Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 17:35:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium phalaenopsis cz.3  (Przeczytany 55202 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #60 : Sierpnia 17, 2012, 09:01:53 »

Zakwitło mi śliwkowo-amarantowe dendrobium, rośnie mu jeszcze jeden pęd  Smile

Natalia
anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #61 : Sierpnia 26, 2012, 20:20:19 »

Hej:)

Jestem nowa w świecie storczyków, narazie w mojej 'kolekcji' mam aż jednego, ale... cóż, już się zdążyłam zakochać w tych kwiatach:D Widziałam, że kilka osób tutaj ma ten sam okaz, ale co tam i ja się pochwalę Very Happy

Jest dopiero co przesadzony, miał przegnite korzenie, ale nadal kwitnie-ku mojemu zdziwieniu, bo spodziewałam się, że kwiaty w moment opadną zaraz po reanimacji... tak więc obalam mity o zakazie przesadzania w trakcie kwitnienia Wink

Silanka - przepiękny jest ten kolor! Smile

A oto i on:
silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #62 : Sierpnia 26, 2012, 20:52:42 »

anniemarie piękne kolorki ma Twoje dendrobium  Very Happy Musze sobie w końcu takie kupić  Confused

Natalia
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #63 : Sierpnia 26, 2012, 20:55:09 »

Faktycznie, fajnie się komponuję żółty kolor z tym bordowym środkiem  Very Happy.

anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #64 : Sierpnia 26, 2012, 21:20:46 »

Dziękuję za miłe komentarze:)

Haha, Silanka - ja z kolei chyba zacznę na kolorystyke Twojego kwiata polować:D Uwielbiam wszelkie odcienie fioletu (co widać nawet po ścianie w pokoju Very HappyWink

Tak a propos, ile tygodni kwitną Wam dendrobia?
silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #65 : Sierpnia 26, 2012, 21:36:18 »

Moje kwitnie od początku lipca, teraz zaczyna już przekwitać...ale następne pędy powolutku rosną  Very Happy

Natalia
Anok
Gaduła

« Odpowiedz #66 : Sierpnia 26, 2012, 22:43:40 »

Anniemarie - mam takie samo. To akurat kwitło bardzo krótko Sad I myślałam, że padnie, ale jednak nie. Wszystkie moje (czyli trzy) mają nowe pędziki i wyglądają na zadowolone Smile. Jedno z nich kwitło u mnie ponad pół roku (różowo-białe, pokazywałam wcześniej).

anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #67 : Sierpnia 27, 2012, 17:34:32 »

To mnie pocieszylyscie:-) Myslalam ze krotko kwitna, zreszta taka opinie slyszalam o dendrobiach... Szkoda tylko, ze nie wiem od kiedy moje kwitnie, no ale co tam;-)
anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #68 : Sierpnia 27, 2012, 19:10:51 »

Może jest ktoś kto mógłby mi ktoś doradzić co mam zrobić... ? Zdjęcie poniżej przedstawia prawdopodobnie młodą pseudobulwę (to ta mała, widoczna na zdjęciu, które wklejałam wcześniej), łodyga jest strasznie pomarszczona, no i generalnie nieciekawie wygląda... Zastanawiam się czy to z braku wody (dzisiaj podlewałam i nie ma najmniejszej poprawy) lub z nadmiaru (odchorowuje przegnite korzenie, które wycinałam tydzień temu... ) Generalnie jest strasznie dziwnie przyrośnięta to matczynej łodygi i chyba nie ma własnych korzeni...
Ma ktoś jakiś pomysł, co mogę zrobić, żeby napęczniała? Boję się, że klapnie zupełnie i nie będzie co z niej zbierać, od 3 tyg. jest na czubku zaczątek liści, ale w ogóle nie rośnie, tak jakby rozwój się zatrzymał Sad

adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #69 : Sierpnia 27, 2012, 21:10:21 »

Jak dla mnie to ona wygląda całkiem normalnie i nic nie trzeba robić , poza tym coby dać jej święty spokój i cierpliwie czekać
silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #70 : Sierpnia 27, 2012, 21:15:39 »

Wydaje mi się, że ten przyrost już więcej nie urośnie. Dorosłe bulwy marszczą się, ale cały czas są źródłem wartości odżywczych i wody. Czy przyrost jest miękki? Jeśli jest twardy to nie masz się czym martwić.
Natomiast jeśli chodzi o małą wielkość przyrostu, to może to być kwestia zbyt małego podlewania i nawożenia w czasie wzrostu nowego przyrostu. Ten przyrost urósł u Ciebie czy już kupiłaś storczyka z nim?

Natalia
Anok
Gaduła

« Odpowiedz #71 : Sierpnia 28, 2012, 01:01:36 »

Ten przyrost wygląda normalnie. Chyba, że czegoś nie widać na tej fotce. To "pomarszczenie" jest normalne. I postaraj się wstawiać większe zdjęcia.

anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #72 : Sierpnia 28, 2012, 07:03:07 »

No własnie kupiłam juz z nim i dlatego cieżko mi określić czy jest młody czy nie. w zasadzie jest twardy, aczkolwiek liście zaczynają mięknąć, choć nadal są zielone, a to raczej dobry objaw:-)
Dzięki za pomoc, podleję od razu jak  kora przeschnie do końca, a przyrost zostawię w spokoju i będę  tylko obserwować.

Zdjęcie jest duże jak się na nie kliknie, muszę jeszcze poćwiczyć dodawanie zjęć, obiecuję nadrobić zaległości w tej kwestii;-)
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #73 : Sierpnia 28, 2012, 07:55:32 »

Moim zdaniem również przyrost jest ok. Z tym podlewaniem radzę uważać, bo to że jest odrobinę pomarszczony, jeszcze nie oznacza, że ma za mało wody. Łatwo o przelanie  a to dużo gorsze w skutkach niż przesuszenie.

silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #74 : Sierpnia 28, 2012, 08:17:22 »

Ajania masz racje  Smile Źle się wyraziłam, chodziło mi o regularne namaczanie (po przeschnięciu podłoża, ja zawsze sprawdzam drewnianym patyczkiem czy podłoże jest już suche)w czasie wzrostu przyrostu, zwłaszcza latem.  Wszystko zależy od warunków jakie panują w domach, u mnie dosyć szybko podłoże przesycha  Very Happy

Natalia
Anok
Gaduła

« Odpowiedz #75 : Sierpnia 29, 2012, 00:01:08 »

Ja o swoich ostatnio nieco zapomniałam, a i tak przyrastają w oczach. Zdecydowanie lepiej je przesuszyć, niż przelać.

anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #76 : Września 22, 2012, 14:39:29 »

Nowy nabytek, Phalaenopsis Smile Obrodzony w kwiaty, aż miło popatrzeć, a jeszcze nie wszystkie się rozwinęły:)

A to mój wcześniejszy (Anna Green), kwiaty opadły, ale...

Jak widać przesadzenie poslużyło Smile
luczek95
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #77 : Września 23, 2012, 19:55:43 »

ten z pierwszych fotek to phalaenopsis , a nie dendrobium phal.
silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #78 : Września 23, 2012, 21:35:07 »

A ja czekam, aż mojemu różowemu dendrobium urosną pędy, a ma ich 4, w tym dwa na jednej bulwie  Very Happy
Niestety moje Dendrobium Emma White nie kwitnie już od roku, może pobyt na dworze zeszłego lata mu zaszkodził. Teraz cały czas jest na wschodnim oknie i mu to odpowiada. Rosną mu dwie nowe psb więc nadzieja jest... Very Happy

Natalia
Anok
Gaduła

« Odpowiedz #79 : Września 24, 2012, 00:58:40 »

Z tego co wiem, to dendrobium nie wystawia się na zewnątrz. Moje ładnie przyrastają, ale czy zakwitną, to już inna bajka...

silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #80 : Września 24, 2012, 08:16:04 »

Uczymy się na błędach Very Happy...kosztem kwitnień  Smile

Natalia
Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #81 : Września 24, 2012, 17:46:10 »

Babka, matka i córka razem. Keiki na keiki, a na górze następne keiki. Jakaś taka płodna bulwa. I w dodatku wypuszcza też pęd kwiatowy.

Pozdrawiam
Anna
anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #82 : Września 24, 2012, 20:46:25 »

Hah, to ci zjawisko Smile Tak czy siak, znaczy, że jej dobrze u Ciebie Wink
anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #83 : Października 01, 2012, 11:16:53 »

Zauważyłam dzisiaj, że mojego storczyka zaatakowały jakieś robaczki... Szukałam o szkodnikach, ale nic nie pasuje, do tego co widziałam. Szło to sobie po korzeniu, malutkie i białe. Nie wyglądało jak wełnowiec, zwłaszcza ze nie ma śladów wełnowca na liściach czy gdziekolwiek na wierzchu.
Może miał ktoś coś podobnego i może mi pomóc? Zastanawiam się nad zastosowaniem oprysku, tylko w tej sytuacji nie wiem jakie wybrać, znalazłam Vertimec 018 EC, który wg opisu działa na dość wiele szkodników, co o tym sądzicie?
Anok
Gaduła

« Odpowiedz #84 : Października 02, 2012, 23:37:52 »

Pokaż zdjęcie, taki opis niewiele daje...

Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #85 : Października 03, 2012, 15:45:44 »

Moje D.phalaenopsis hybryda
adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #86 : Października 03, 2012, 16:19:55 »

Hmmm kwiatek śliczny i owszem ale nam bardziej o zdjęcie niepokojących Cię robaczków chodziło Smile
anniemarie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #87 : Października 03, 2012, 17:45:55 »

Robaczki to u mnie:) Kwiatek nie mój, ale istotnie przepiękny:)
Niestety nie dało rady zrobić zdjęcia, widziałam tylko jednego i... po sprawdzeniu całej ziemi i kwiata nie znalazłam nic więcej... Zresztą był tak mały, że aparat by tego raczej nie uchwycił. Oprysk zrobiłam już profilaktycznie, żeby nie zalęgło się więcej. także na innych kwiatach. Niedawno doszedł nowy, stały koło siebie, podejrzewam, że z tamtego coś się przypałętało, ale też nic tam nie znalazłam. Dziwne, ale cieszę się, że narazie nic niepokojącego sie nie dzieje.
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #88 : Października 07, 2012, 16:05:07 »

adamanna absolutnie piekny kolor (ten zielono-purpurowy) !!!!
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #89 : Października 07, 2012, 16:06:28 »

z Lidla ??????? poza falkami nigdy nie widzialam tam zadnego storczyka ;(
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: