Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpnia 08, 2022, 11:31:59
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Cześć,
wiem o problemie z kalendarzem w tej wersji Forum. Poprawka wiąże się z poważnym upgrade wersji Forum do 2.0.x. Mam nadzieję, że niedługo mi się to uda.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia i radości.
Admin - Astrid
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: co zre moje balkonowce ??  (Przeczytany 18843 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #60 : Lipca 05, 2013, 10:17:13 »

Jakaś dokładniejsza waga by sie przydała.. jak nie to zrobić 5l z 1g i wylac resztę.. choć to niezdrowe dla srodowiska...

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #61 : Lipca 05, 2013, 14:21:38 »

Wielkość balkonu nie bierz pod uwagę, bo przecież pryskasz roślinę nie balkon.  To  100m2 to przelicznik na pole uprawne. Ta cała chemia przeważnie dedykowana jest dla rolników, którzy pryskają całe hektary i tutaj tez musi być jakaś skala ile tego przyrządzić i wylać.
Wkurza mnie to maksymalnie. Teraz piszą na opakowaniach np. 0,5 l /ha, ale już ile wody wlać to nie piszą. A napisane to jest na opakowaniu np. 20 g. więc raczej nie dla rolników. Tak nam Unia 'ułatwia' życie, powodu tego ułatwienia nie jestem w stanie odkryć.

hszonszczu, kupcie z sąsiadami kamerkę, koszt niewielki, a działanie sąsiada będzie udokumentowane.

Do odmierzania bardzo małych ilości chemii polecam wagę 'dillerską', u mnie się świetnie sprawdza.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #62 : Lipca 05, 2013, 14:59:17 »

Małgosiu, a jaka to waga "dillerska"?
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #63 : Lipca 05, 2013, 19:15:36 »

Ja mam taką
http://allegro.pl/elektroniczna-waga-jubilerska-500g-0-1g-podswietl-i3344609379.html

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #64 : Lipca 05, 2013, 19:33:11 »

Smile Mam podobną, tylko nie wiedziałam, że tak się nazywa.

Wracając do tych hektarów, tez mnie to to wkurza i obecne ulotki dołączone do  środków ochrony roślin. Całe szczęście, że mam zostawione te stare ulotki, nie wszystkie  niestety. Dzięki temu wiem na co jest dany środek i jak stosować. 

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Beatriceee
Aktywny
**

« Odpowiedz #65 : Lipca 05, 2013, 22:35:49 »

Tak też mi się wydawało, że wielkość balkonu nie ma znaczenia.
Oprysk zrobiony, trupy dziś były.
Po jakim czasie mogę "umyć" rośliny, żeby zmyc te robaki?

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #66 : Lipca 06, 2013, 21:23:51 »

Dobrze prawi dukra,uwazajcie z tymi obliczeniami,bo ja w taki sposob popalilam swoje hibiskusy,jak im nawozu do pomidorow dalam Sad.Na opakowaniu byly podane metry szescienne,jak zaczelam dzielic i liczyc ile to mogloby wyjsc tego granulatu na doniczke,to narobilam samych klopotow Mad.
Czasem lepiej dac troszke mniej,niz przedobrzyc Cool

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #67 : Września 08, 2013, 17:27:13 »

Zapomniałam napisać(i w ten sposób zakonczyc ten temat) ze okolo 3 tygodni po zgłoszeniu zatrucia  roslin na policji ,dostałam odpowiedz  ze sprawcy nie ustalono i dochodzenie  zostało umorzone. Confused Sad

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
Mrs.Flintstone
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #68 : Sierpnia 18, 2014, 11:49:13 »

Pozwólcie że przyłączę swoje pytanie do tego tematu,zepsuł mi się aparat i nie mam jak zrobić zdjęcia. Na moich skrętnikach pojawiły się wygryzienia takie jak na zdjęciu nr. 3 , tylko że dziury w niektórych miejscach aż prześwitują. Widać pod spodem malutkie gąsieniczki długości 2 mm, szaro-przeźroczyste z czarnymi głowami.Co to jest? Moje muszkatele które stoją na zewnątrz cały czas są obgryzane przez gąsienice, ale takie zwykłe, czyli te zielone które mają kilka centymetrów. Te są malusieńkie, kilka mm najwięcej. Jest ich dużo. Narazie zebrałam je patyczkiem higienicznym ale zastanawiam się nad opryskiem. Co to są za robaki? Możliwe żeby to były larwy komarów? Podlewałam kwiatki wodą nałapaną z deszczówki, pływały w niej takie jakby mikroskopijne kijanki, myślałam że same sobie zdechną. Czy to raczej jakiś owad zniosł jaja? Ostatnio dużo ćmów i owadów mi naleciało jak miałam otwarte okno.
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #69 : Sierpnia 18, 2014, 15:29:09 »

Klakierowa zadaj to pytanie w "skretnikach". Trzeba pryskać. Nie pamiętam czym i w jakiej kolejności dlatego pytaj tam.

aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #70 : Czerwca 03, 2015, 17:54:35 »

Nie chcę zaśmiecać nowym wątkiem, więc piszę tu. Powiedzcie proszę co się dzieje z moim niecierpkiem. Niby wszystko z nim w porządku, kwitnie i rozrasta się ale stare liście mają dziwny kolor i odpadają. Nowe wyrastają ładne mocno zielone. Stoi od północnego wschodu. Rano ma trochę słońca ale od godziny 9 cały czas cień. Podlewam go codziennie ponieważ ziemia jest co rano raczej sucha. Może za często podlewam? Rośnie w donicy z lobelią, która miewa się doskonale. Pomóżcie proszę.

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: