

Sortowanie zdjęć w Google Photos:
  • Ja dla ułatwienia sobie życia porządkuję tam sobie jeszcze zdjęcia w albumy tematyczne, czyli: na https://photos.google.com, w menu po prawej u góry, klikam na "Utwórz"-> "Utwórz nowy" -> "Album" -> dodaję jakąś tematyczną nazwę albumu, na przykład "domowe" albo "balkon" albo cokolwiek. Tak mi jest łatwiej potem znajdować te zdjęcia.
  • Na  https://photos.google.com, w menu po lewej, klikam "Albumy" -> wybieram album który chcę i klikam na niego. Jak mi się otworzy ten album, z menu u góry po prawej klikam "Dodaj zdjęcia" . Wyświetla mi się lista zdjęć, które zrobiłam, posortowana chronologicznie, datami. Z tej listy zaznaczam ptaszkami, które zdjęcia chcę dodać do danego albumu (można ileś naraz hurtem) -> i klikam "Gotowe".
  • To jest owszem, chwila dodatkowej roboty, ale dzięki temu wewnątrz danego Albumu mam zdjęcia tylko w danym temacie, i do tego same się sortują od najstarszych do najnowszych, więc wszystko łatwo potem znaleźć. Można to zrobić w przeglądarce na kompie, ale całkiem wygodnie robi się to też w przeglądarce na komórce, więc jak mam chwilę, to od razu te nowe zdjęcia które dodałam, sortuję na właściwe albumy Smile

Dodawanie zdjęć do posta na forum:
  • Na kompie mam otwarte dwie zakładki przeglądarki. W jednej zakładce piszę post na forum, w drugiej mam otwarte https://photos.google.com 
  • Jak potrzebuję wstawić zdjęcie do posta, to na https://photos.google.com klikam na "Album" -> wybieram zdjęcie które chcę  wstawić i klikam na nie -> klikam prawym klawiszem na to otwarte zdjęcie, i wybieram opcję "Kopiuj adres obrazu"
  • W poście, który piszę, klikam "Umieść obrazek" (drugi rząd ikonek, druga ikonka od lewej).  Pomiędzy nawiasy kwadratowe z "img" wstawiam ten kod, który skopiowałam z Google Photos w drugim oknie przeglądarki. I tyle. Można sobie jeszcze przed wysłaniem posta kliknąć na "Podgląd", żeby zobaczyć czy zadziałało.

Działa Smile Przynajmniej u mnie Smile

Pozdrawiam, Ania

Moje mikroświaty, domowe i balkonowe:  http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=49445.0
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #328 : Czerwca 09, 2019, 14:54:49 »

Confused No nie powiem ile mi zajmie rozkminienie tego. Razz

kfiatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #329 : Czerwca 09, 2019, 15:27:24 »

Krysiu, podjełam probe   Razz Bardziej tego opisac nie potrafie. Mozliwe, ze nie umiem tego wytlumaczyc, ale się starałam  Razz

Tę instalacje aplikacji Zdjecia Google i zmiane ustawien rozdzielczosci zdjec wystarczy zrobic raz. Jesli masz kogos kto ci w tym pomoze, to potem juz biezace dodawanie i udostepnianie zdjec, moim zdaniem, nie jest takie upierdliwe. Najgorszy jest ten początek Wink

Pozdrawiam, Ania

Moje mikroświaty, domowe i balkonowe:  http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=49445.0
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: