Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipca 07, 2022, 09:31:01
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Inne amarylkowate (valotty, crinum, amarylisy, agapanty, krasnokwiaty itp.) cz. 2  (Przeczytany 43050 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #120 : Października 21, 2016, 10:15:51 »

Od  trzech dni mam dwie cebulki  walotty,dzięki uprzejmości  Reni .Posadziłam i czekam na pierwszy nowy listek u sadzonki i jest .Taki malusi . Druga ma nawet małą przybyszóweczkę. Pewnie minie trochę czasu zanim się przyjmą  i zaczną  rosnąć .Więc na razie oglądam fotki w tym wątku i wszystkie rady są dla mnie  cenne .Pozdrawiam ,trzymam kciuki i jestem ciekawa   zwyczajów tej cebuli .

Pozdrawiam
Gaston
Moderator

Warszawa - Strefa 6B, Małopolska (lokalnie) 7A

« Odpowiedz #121 : Października 21, 2016, 20:34:52 »

Perełko, valotta powinna werandować w lecie na świeżym powietrzu, wówczas kwitnie - przeważnie jesienią po wniesieniu do domu. Jest zimozielona i nie zasusza liści. Reszta podobie jak z hipkami Smile

Pozdrawiam, Grzegorz
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #122 : Października 24, 2016, 20:26:26 »

Gastonie,
  Dostałam od sąsiadki agapant, bo u niej nie kwitł. Dokarmiałam cebule cały sezon, siedziały też w najsłoneczniejszym miejscu. Teraz doniczka stoi na klatce.
Jak się nim opiekować w zimie, żeby zakwitł w przyszłym sezonie?

Gaston
Moderator

« Odpowiedz #123 : Października 24, 2016, 22:35:37 »

Z tego, co wiem, agapant wchodzi w zimie w stan spoczynku, powinien trafić do widnego, chłodnego miejsca (około 10 stopni C), należy ograniczyć podlewanie do niewielkich ilości raz na 2-3 tygodnie (tak by ziemia przez większość czasu była sucha), a jeśli liście mu zaschły to całokwicie przestać podlewać. Na wiosnę należy zasilić nawozem wieloskładnikowym i/lub biohumusem, wystawić w cieplejsze miejsce i zacząc podlewać. Agapant nie lubi przesadzania. Jest raczej rośliną balkonowo-tarasową niż domową, lubi miejsca zaciszne, wręcz warunki szklarniowe, o zwiększonej temperaturze i wilgotności, ale preferuje miejsca z światłem rozproszonym, taki lekki półcień.

Pozdrawiam, Grzegorz
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #124 : Października 25, 2016, 07:54:11 »

Czyli jednak zasuszyć. Dzięki. On sam już powoli podsusza zewnętrzne liście.

kimis
Aktywny
**

« Odpowiedz #125 : Października 25, 2016, 13:25:35 »

Mój Agapant, pierwszy sezon u mnie też chyba zasusza... Przestałam podlewać. Czy może potem trafić do na chłodny, suchy ale całkowicie ciemny stryszek? Hippeastra i różne kłącza ogrodowe tam właśnie zimują...

Gaston
Moderator

« Odpowiedz #126 : Października 25, 2016, 13:29:17 »

Pod warunkiem, że zaschnie całkowicie, nie pozostawiając żadnych zielonych liści. Mój agapant (zjedzony przez pobzygę Mad), nie zasuszał do końca liści, część była zielona - zimował w chłodnej spiżarni z oknem.

Pozdrawiam, Grzegorz
kimis
Aktywny
**

« Odpowiedz #127 : Października 25, 2016, 16:56:11 »

Dzięki  Very Happy to czekam i obserwuję  Smile

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #128 : Listopada 11, 2016, 15:53:58 »

Rosną torebki nasienne kliwii.

Ciekawe czy zapylenie kliwii pyłkiem hippeastrum doszło do skutku?  Confused

Gaston
Moderator

« Odpowiedz #129 : Listopada 12, 2016, 22:42:30 »

Ado, trzymam kciuki za powodzenie krzyżówki Cool

Pozdrawiam, Grzegorz
dbuba
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #130 : Listopada 14, 2016, 03:32:20 »

Witajcie dziewczynki, dawno mnie nie było na forum Smile
Patrzę na wasze kwiatuchy i aż serducho szybciej pika. Piękne. Ja zaszalałam w tym roku i 2 tyg. temu kupiłam krasnokwiata krasnokwiat i tu moje pytanie. On jest inny niż Wy pokazujecie. Ma takie zaokrąglone na końcach, grube, mięsiste liściory. Rośnie z cebuli. Liście pokryte na brzegach delikatnym meszkiem. Co ja mam? Jak o to dbać? Teraz posadzony w ziemi z castoramy. Na razie stoi bez ruchu.

W ogrodzie jeszcze nie bardzo mam się czym chwalić, ale może zechcesz mnie poznać bliżej.
Zobacz co robię... KLIK
Pozdrawiam - Daria
Gaston
Moderator

« Odpowiedz #131 : Listopada 14, 2016, 08:37:14 »

Dario, zamieść zdjęcie swojej rośliny, łatwiej będzie ją zidentyfikować Wink

Pozdrawiam, Grzegorz
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #132 : Listopada 14, 2016, 09:30:42 »

Dario, z opisu wynika, że masz prawdopodobnie krasnokwiat białokwiatowy, haemanthus albiflos  Smile

dbuba
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #133 : Listopada 15, 2016, 22:02:31 »

Chorobcia nastukałam się, nastukałam i wzystko mi w kosmos uciekło. Muszę jeszcze raz napisać Smile
 YESYESYES  Very Happy
http://galeria.swiatkwiatow.pl/zdjecie/krasnokwiat-bialokwiatowy-haemanthus-albiflos--jezor-tesciowej,97187,4455.html

Taki jak ten. Teraz ma 3 szczypiory, jeden długi, wywinięty.
To tylko jedno pytanie - czy może zostać na parapecie (kaloryfery już chodzą), czy lepiej nie. Znalazłam w necie sprzeczne opinie.

W ogrodzie jeszcze nie bardzo mam się czym chwalić, ale może zechcesz mnie poznać bliżej.
Zobacz co robię... KLIK
Pozdrawiam - Daria
Klarusia
Gaduła

« Odpowiedz #134 : Listopada 15, 2016, 22:39:37 »

Może zostać, ale jeśli parapet jest wąski i ciepłe powietrze go dosięga mogą mu końcówki liści zasychać.
Uważaj tylko, aby go nie zalać.

W końcu sfotografowałam swoje krynki
Crinum asiaticum.

Crinum cintho alfa

Crinum Powelli i Powelli Alba

Dotąd jeszcze żadna mi nie kwitła, powelli mają już czwarty rok, znacznie urosły w tym czasie ale może źle je pielęgnuję, że nie kwitną Confused Dotąd je zasuszałam i chłodziłam, ale z roku na rok szyjka się wydłuża, a liście rosną węższe i roślina robi się brzydsza Confused
Cinto alfa kupiłam wiosną i obecnie ograniczyłam jej tylko trochę podlewanie, bo nadal rośnie.

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #135 : Listopada 16, 2016, 19:56:54 »

Beatko moja cintho alpha kwitła w tym roku. Poprzednią zimę spędziła w piwnicy na oknie. Podlewałam rzadko, na podstawkę. Liści nie straciła zupełnie. Teraz też już odpoczywa w tym samym miejscu Smile

Pozdrawiam,
Renata
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #136 : Listopada 22, 2016, 18:50:06 »

U mnie walotka rodzi dzieci jak szalona .Liście wypuszcza i ładnie się przyjeła .Druga idzie w jej ślady . Laughing Laughing Laughing

Pozdrawiam
mama
Rezydent

« Odpowiedz #137 : Grudnia 08, 2016, 09:35:57 »

U mnie od kilku dni pachnie  Very Happy
W tym sezonie, może z powodu przełożenia do większej doniczki, jakoś tak na raty. Jedna cebulka w lipcu, jedna teraz, następnym dorastają nowe liście więc może zakwitną w styczniu?

Barbara
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #138 : Grudnia 08, 2016, 11:34:32 »

Basiu gratuluję  Cool Śliczny Eucharis  Very Happy i na dodatek pachnący  Very Happy Very Happy

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #139 : Grudnia 08, 2016, 14:53:29 »

Basiu, gratulacje! Mój niestety nie zamierza kwitnąć.  Sad

Pozdrawiam Ela
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #140 : Grudnia 08, 2016, 16:22:48 »

Również gratuluję.  Razz

mama
Rezydent

« Odpowiedz #141 : Grudnia 08, 2016, 18:32:25 »

Dziękuję, dziękuję  Very Happy

Na pierwsze kwiaty czekałam cztery lata. Cebulka trafiła do mnie, bo nie chciała kwitnąć a jednej zrobiły się cztery.
Podgryzały jakieś białe robaczki, dwie cebulki padły. Ale pojawiły się dwie przybyszowe, jedna zakwitła, później dwie a przed rokiem już trzy jednocześnie kwitły. Czyli dostałam nagrodę za cierpliwość.
Z tego co wiem, musi mieć cztery liście i okres spoczynku - wtedy jest szansa na kwiaty.
Kiedyś w sklepie ogrodniczym, widząc cebulki eucharisa bąknęłam pod nosem, że mi nie chce kwitnąć. Stojąca obok pani powiedziała, że należy o nim zapomnieć a kwiaty będą. Faktycznie, nie można gorliwie podlewać. Roślina wilgotnych miejsc ale okresy przesuszenia musi mieć.

Barbara
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #142 : Grudnia 08, 2016, 19:07:14 »

Basiu, jak długo i w jakim terminie przesuszasz eucharisa?

Pozdrawiam Ela
mama
Rezydent

« Odpowiedz #143 : Grudnia 08, 2016, 19:53:13 »

Potrzebuje ok. sześciu tygodni ale czasami troszkę wody od dołu wleję gdy liście są zwiędnięte. Z liści też kurz wilgotną ścierką  zbieram. Generalnie to nie patrzę w kalendarz. Suszę funduję, gdy nowe liście są dojrzałe. Gdy się pojawiają czubki nowych liści / pędów kwiatowych,  wznawiam podlewanie. Teraz  jedna cebulka kwitnie, dwie liście młode mają czyli nie wiem, kiedy przesuszę, może luty - marzec  lub kwiecień. Dwa razy w lipcu kwiatki były. A później to być może sierpień- wrzesień? Się zobaczy. Bo lubi kwitnąć w listopadzie. Podobno też w styczniu ale u mnie się to nie zdarzyło.

Barbara
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #144 : Grudnia 31, 2016, 13:49:01 »

Clivia nobilis:

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #145 : Grudnia 31, 2016, 15:59:42 »

Ada przepiękna cliwia Very Happy Jakie subtelne kwiaty Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #146 : Stycznia 07, 2017, 13:44:16 »

Dziękuję ReniuRazz

Kliwia dziś- jeszcze niezupełnie rozkwitła:

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #147 : Stycznia 07, 2017, 14:35:55 »

Przepiękna Very Happy Jakie subtelne kolory Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #148 : Stycznia 07, 2017, 15:23:04 »

Jest prześliczna  Smile Nadawałaby się do ślubnego bukietu, z tymi delikatnymi kolorami  Cool

nusia
Aktywny
**

« Odpowiedz #149 : Stycznia 07, 2017, 15:42:58 »

Ada Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Przepiękny kolor,nigdy nie widziałam takiej .
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: