Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpnia 08, 2022, 12:29:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pilnie proszę o radę  (Przeczytany 5847 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
goll
Rezydent

« : Maja 20, 2015, 11:10:13 »

Witam, z moimi krzewami ogródkowymi coś złego się dzieje.Dotyczy to róż, hortensji, wawrzynka, bukszpanu.
Nie mogę wstawić zdjęć, bo mam w tej chwili problem z internetem(za słaby).
Liście części roślin są małe, wąskie, rachityczne i blade, takie jak przypalone przez słońce.Część liści jest prawidłowa, część taka porażona.Rośliny rosną w różnych miejscach, więc nie jest to "sprawka" słońca.
Poradźcie co zrobić, czym opryskać, to szkodnik, czy choroba jakaś???

mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Maja 20, 2015, 11:19:19 »

Lucynko, a to pogrom jakiś masz, różne roślinki w różnych miejscach.
A nie nawiozłaś czymś za dużo.
Zdjęcia by może coś wyjaśniły.
Tak gdybam...

goll
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Maja 20, 2015, 12:07:25 »

Ano właśnie, zdjęcia, Mad mam awaryjny internet słabiutki.Muszę szybko zmienić komputer, bo "nie widzi" domowego internetu.Podobno karta może być uszkodzona.
Wiem,że fotki byłyby dobre w tej sytuacji.
Niczym nie nawoziłam, a już szczególnie żywopłotu, bo jego niczym nigdy nie podsypuję i rośnie z drugiej strony domu, od ulicy.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #3 : Maja 20, 2015, 13:11:11 »

A nie pryskał ktoś czegoś w pobliżu?

goll
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Maja 20, 2015, 13:44:02 »

Raczej nie, bo nie ma kto, u mnie gęsta zabudowa, z dwóch stron ulica, sąsiad najbliższy nie interesuje się swoimi chwastami.
I dziwi mnie,że jest to i w ogródku, przy jednej z ulic i z drugiej strony domu, przy drugiej ulicy.

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #5 : Maja 20, 2015, 13:56:26 »

Możesz sprawdzić pH ? Może tu jest problem. A na cito pryśnij nawozem interwencyjnym.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kalina74_02
Nowicjusz
*

moja pierwsza róża

« Odpowiedz #6 : Maja 20, 2015, 19:18:29 »

A może to paskudne mszyce???
iwonkaa
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Maja 20, 2015, 20:20:37 »

Właśnie, może to już pora czymś podkarmić, zwłaszcza jeżeli niczym nie nawoziłaś.  Confused I dla pewności opryskaj na szkodniki.

krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #8 : Maja 21, 2015, 03:40:14 »

Niestety ta zima nie pomogła roślinom a wręcz zaszkodziła. Ani nie unicestwiła szkodników - z tymi można jakoś walczyć, ale gorzej w przypadku chorób grzybowych. Z opisu można domyślać się, że to raczej jakiś grzyb. Często po zimie właśnie w takich przypadkach żeby pobudzić i wzmocnić rośliny pryskałam Asahi - niestety wycofany.  Teraz bywają już środki jak np. http://www.substral.pl/p,340,kompleksowa-ochrona-2w1.html  - ale jest dość drogi jak na ilość roślin. Tańszy na szybko jest Biohumus - chyba jest też do oprysku  Confused  lub Biosept.

Pozdrawiam
Krysia
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Maja 22, 2015, 06:37:07 »

Goll - http://www.inhort.pl/files/program_wieloletni/wykaz_publikacji/obszar1/INSTRUKCJA%20wykrywania%20nicieni%20na%20podstawie%20uszkodzen%20roslin%20ozdobnych.pdf
 Obrazki obejrzyj później najpierw przeczytaj opis.

Marek
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #10 : Maja 22, 2015, 11:36:15 »

kiwis - postraszyłeś trochę  Confused  - ja też takie widzę u siebie. Poszukałam u wujka i znalazłam ale niezbyt to pocieszające.... http://www.ogrodinfo.pl/ochrona-roslin/niepokojace-plamistosci-lisci-objawy-chorobowe-czy-zerowanie-nicieni/2

Pozdrawiam
Krysia
mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Maja 22, 2015, 12:33:33 »

Ja podobne zmiany zaobserwowałam u aucuby, no może szczątkowe objawy(obejrzałam wasze linki), jednak może to to jest! Mad
Muszę czuwać Cool

kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Maja 22, 2015, 14:49:28 »

Wiem. I mam nadzieję, że to nie to.

Marek
goll
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Czerwca 12, 2015, 09:34:19 »

No to ja już nie wiem, może u mnie jest kumulacja chorób.
Jedne liście takie blado zielone, żółtawe nawet, natomiast u kilku roślin jest zniekształcenie(niedorozwój)liści.
Oglądałam akurat takie identyczne objawy u osoby z innego forum.
No i wyszło,że może to być Proliferacja  - czarcie miotły, czy jak mu tam.
Wiecie coś więcej na temat tego schorzenia, w necie właściwie nie mogę wiele znaleźć?

goll
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Lipca 11, 2016, 09:21:13 »

Znów o radę proszę.
W miejscu dość słonecznym stoją wszystkie moje hibiscusy.No i ulubiły je sobie mączliki.Za nic nie mogę draństwa wyeliminować.Były pryskane kilkakrotnie DECISEM, potem Bi58.Niewiele to dało.W desperacji wszystkie rośliny zostały podlane mocniejszym stężeniem Bi 58.No i co? No i gady dalej są.
co z tym tałatajstwem zrobić?
Bo już mi pomysłów brakuje.

mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Lipca 11, 2016, 09:34:02 »

Lucynko, tu poczytaj.

http://ogrodnik-amator.pl/ekologiczny_ogrod.php

Ja stosowałam wyciąg z czosnku, pomógł, ale bardzo śmierdziało przez jakiś czas.

ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #16 : Lipca 11, 2016, 11:44:09 »

Lucynko, u mnie rok temu pomogło dopiero podlanie Kohinorem Confused

goll
Rezydent

« Odpowiedz #17 : Lipca 11, 2016, 21:47:16 »

No się gadziny tego roku uwzięły, mszyce co chwila, nawet w domu i te paskudy białe.
Czosnek jest, to od razu spróbuję, na zewnątrz są rośliny to może pachnieć inaczej.
Jasiu, jak ty robiłaś to w jakiejś mniejszej proporcji? bo te 10 litrów mnie przeraża, nawet takiego pojemnika nie mam.
A po Kohinor też się muszę udać, jakby i czosnek nie zadziałał....

mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Lipca 12, 2016, 08:15:09 »

Ja robiłam w 5-cio litrowej butelce po wodzie mineralnej i pryskałam przez kilka dni .
Myślę, że spokojnie taką butelkę wykorzystasz. możesz też profilaktycznie inne roślinki popryskać.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: