Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 16, 2022, 07:14:48
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Cześć,
wiem o problemie z kalendarzem w tej wersji Forum. Poprawka wiąże się z poważnym upgrade wersji Forum do 2.0.x. Mam nadzieję, że niedługo mi się to uda.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia i radości.
Admin - Astrid
Strony: « 1 2 3 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Linki o hipkach i sklepach z hipkami  (Przeczytany 39967 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #150 : Marca 10, 2020, 20:58:08 »

Kiedyś miałam kontakt z miłośnikami irysów i oni z Australii sprowadzali wypasione odmiany, tylko, że czasem długo podróżowały. To pewnie i hippeastra by dojechały. Kto spróbuje ? Oto jest pytanie. Laughing

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #151 : Marca 11, 2020, 10:28:41 »

Te australijskie są wyjątkowo piękne ale nie mam żadnych znajomych którzy mogliby mi je nabyć  Sad a czy można je sprowadzać bo chyba weszło jakieś prawo które tego zabrania  Confused
A Twoje kontakty Fafko są jeszcze aktualne ?
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #152 : Marca 11, 2020, 10:45:16 »

Nie wiem, czy moje kontakty są aktualne, bo na forach widać pewien zastój, ludzie się wykruszają, niestety.
Trzeba by sobie zadać pytanie, czy dużo osób byłoby zainteresowanych, żeby uruchamiać machinę. Wink Razz
Te odmiany mają dla nas, przyzwyczajonych do rynku holenderskiego, egzotyczne nazwy. Jednak jak dobrze się przyjrzeć, to mają swoje europejskie odpowiedniki pod inną nazwą. Confused

Pozdrawiam. Jola.
Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #153 : Marca 28, 2020, 07:35:13 »

Dzień dobry!
Przeglądając internet natrafiłem na bardzo ciekawą tajwańską stronę z hippeastrami. Jest tam masa zdjęć. Jest to najprawdopodobnie jakiś program ich uprawy.  

To tylko mój mały subiektywny wybór z jednej podstrony tych, które mi się podobają. Na witrynie przedstawione są setki zdjęć ze wszystkimi możliwymi kolorami, pojedyncze i pełne. Przeszkodą może być pismo (chińskie krzaczki), ale od czego jest tłumacz google. Naprawdę POLECAM  Very Happy. Szczególnie dla tych, którzy zajmują się krzyżowaniem hippeastrum. Ale są tam też i inne amarylkowate, a także Streptocarpusy i Sinningie itp.
Link: http://www1.pu.edu.tw/~cfchen/r_amaryup.htm
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #154 : Marca 28, 2020, 09:06:58 »

Piękne odmiany!!! Z przyjemnością obejrzałam też sinningie i skrętniki Smile
Co do zakupów- kupowałam nasiona z Australii nasiona kliwii ( wszystkie wzeszły) i hippeastrum ( wzeszły tylko 2 nasionka z gratisów- list szedł bardzo długo) na ebay. 

Pozdrawiam,
Renata
kero
Gaduła

« Odpowiedz #155 : Marca 28, 2020, 09:28:10 »

O mój Boże coś Ty uczynił teraz moja lista chciejstw znacznie bardziej się wydłużyła i chyba jeszcze wrócę do zapylań a miałam już nic nie robić w tym roku  Confused
Ach gdyby dałoby się coś u nich kupić to nie wahałabym się ani na moment  Laughing
Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #156 : Marca 28, 2020, 10:44:27 »

kero, dla mnie widok tych przepięknych kwiatów też jest inspiracją do robienia krzyżówek...te zdjęcia są przykładem jakie rezultaty można osiągnąć...działając systematycznie i z wielką ilością cierpliwości...Zakup to najprostsza droga do posiadania pięknych roślin, ja jednak uważam, że ich własnoręczne wyhodowanie, podobnych lub lepszych, w naszym przypadku jest również możliwe, a satysfakcja 100 razy większa!  Very Happy
kero
Gaduła

« Odpowiedz #157 : Marca 28, 2020, 11:55:35 »

To prawda ale Sam zobacz jak długa to praca i jaka selekcja musi być przeprowadzona aby osiągnąć zamierzony wzorzec który dostanie nazwę i zostanie dopuszczony do sprzedaży.
Sama jestem na etapie czekania na rozrost cebulek a samo kwitnienie dopiero przede mną  Confused Więc na razie gromadzę cebule aby mieć materiał genetyczny do przyszłych krzyżówek  Smile
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #158 : Października 21, 2020, 08:31:24 »

Dawno nie zaglądałam do tego wątku, a tu takie cuda. Very Happy  Hukos1, dzięki za ten inspirujący link. Smile

Czy ktoś kupował tu:
https://sklep.cebulekwiatowe.pl/pol_m_Cebulki-jesienne_Amarylis-Hippeastrum-441.html

Piszą, że jest gwarancja odmiany, ale już się dowiedziałam na innym forum, że mieli pomyłki w innych gatunkach, nie wiem jeszcze jak to z hipkami u nich. Teraz tylko pytanie, czy jak się pomylą, to uwzględniają reklamację? Dla mnie to już "musztarda po obiedzie", bo nie wytrzymałam i zamówiłam dwie cebule: 'Barbados' i 'Gervase'. Zobaczymy co przyjdzie i w jakim stanie, bo ceny bardzo kuszące.

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #159 : Października 23, 2020, 08:59:53 »

W Lily Garden są cebule hippeastrum, niektóre fajne.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #160 : Października 27, 2020, 20:57:52 »

Rolnictwo  Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=6zJ5OW2bMZQ

Pozdrawiam. Jola.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #161 : Lutego 02, 2021, 13:42:14 »

Jeśli komuś się marzy niebieskie hippeastrum  Very Happy

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.strangewonderfulthings.com/184.htm&prev=search&pto=aue

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #162 : Maja 10, 2021, 10:18:23 »

https://lilygarden.pl/pl/c/Amarylis-Hippeastrum/41

Strony: « 1 2 3 4 5 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: