Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 11:59:39
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Popękane bulwy dendrobium  (Przeczytany 1575 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
monikag
Nowicjusz
*

« : Marca 04, 2013, 17:02:23 »

Witam serdecznie. Czy ktoś ma może pomysł co się dzieje z moim dendrobium? Bulwy ma popękane,długość pęknięć od 1-2 cm.

Pozdrawiam. Monika
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Marca 04, 2013, 20:47:55 »

Tak się dzieje gdy w czasie wzrostu rośliny cierpią suszę a potem dostaną nagle dużą ilość wody. Część tkanek we wnętrzu gwałtownie rośnie a skórka już zdążyła dojrzeć i przestała rosnąć.
Nic strasznego.

Marek
monikag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Marca 04, 2013, 21:28:16 »

Dziękuję, bałam się że to może jakieś robaczki podgryzają i z tego powodu robią się pęknięcia.

Mam jeszcze inny problem z drugą roślinką. Nawet nie wiem jak to opisać. Na psb pojawia się nalot,proszek jakby ktoś otrzepał popiół z papierosa. Nie wiem czy na zdjęciach będzie to widoczne.
Ten szary/czarny pyłek da się ściągnąć palcem. Czy to mogą być odchody robaczków? W doniczce zauważyłam malutkie szybko biegające 2 sztuki, chyba wciornastki. Kupiłam nawet Mospilan i Confidor( środki które znalazłam tu,na forum) nie użyłam ich jednak gdyż roślina kwitnie i w zasadzie ma się dobrze.
Drażni mnie jednak ten ciemny pył którego mam wrażenie że przybywa co parę dni.

Pozdrawiam. Monika
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Marca 05, 2013, 08:51:36 »

Nie przychodzi mi do głowy nic innego jak sadzaki - takie nieszkodliwe w zasadzie grzybki

Marek
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: