Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Stycznia 26, 2022, 09:28:25
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ratujmy nasze polskie wróble !!! cz.10  (Przeczytany 168828 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #30 : Stycznia 10, 2015, 18:38:17 »

Dzisiaj odwiedziło mnie kilku nowych gości Smile

sikorki modre

rudzik (o ile dobrze to ustaliłam)

i sikorka uboga - tu też nie jestem pewna swojej diagnozy Wink

Przyleciał również ktoś taki:

Być może jest to wróbel, już dostawałam oczopląsu od patrzenia w obiektyw. Jednak wydawał mi się jakiś inny niż cała reszta Smile.

I stali bywalcy:

Pozdrawiam Very Happy

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
ANTOŚ 113
Aktywny
**

Koszalin - Strefa klimatyczna 7a

« Odpowiedz #31 : Stycznia 10, 2015, 18:57:19 »

NO...no...
Jestem pod wielkim wrażeniem tego co napisała  Nasza Droga Majoki ..a na dole dodatkowo dołączyła link do ciekawej stronki. Doceniam to i wyróżniam Ciebie naszym grubelkiem... Idea

Skoro weszliśmy już na temat dokarmiania, to dla zainteresowanych tym tematem załączę dodatkowo link do mojego postu z dnia 28.12.2014 r. nieco szerzej omawiającego temat dokarmiania

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=41617.msg1015409#msg1015409

A teraz główny cel dla którego pojawiłem się dzisiaj.
Dla przypomnienia skopiuję to co pisałem, spełniając prośbę Naszej Drogiej Cane , która prosiła o pomoc w zainstalowaniu karmnika na wysokim , niedostępnym drzewie .

...." Droga Cane...kiedyś jedna z naszych karmicielek miała podobny problem. Skoro piszesz, że masz w pobliżu wysoko podcięte drzewa i te niskie krzaczory a chciałabyś dokarmiać nasze kochane grubelki to mam częściowe rozwiązanie.
Mam nadzieje, że masz w swoim otoczeniu jakiegoś " chłopa" ( w miarę sprawnego fizycznie, chociaż możesz ew. i sama to zrobić ). Polecam tą formę także i innym karmicielkom, bo ją sam osobiście wypraktykowałem i funkcjonuje.
                                                     Projekt wiszącego " karmnika ".      

Skład menu :
                     - wysokie drzewa lub świerki , wystający lub odstający jakiś element np. od ściany budynku itp.
                     - karmnik lub np. siateczka ze słoninką w środku, orzeszkami, kula tłuszczowa itp.
                     - żyłka lub cienki sznurek
                     - średniej wielkości ziemniak lub jabłko
                     - gruba żyłka, linka do bielizny lub plecionka wędkarska , linka żeglarska itp.

I co dalej...ano właśnie.  Confused ..."

Kończąc tą wypowiedź, zaproponowałem wtedy, szybki 3-dniowy Quiz, na dokończenie tego co wyżej napisałem.

W tym miejscu nagradzam za dobrą i pełną dowcipu Naszą Drogą ...doras  Very Happy   Very Happy    Very Happy
aczkolwiek, nikomu nie udało się w pełni i do końca udzielić prawidłowej odpowiedzi.

Zatem co dalej....
                             Prosimy zaprzyjaźnionego lub swojego "chłopa ", aby dokładnie przywiązał cienką żyłkę do jabłka lub ziemniaka ( lub ew. próbujemy sami, bo to nic skomplikowanego poza rzutem). Następnie rozwijamy ok. 20 m tej cienkiej żyłki aby luźno leżała na ziemi i prosimy tegoż " chłopa" aby spróbował przerzucić owego ziemniaka lub jabłko nad interesującą nas, wysoko położoną gałęzią lub konarem, na którym chcemy umieścić nasz karmnik. W przypadku kiepskiego rzutu tą czynność musimy powtórzyć aż do skutku.
Jeżeli nasz ziemniak przeleciał nad interesującą nas gałęzią i spadł na ziemię, odwiązujemy go lub odcinamy a do końca cienkiej żyłki w tej części gdzie odcieliśmy nasz ziemniak, przywiązujemy grubszą w miarę wytrzymałą linkę, plecionkę do wieszania bielizny ( jest najlepsza zdecydowanie ...) lub inny sznur.  
Teraz ciągnąc ponownie za drugi koniec tej cieniej żyłki, spowodujemy, że grubsza plecionka lub linka zostanie przeciągnięta nad tą gałęzią, na której będzie zawieszony nasz karmnik.
Kiedy grubsza linka znajdzie się w naszej dłoni (  odcinamy i odkładamy już cienka żyłkę na bok )
a przywiązujemy do tej grubszej linki nasz karmnik ( wcześniej nasypując do niego odpowiednią porcje pokarmu dla ptaków ) .
Teraz wystarczy już ostrożnie podciągnąć karmnik do góry tak aby nie zahaczył za inne gałęzie( no i aby nie wysypał się znajdujący w nim pokarm dla naszych grubelków ) i umiejscawiamy go stałe na miejsce w pobliżu tej gałęzi, nad którą przeleciał nasz ziemniak lub jabłuszko.
 Drugi koniec grubszej linki, która leży w zapasie na ziemi, przywiązujemy w takim miejscu do pnia lub innej niższej gałęzi, abyśmy w każdej chwili mogli go opuścić do dołu celem dosypania kolejnej porcji pokarmu.
Życzę zatem udanych rzutów, no i czekam na Twoją relację Droga Cane z realizacji tego przedsięwzięcia.

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Stycznia 10, 2015, 19:19:21 »

Gołębie, sierpówki, kawki i gawrony jedzą grubą kasza, pszenicę, a także czerstwe, białe pieczywo pokrojone w kostki o wielkości 1 cm.

Moje sierpówki o tym najwyraźniej nie słyszały  Wink. Jedzą tylko i wyłącznie słonecznik. W dowolnej ilości. Pszenica i kasza jest be...  Mr. Green

Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #33 : Stycznia 10, 2015, 19:46:08 »

Antosiu nie przeceniaj mnie, zacytowałam poradę ze stronki którą podałam. Z resztą tam jest więcej ciekawych porad radzę poczytać początkującym takim jak ja. Wink Jeszcze podziękuję za sposób "wzniesienia" pokarmu, bo z tym i ja bym miała problem. Very Happy
Olis wcale mnie to nie dziwi, mazurki kaczki u mnie również nie znają np. warzyw które im serwowałam, były wielce zdziwione i czekały na chleb. Laughing Wyczytałam kiedyś aby im dawać gotowane ziemniaki, ale były w szoku!

Są takie chwile w życiu żółwia,że musi komuś dać w mordę.
(Andrzej Mleczko)                            Jolka
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Stycznia 10, 2015, 19:50:49 »

Moje sierpowki też jak zobaczyly pszenicę odjeta koniom od pysków Wink.

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #35 : Stycznia 10, 2015, 21:11:19 »

Antosiu, dziękuję za piękne trzy kwiatuszki. Jestem z siebie dumna Smile.
Bardzo proszę jeszcze o potwierdzenie,  czy dobrze rozpoznałam rudzika i sikorkę ubogą w moim poprzednim poście.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
ANTOŚ 113
Aktywny
**

« Odpowiedz #36 : Stycznia 10, 2015, 22:12:54 »

Swoją poprzednią odpowiedź wysłałem tuż po Twoim meldunku,  Droga  doras...urozmaiconym pięknymi fotkami, które zawsze wzbogacają to co piszecie.
Dlatego poza kwiatuszkiem za wypowiedź w moim quzie,  otrzymujesz teraz dodatkowo naszego wątkowego
grubelka ... Idea właśnie za swoje zdjęcia z ptaszynami, które oczywiście bardzo dobrze już sama rozpoznałaś.
Jedynie co mogę dodać, to to,  że ten niby inny wróbelek to samiec dzwońca.

W poprzednim moim wejściu nie wyświetlił się prawidłowo link , w którym opisałem bardzo szczegółowo czym dokarmiamy poszczególne nasze ptaszyny, więc jeszcze raz go tu wrzucę.
Poczytajcie tam sobie troszke,  bo warto.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=41617.msg1015409#msg1015409

alucha1327
Gaduła

« Odpowiedz #37 : Stycznia 12, 2015, 12:13:41 »

Melduję się i ja  Smile
Dzięki Antosiowi udało mi się obejrzeć wspaniałe Wasze zdjęcia  !!  Very Happy
U mnie z racji tego,że córka przytargała do domu kota to ptaków już tyle nie ma co kiedyś ....
A szkoda ,bo uwielbiam je , szczególnie te  malutkie . Nie darzę swoją sympatią mew ,które atakują inne zwierzęta .
Całkiem niedawno będąc w domu, zobaczyłam jak ucieka wiewiórka przed wronami i srokami .Całe stado ją atakowało ,albo idąc ulicą widziałam jak sroka atakuje młodego gołębia .
Niby człowiek wie jakie są zasady w przyrodzie  a jednak  żal serce ściska .
Z miłą chęcią będę dalej oglądała Wasze cudowne zdjęcia ze zwierzakami  Very Happy

ANTOŚ 113
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Stycznia 12, 2015, 13:30:14 »

A co to za pójście na tak zwaną łatwiznę, Nasza Stara Dobra Karmicielko.... alucho1327.... Very Happy
Na powitanie, serdeczne i zresztą jak za każdym razem, cieplutkie otrzymujesz kwiatuszka i cieszę,
że w końcu do nas dołączyłaś w nowym sezonie dokarmiania, ale nawet przed chwilkę nie myśl, że Jesteś
zwolniona z meldowania się tu od czasu do czasu, nie mówiąc już o fakcie , że poza meldunkami oczekujemy też kilka cudownych fotek z naszymi grubelkami...no... Mad

kimis
Aktywny
**

« Odpowiedz #39 : Stycznia 13, 2015, 20:15:33 »

U mnie znajomi i nowi goście w tym sezonie  Smile

ANTOŚ 113
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Stycznia 14, 2015, 12:00:22 »

Za moim oknem oraz w pogodzie bez zmian, zimy ani widu ani słychu ale w naszym wątku cały czas coś się dzieje.
Pojawiła się kolejna Nowa Karmicielka i to od razu z kilkoma fotkami dokarmianych grubelków.
Witam Ciebie bardzo serdecznie i cieplutko Droga kimis....  Very Happy i przydzielam dla porządku nr. 28 na liście tegorocznych dokarmiaczy i  bardzo proszę, pokazuj się tu od czasu do czasu, nawet jak zima nie wróci tak szybko.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #41 : Stycznia 23, 2015, 01:53:21 »

Zdjecia kiepskie bo przez szybe i telefonem ale moze ktos mi powie co to za ptaki??

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
Halka
Aktywny
**

Wielkopolska strefa 6b

« Odpowiedz #42 : Stycznia 23, 2015, 10:46:32 »

Jakąś rewelację złapałaś. Przypomina trochę pleszki, ale one są teraz w Afryce, a nie na zimnym biegunie Polski. Może kląskawka syberyjska, ale nie wszystko się zgadza. Szkoda, że takie słabe zdjęcia, ale spróbuję się dowiedzieć.
Jeszcze wątpliwości, kiedy te zdjęcia robiłaś, bo tło zielone, ale to iglaki?

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Stycznia 23, 2015, 10:57:10 »

Ekhm, sugeruję że zdjecia raczej zrobione w USA Wink.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #44 : Stycznia 23, 2015, 10:59:12 »

Przypomina trochę pleszki, ale one są teraz w Afryce, a nie na zimnym biegunie Polski.
Jeszcze wątpliwości, kiedy te zdjęcia robiłaś, bo tło zielone, ale to iglaki?
Zdjecia  robilam wczoraj,nie jestem  na zimnym  biegunie Polski tylko  na-  w miare cieplym- wschodnim  wybrzezu US.Zimy  nie  widac jak  widac  Very Happy Rzucilam im troche slonecznika co zignorowaly zupelnie i  dalej pikowaly dziobami w trawnik.
Ekhm, sugeruję że zdjecia raczej zrobione w USA Wink.
Ekhm  Razz ale chcialabym sie dowiedziec bo pierwszy raz takie  widze.

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #45 : Stycznia 23, 2015, 11:17:35 »

Ja obstawiam, że to drozd wędrowny.

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #46 : Stycznia 23, 2015, 11:20:02 »

Hszonszczu ale ja nie do ciebie z tym ekhm Wink. Domyślam się, że chcesz się dowiedzieć nawet jeśli nie są to polskie wróble Wink.

Halka
Aktywny
**

Wielkopolska strefa 6b

« Odpowiedz #47 : Stycznia 23, 2015, 12:33:30 »

Hszonszcz, aleś mnie nabrała, ja już miałam z wrażenia wypieki na twarzy Smile.
Ursbak, myślę, że masz rację. Kolory, okular wokół oka... wszystko się zgadza.

No to ja daję teraz zagadkę i nie podam gdzie robione

Wszystkie są robione w jednej krainie.

ANTOŚ 113
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Stycznia 23, 2015, 14:48:02 »

No ..no...ale tu się dzieje i to za sprawą naszej wędrowniczki. Pozdrowionka Drogi hszonszczu ... Very Happy i bardzo się cieszę, że o nas nie zapominasz.
Dla  olis... Idea   i dla Halki... Idea .
Tak szybko działacie, że  sam nie nadążam za Wami z wyszukiwaniem .... " zagramanicznych" grubelków.
Mało, że wyręczacie mnie z rozpoznawaniem ptaszyn, to jeszcze same wrzucacie tu swoje zagadki.
Tym razem, nie będę odgadywał , jakie ptaszyny nasza Halka wstawiła, bo je znam doskonale ale przeznaczam
 Idea Idea Idea dla pierwszych TRZECH Karmicielek , które nadeślą swoje propozycję do Antosia na mój priv.
Rozwiązanie Halkowego Quizu w niedzielny wieczór... więc szukajcie , a znajdziecie.
Dla ułatwienia dwie podpowiedzi  Cool :
                                                      - te ptaszyny nie są nasze krajowe
                                                      - a fotki pochodzą z Europy.
Miłej zabawy.... Very Happy

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #49 : Stycznia 23, 2015, 21:12:17 »

Nie mam zdjęć, ale i my dokarmiamy, na balkonie. Resztki pieczywa wrzucam do pustych skrzynek, zlatują się mewy i rybitwy ( chyba). Wisi też kulka dla sikorek, i jabłko, którym wszystkie ptaszki wzgardziły. Koty mają darmowe kino, ale już nawet im się czasem nie chce podnieść. Wszak ptaszki to nasi codzienni goście.

Niektóre mewy - właśnie wygoglałam - to chyba srebrzyste - są bardzo duże i tak im "strasznie patrzy" z dzioba  Smile

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #50 : Stycznia 23, 2015, 22:03:26 »

Hszonszczu ale ja nie do ciebie z tym ekhm Wink. Domyślam się, że chcesz się dowiedzieć nawet jeśli nie są to polskie wróble Wink.
Olisku  wiem  ekhm  Laughing,smieszne te ptaszki,przeczesywaly trawnik przed domem wbijajac w niego dzioby  tak gwaltownie  ze sie dziwilam ze im sie nie polamaly.Juz ich nie ma  a slonecznik dla  nich rozsypany zezarly  wiewiorki.
Ja obstawiam, że to drozd wędrowny.
I masz racje,wygoglowalam  Very Happy  dokladnie  tak samo wyglada.dzieki:)
Halko Smile  nie chcialam Cie  nabierac,spodziewaj sie ze bede  pytac,,zdjecia kiepskie bo telefonu takie zdjecia  wlasnie wychodza i jeszcze z daleka... Sad

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #51 : Stycznia 23, 2015, 22:05:10 »

To nasze mają tę samą metodę, dziób gwałtownie w trawnik a później ciąąągnie  Smile.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #52 : Stycznia 23, 2015, 22:07:24 »

To nasze mają tę samą metodę, dziób gwałtownie w trawnik a później ciąąągnie  Smile.
Ta  ja  widzialam takie ciagnace kawki a nigdy  nie  myslalam ze drozdy tez....

Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Stycznia 24, 2015, 12:15:36 »

Co do ptaszka sfotografowanego przez Hszonszcza, to chyba faktycznie drozd wędrowny Very Happy

Foto z mojego atlasu ptaków Smile

Natalia Very Happy
ANTOŚ 113
Aktywny
**

« Odpowiedz #54 : Stycznia 24, 2015, 22:15:33 »

Dzisiaj bardzo cieplutko i szybciutko powitam Naszą Starą Karmicielkę...Droga Andżelikę Very Happy, która pojawiła się jako 29 Karmicielka od chwili oficjalnego ogłoszenia sezonu dokarmiania 2014/2015 r.

A teraz informuję Wszystkich naszych Karmicieli oraz osoby z nami sympatyzujące, iż w ten weekend  odbywa się pod patronatem OTOP-u :

ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2015 - 24-25 STYCZNIA .......................  ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2015 - 24-25 STYCZNIA............................. ZIMOWE PTAKOLICZENIE 2015 - 24-25 STYCZNIA

informacje oraz szczegóły znajdziecie pod tym adresem :

http://otop.org.pl/

a ja poniżej wkleiłem z Ich strony informację ogólną:
Zimowe Ptakoliczenie (dawniej Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach) jest coroczną akcją wzorowaną na brytyjskim "Big Garden Birdwatch". Odbywa się, podobnie jak jego brytyjski odpowiednik, zawsze w ostatni weekend stycznia. Nie ma żadnych ograniczeń dla chcących uczestniczyć w liczeniu - każdy może notować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik, ogród, skwer przed blokiem czy okoliczny park. Liczenie przeprowadzić można indywidualnie, w gronie znajomych, czy też podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem.

W ramach tego pragniemy skupić się na tych gatunkach, które zimą można spotkać jak najbliżej człowieka. Dzięki wynikom dostarczanym przez uczestniczących w akcji wolontariuszy możemy tworzyć zestawienia najliczniej spotykanych o tej porze w parkach i ogrodach ptaków. Możliwe jest również zauważanie ciekawych zjawisk zachodzących w ptasim świecie. Np. w 2007 roku kwiczoł znalazł się na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o liczebność, a rok wcześniej zajmował pozycję 15. Dzięki ponad dwóm tysiącom wolontariuszy wiemy, że 6 lat temu w Polsce miał miejsce bardzo silny przelot kwiczołów (w niektórych miejscach widywano stada liczące kilkaset, a nawet powyżej tysiąca osobników).

Jak wziąć udział w akcji?

W sobotę lub niedzielę należy poświęcić na liczenie przynajmniej godzinę.
W przypadku notowania ptaków odwiedzających karmnik do specjalnie przygotowanej karty obserwacji należy nanieść maksymalną liczbę osobników widzianych w jednym momencie, co pozwoli uniknąć kilkakrotnego rejestrowania tej samej bogatki czy tego samego dzwońca.
Podczas spaceru, np. po parku, należy wybrać taką trasę, która nie będzie prowadziła dwa razy przez to samo miejsce, co także zmniejszy ryzyko powtórnego policzenia tych samych ptaków (choć zawsze będzie ono istniało). W sytuacji spotkania dużego stada, należy starać się je oszacować - trzeba zawsze unikać takich określeń jak "duże stado", "małe stado", "kilka ptaków", itp., ponieważ takich danych nie będziemy mogli wprowadzić do bazy i nie zostaną one uwzględnione przy podawaniu ostatecznych wyników dla całego kraju.
Masz pytanie? Zadaj je nam mailowo lub zapytaj nas na Facebooku

Jest oczywiste, że wyniki nie powiedzą dokładnie, ile ptaków żyje zimą w Polsce, ale dzięki zbieranym co roku danym możemy śledzić potencjalne zmiany i sprawdzać, czy pokrywają się one z wynikami ściśle naukowych opracowań wykonywanych przez profesjonalnych ornitologów.

Gorąco wszystkich zapraszam i zachęcam do tej ogólnopolskiej akcji w liczeniu naszych kochanych grubelków wszelkiej maści.

Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #55 : Stycznia 24, 2015, 23:00:07 »

Halko
Typuję moje odpowiedzi do Twojego quizu:
1-2 zdjęcie to wieszczek
3 kwiczoł
Ostatnie wygląda jak płochacz
 Smile

Halka
Aktywny
**

Wielkopolska strefa 6b

« Odpowiedz #56 : Stycznia 24, 2015, 23:01:55 »

Nie wszystko trafione, kombinuj jeszcze, ale prawie, prawie Smile

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #57 : Stycznia 24, 2015, 23:32:13 »

Fraszko,drozd  na bank  Very Happy
To co jest u Halki  na 3cim zdjeciu  to ja  widzialam tu, ale  to taki  maly ptaszek moze  wielkosci wrobla,parka  sobie  skakala po rynnie  na przeciwko okna pralni( i prasowalni  Mad--nie  cierpie).
A  wczoraj zupelnie przypadkowo zobaczylam na drzewie przed  domem gniazdko i ciekawa jestem bardzo  czy bedzie mialo lokatorow  na wiosne. Very Happy.Okazalo sie  ze ziarno o slonecznika ktore  sypie, zjadaja wiewiorki,nie  zaluje im bo tez musza jakos przezyc chociaz sniegu prawie  wogole  nie ma.

Halka
Aktywny
**

Wielkopolska strefa 6b

« Odpowiedz #58 : Stycznia 24, 2015, 23:37:38 »

Hszonszczu, nie sądzę byś spotkała tego ptaszka u siebie, to nie to środowisko...

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #59 : Stycznia 24, 2015, 23:45:48 »

Hszonszczu, nie sądzę byś spotkała tego ptaszka u siebie, to nie to środowisko...
Nie  upieram sie  bo ja wrobla od  mazurka  nie odrozniam ale  musze poczytac jakie  tu ptaki zyja,skoro juz  wyladowalam na wsi.... Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: