Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 19:10:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium farmeri  (Przeczytany 11171 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iza72
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #30 : Września 05, 2014, 05:11:47 »

Witaj Aniu piękne dendrobium . Pozdrawiam Iza (Nika 2011 na innym forum) Very Happy Very Happy
MirkaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Stycznia 21, 2015, 16:28:09 »

Witam
Bardzo proszę o pomoc w kwestii choroby bądź szkodników dendrobium farmeri. Jest to nabytek z ubiegłego lata, wypuścił 3 nowe bulwy z listkami na których pojawiły się ciemno brązowe ,delikatnie wklęśle bruzdy, szkodników teoretycznie nie widziałam ale trudno mi ocenić co mu dolega.

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #32 : Grudnia 01, 2015, 03:40:42 »

Przepiękne, Very Happy uwielbiam taki widok - kaskada kwiatów. Poszukuję pewnej odmiany dendrobium, ale ta także jest zachwycająca Very Happy

Pozdrawiam Wink
karola7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #33 : Maja 07, 2018, 16:30:54 »

U mnie zakwitło Dendrobium farmeri Pink. Na razie jeden pęd, 18 kwiatów. Idą jeszcze 3 pędziki Smile, ale już widać, że będą dużo mniej dorodne.

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #34 : Maja 07, 2018, 17:27:31 »

Piękny storczyk. Gratuluję kwitnienia. Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Maja 07, 2018, 17:37:13 »

Cudo Very Happy Mam D. farmeri już kilka lat ( nie tak dorodne jak Twoje), ale jeszcze nigdy nie kwitło. Jak "nakłoniłaś" Twoje do kwitnienia?

Pozdrawiam,
Renata
karola7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #36 : Maja 07, 2018, 20:08:49 »

Dzięki dziewczyny Smile Ogólnie kierowałam się, na ile mogłam, bardzo przydatnymi wskazówkami ze strony Roślin menażeria. A więc maksymalnie dużo słońca w zimie i podlewanie nie za często, tak co 2 tygodnie, czasem zraszanie. Wisi w kuchni, więc jest trochę wilgoci w powietrzu (przynajmniej w samym momencie gotowania) i grzejnik pod oknem mam zimą cały czas zakręcony, mimo to nie jest to specjalnie chłodne pomieszczenie. Od wiosny daję sporo więcej wody i nawożę. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z dendrobiami, bo mam ich raptem dwa, a to drugie jest z zupełnie innej grupy i jeszcze nie kwitło (sadzonka). Ale wiele gatunków jest przepięknych i kusi, oj, kusi.
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: