Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 17:49:08
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium phalaenopsis cz.3  (Przeczytany 55203 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #90 : Października 07, 2012, 16:07:22 »

oj, już wiem, przepraszam, rzadko zaglądam i zawsze zapominam - ortografia !!!!
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #91 : Października 07, 2012, 16:57:18 »

Moja hodowla falków osiągnęła poziom dogadania się z nimi i obopólnego zrozumienia (tzn. ja je zrozumiałam, a one przystosowały się do warunków i zadomowiły), właśnie zostały przesadzone, bo już wychodziły z doniczek, keiki odsadzone do nowych "domków", z 7 zrobiło się 14. W zasadzie chcialam dokupić bordowo-purpurowego falka, bo uwielbiam ten kolor, a akurat żaden nie kwitnie, ale akurat nie było takiego koloru, ale to dendrobium... cudowne. Ten kolor. Najpierw kupilam, a potem dopiero zaczęłam czytać, ale cieszę się, że z Waszych uwag wynika, że nie jest trudne w uprawie (to, że udało mi się udomowić falki - po kilku pierwszych nie ukrywam całkowitych porażkach - nie może jeszcze gwarantować sukcesu). Niestety, czytając ten wątek (bo doszłam do wniosku, że mam dendrorium falkowe, tak?), a zwłaszcza oglądając Wasze zdjęcia, cudowne, doszłam do wniosku, że musze jeszcze KONIECZNIE mieć fioletowe i to zielono bordowe. Przysięgam, że niedługo będę musiała sobie wynając jakieś mieszkanie, bo to zostanie całkowicie zajęte przez stworzenia zielone. Martwi mnie trochę informacja, że jakieś robactwo czasem się do tego storczyka przypałęta (dość mam walki z ratowaniem kwiatów balkonowych), bo do tej pory, moje falki nie sprawiały mi tego typu problemow. Porady w tym wątku są niezmiernie przydatne. Dziękuję.
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #92 : Października 07, 2012, 17:02:28 »

Chciałam dołączyć zdjęcia mojego dendrobium, ale pisze, że są za duże, a nie umiem ich zmniejszyć, dołączam je jako zalączniki do wiadomści, ale pisze, że może być 300 kb, a zdjęcia mają po 1,93 i 1,85 MB, nie wiem co z tym zrobić. Czy macie jakiś sposób?
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #93 : Października 07, 2012, 17:07:50 »

ale kolor mają jak u silanki Smile
adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #94 : Października 07, 2012, 17:12:45 »

Spróbuj tutaj, nie pamiętam tylko czy trzeba zmniejszać foty  Confused czy robi się to automatycznie , przepraszam musisz spróbować najlepiej w wątku próbnym
http://imgur.com/
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #95 : Października 07, 2012, 18:23:56 »

Cały czas próbuję.
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #96 : Października 07, 2012, 18:25:11 »

Udało się. Teraz chyba znów są za małe. Ale czy to jest dendrobium falkowe?
silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #97 : Października 07, 2012, 18:46:30 »

Plewka2 Tak masz te falkowe Very Happy  Mój to niezły krzaczor się już zrobił w przeciągu pół roku  Very Happy  Odpowiada mu bardzo drobne podłoże. Po zakupie przesadziłam je w glinianą donicę, nie ruszałam nawet podłoża przy korzeniach tylko całą bryłę wsadziłam w podłoże Ekstra Drobne z Orchid Garden i rośnie teraz jak szalone  Smile Niedługo zacznie formować pączki  Smile

Natalia
adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #98 : Października 07, 2012, 19:02:33 »

Plewka2 - jak klikniesz w miniaturkę zdjęcia to sie powiększ i jest ok.
Dendrobium śliczne Smile
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #99 : Października 07, 2012, 19:40:16 »

Dziękuję.
Ja swojego na razie w ogóle nie ruszałam, jak był wsadzilam tylko w osłonkę, najpierw namoczyłam. Były z dłuższymi pąkami kwiatowymi, z większą ilością kwiatów, ale wybrałam takiego z najzdrowszymi korzeniami i liśćmi (jak umiałam). Na dwóch łodygach ma odcięte z samego czubka pędy kwiatowe, ten który jest puścił bardziej z boku (ale z lodygi, na ktorej jest też odcięty pęd), więc myślę, że te pędy się jeszcze nadadzą do czegoś. Ma też bardzo zrowo wygladające ze 4 małe mowe łodygi (znaczy się te bulwy).
Zdziwiło mnie tylko, że jest w doniczce białej, a nie przeźroczystej, jak falki. No i z dołu doniczki wystają  mu już ze 3 długie korzenie. Coś z tym robić?
silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #100 : Października 07, 2012, 20:00:59 »

Plewka2-  nie ucinaj mu korzeni, im więcej ma zdrowych białych korzonków tym mu lepiej  Smile  Mój również był w białej doniczce, takiej jak Twoja.  Gdy zaczął wypuszczać nowe korzenie w lutym to go od razu przesadziłam, bo nie lubię plastikowych doniczek. W glinianych szybciej przesychają korzenie Very Happy

Natalia
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #101 : Października 07, 2012, 20:45:27 »

Kurka, ja mam wszystkie (poza nim same falki) w plastikowych i wsadzone w gliniane osłonki, ale jeszcze w plastikowych przeźroczystych to widać, co się dzieje, a tu nic. Na razie go nie ruszam, ale z czasem będę go musiała przesadzić. Wielkie dzięki za informacje.
anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #102 : Października 23, 2012, 13:21:40 »

Wyrosło mi keiki, ma mase korzeni, nie sposób zliczyć, bo są wszędzie u podstawy, choć jeszcze są króciutkie. Zastanawiam sie czy obcinać je (jak korzenie podrosną) czy może zostawić, patrząc pod kątem kwitnienia.
Jeśli chcę żeby zakwitło to lepiej zostawić przy matce czy obciąć i wstawić do nowej doniczki? Domyślam się, że cokolwiek zrobie nie zagwarantuje szybkiego kwitnienia, ale może ktoś potrafi ocenić, które wyjście daje na to wieksze szanse? Very Happy No chyba, że nie ma reguły Wink
amoroso
Gaduła

« Odpowiedz #103 : Listopada 12, 2012, 14:33:21 »

Dziwnie wygląda na tle czerwonej ściany, ale chciałam pokazać jego kolor - jest najbardziej wiarygodny.

Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #104 : Listopada 12, 2012, 15:53:44 »

Przesycony jest jego kolor ale uwielbiam takie  Laughing
darek p
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #105 : Grudnia 09, 2012, 00:09:24 »

Piękne te bordowe.To moje, pospolite różowe
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #106 : Grudnia 09, 2012, 10:09:23 »

Wszystkie ładne  nawet te pospolite najważniejsze, że chce kwitnąć to cieszy najbardziej
Aga Z
Nowicjusz
*

Łódź

« Odpowiedz #107 : Grudnia 09, 2012, 18:14:52 »

Co robicie, że Dendrobia Wam kwitną?
Ja swoje mam już jakis czas i kwiaty miały tylko sklepowe. Chyba muszę przeczytać wszystkie części i może rozjaśni się w głowie.

Pozdrawiam Aga
d_jola
Nowicjusz
*

Jola:)))

« Odpowiedz #108 : Grudnia 09, 2012, 18:45:20 »

Pięknie Wam kwitną i te kolorki  Smile

Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #109 : Grudnia 09, 2012, 20:53:34 »

Aga Z   w zależności jakie masz to dendrobium ciepło czy chłodnolubne  Confused

Temperatura
chłodnolubne storczyki

Utrzymuje się na poziomie:
 Lato dzień 22 stopni w nocy 20 stopni
 Zima 10- 15 stopni przez cała dobę
ciepłolubne storczyki
 Lato dzień 25 stopni w nocy 20 stopni
 Zima dzień 22 stopni w nocy 18stopni

Dane podane na mojej własnej obserwacji.
Aga Z
Nowicjusz
*

Łódź

« Odpowiedz #110 : Grudnia 09, 2012, 21:01:08 »

Mam Dendrobium Phalaenopsis.

Poszłam zajrzeć do nich i odkryłam, że jedną sztukę przelałam. Sad
Wyjęłam z doniczki, wyciągnęłam spomiędzy korzeni mokrą korę. Co dalej? Na razie nie obcięłam korzeni. Może trzeba to zrobić?
Czy roślina bez korzeni da sbie radę?

Pozdrawiam Aga
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #111 : Grudnia 10, 2012, 18:40:51 »

Aga wyjmij storczyka z podłoża niech przeschnie z jeden dzień, podłoże najlepiej nowe. Jak są korzenie suche lub zgnite to wytnij. Możesz tez roślinkę wsadzić do mchu sphagnum. W jakimś stopniu roślina będzie próbowała odbudować system korzeniowy. Ja bym teraz dał nowy substrat średniej grubości, doniczkę postawił na tacce z keramzytem i zaciągnął folią i co dzień co dwa dni wietrzył.
Aga Z
Nowicjusz
*

Łódź

« Odpowiedz #112 : Grudnia 10, 2012, 19:50:19 »

Dzięki za radę.
jutro pójdę po pracy i kupię podłoże do storczyków. Stare na razie schnie, ale jest mocno mokre mimo, że już od wczoraj się suszy.

Korzenie są wszystkie do obcięcia. Sad

Pozdrawiam Aga
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #113 : Lutego 03, 2013, 18:50:39 »

Moje dendrobium

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #114 : Maja 04, 2013, 14:10:46 »

Tadam - późna jesienią jechało do mnie dendrobium phal. i zmarzło bo w nocy było -10stC. Liście szybko odpadły i miałem wywalić pseudocebule ale z ciekawości zostawiłem - chciałem sprawdzić czy dendrobium phalaenopsis tak samo można rozmnożyć z bezlistnej pseudocebuli. Okazuje się że tak - wystarczy kilka miesięcy cierpliwości i są takie efekty:

w ten sposób uzyskałem 3 młode rośliny - teraz muszę tylko zadbać o to, żeby nie zalać nowych korzeni i czekać aż wypełnią one donicę którą dzisiaj dostały Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #115 : Maja 05, 2013, 10:28:15 »

Leszku, jestem pełna podziwu dla Twojej wytrwałości  Very Happy. Super efekty. Wiesz na co teraz czekam z ogromną niecierpliwością  Confused ? Na kwitnienie Twoich wychowanków  Wink. Super, na prawdę wspaniałe osiągnięcie.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #116 : Maja 05, 2013, 15:34:15 »

Dzięki Aniu, kwitnienia w tym roku się nie spodziewam - dobrze będzie jeśli rośliny się zaaklimatyzują się po wsadzeniu do doniczek.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #117 : Maja 05, 2013, 16:19:21 »

I ja trzymam kciuki za dendrobium Smile
Taki odratowany storczyk jest później dla hodowcy niczym król. Zawsze ma się już do niego sentyment.
Powodzenia!

Waterloo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #118 : Maja 05, 2013, 20:05:01 »

Świetna robota! Teraz to tylko czekać na kwitnienie Very Happy
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #119 : Sierpnia 30, 2013, 20:48:41 »

Witam Very Happy!
Z dwa miesiące temu kupiłam dwie sztuki dendrobium phalaenopsis - z pięknymi, lawendowymi kwiatkami. Teraz rośliny przekwitły, wszystkie kwiaty już opadły i zostały po nich takie łyse badylki. Nie wygląda to ładnie i stąd moje pytanie: czy te łyse łodygi kwiatowe można obciąć?

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: