Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 11:54:47
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium hybryda NN  (Przeczytany 1543 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doda07
Gaduła

« : Grudnia 12, 2015, 18:57:27 »

Zdecydowałam założyć nowy wątek, ponieważ prezentowane przeze mnie Dendrobium, chociaż wygląda na typu nobile, jest zdecydowanie ciepłolubne. Wyhodowane z keiki. Kwitnie bardzo chętnie i coraz obficiej. Delikatnie pachnie. Chociaż jest NN, należy do moich faworytów- bezproblemowe i niezawodne Smile Uprawa hydroponiczna.

Pozdrawiam,
Renata
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Grudnia 13, 2015, 02:42:48 »

Patrząć na zdjęcie wygląda jek dendrobium nobile ,, Love Memory"  Very Happy

https://www.google.pl/search?q=dendrobium+nobile+,,+Love+Memory%22&rlz=1C1CHMC_enPL332PL332&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiP4NOs2tfJAhUF-A4KHZs-BHUQsAQIIQ&biw=1085&bih=654#imgrc=Djh_vkVbN_0CIM%3A

Pozdrawiam Wink
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Grudnia 13, 2015, 08:07:29 »

wygląda na typu nobile, jest zdecydowanie ciepłolubne.

Hybrydy wszystkich roślin są mniej wymagające niż botaniczne. Niektóre mocno odbiegają od swoich swoich wzorców pod względem uprawy. Dlatego chętniej kwitną i nie wymagają specyficznych okresów ochłodzeń czy suszy.
Poza tym zawsze są odstępstwa od normy Smile Ot, choćby moje zygopetalum - mimo chłodzenia nie zakwitło od 3 lat. Lato spędziło na działce i też nic.
Zostało tylko się cieszyć że jest bezproblemowe Wink

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Grudnia 14, 2015, 18:35:50 »

britvictango  Zygopetalum nie trzeba wystawić na dwór, chłodzić. Wystarczy aby od listopada do ukazania się pędu w styczniu/lutym podlewać oszczędnie. Tak postępowałem z swoim Zygopetalum 'Lousendorf' i kwitło niezawodnie.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Czerwca 05, 2016, 13:46:56 »

Następne Dendrobium NN, ciepłolubne. Pierwsze ( tak obfite ) kwitnienie. Kwiaty delikatnie pachną.

Pozdrawiam,
Renata
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: