Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipca 07, 2022, 09:08:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Cześć,
wiem o problemie z kalendarzem w tej wersji Forum. Poprawka wiąże się z poważnym upgrade wersji Forum do 2.0.x. Mam nadzieję, że niedługo mi się to uda.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia i radości.
Admin - Astrid
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leksykon - mączniak rzekomy  (Przeczytany 5601 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zoe
Gość
« : Listopada 29, 2006, 00:11:36 »

Mączniak rzekomy

winorośl      pelargonia      

szałwia

róża      fatsedera

Zwykle na spodniej stronie blaszki liściowej pojawia się białoszary lub szarofioletowy, pleśniowaty nalot grzybni z zarodnikami, któremu od strony górnej w tych samych miejscach towarzyszą początkowo bladozielonkawe lub bladożółtawe, później brunatniejące plamy. Porażone liście przeważnie ulegają silnym zniekształceniom. Choroba opanowuje także łodygi, szczególnie w partiach wierzchołkowych z kwiatostanami włącznie. Liście i pędy stopniowo zasychają, a rośliny przeważnie giną.
Choroba szczególnie szybko się szerzy przy wyższych temperaturach i dużej wilgotności powietrza.

Praktycznie nie ma rośliny na której ta choroba niemogła by
wystąpić.

Mocniej porażone liście trzeba usunąć, resztę opryskać następującymi środkami 2-3 razy co 5-7 dni:
Miedzian 50 WP (0,2%), Dithane M45 80 WP (0,1%), Amistar 250 SC (0,1%), Folicur Multi 50 WG (0,2%)
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: