Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpnia 08, 2022, 10:40:44
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Marniejąca begonia  (Przeczytany 1476 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wyrak
Moderator Globalny

« : Listopada 24, 2014, 14:38:15 »

Znajoma zwróciła się do mnie o pomoc. Rok temu dostała ode mnie begonię koralową. Pięknie jej urosła. Ale od jakiegoś czasu roślina choruje. Przyniosła mi liścia pokazać, ale jedyne co mi przychodziło do głowy to starzenie. Nic nie zmieniała w uprawie. Jakiś czas temu przesadziła, czyli nie powinno być problemu z niedożywieniem. Korzenie były zdrowe. Liść, który mi pokazała był bardzo blado zielony, od spodu czerwonawy, brzegi na ok. 2 cm suche. Stwierdziłam drobniutkie suche ciemne kropki w skupiskach po całym liściu. Szkodników brak. Niepokojące jest, że liście opadają nie tylko z dołu, ale i z połowy wysokości.
K-Asia
Gaduła

Pani znowu w fiołkach...

« Odpowiedz #1 : Listopada 24, 2014, 23:20:42 »

Może stoi w zbyt ciepłym pomieszczeniu i ma za suche powietrze Confused
goll
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Listopada 25, 2014, 09:34:52 »

Moja begonia tak się zachowuje po wniesieniu do pomieszczenia, jesienią.
Liście oblatują, zostaje "czub" tylko.
Stoi bardzo blisko grzejnika, ale nie mam dla niej innej miejscówki.
Może za dużo podlewana? Te liście zasychające.
Bo u mnie mimo bliskości grzejnika w doniczce jest zawsze sucho, tzn. nie to że nie podlewam, tylko nie za dużo. Jak lałam ub. roku wody sporo to liście robiły się takie wodniste.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #3 : Listopada 25, 2014, 09:59:58 »

Ogrzewanie podłogowe i nawet jeszcze nie włączone. Cały czas stoi w domu. Nie miała zmienianego miejsca. Ona twierdzi, że mało podlewa, ale jak wiemy to pojęcie względne.
iwonkaa
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Listopada 25, 2014, 20:35:14 »

A czy przypadkiem nie przeciągnęło ja zimnym powietrzem?  Confused Takie czerwienienie liści wskazywało by na zimny przeciąg.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: