Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 09, 2021, 07:39:51
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: tuja  (Przeczytany 19559 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wojtek1
Nowicjusz
*

« : Maja 25, 2007, 19:26:00 »

witam
Pojawiły się na mojej tuji jakieś ciekawe robale , możeci odpowiedzić mi co to jest.
[URLu=http://www.fotosik.pl/showFllSize.php?id=afca1035ada97f82][/URL]

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Zoe
Gość
« Odpowiedz #1 : Maja 26, 2007, 09:34:13 »

To misecznik tujowiec. Poczytaj http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=455
wojtek1
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Maja 26, 2007, 16:37:53 »

Witam
Problem dotyczy tylko jednej tuji(tylko jedną posiadam-na balkonie).Czy moge usunąć te robale mechanicznie , czy to coś da??
Dzięki śliczne za odpopwiedz , myślę ,że w sklepie dostane coś na tego szkodnika.
Pozdro.
libra
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Lipca 11, 2007, 18:29:05 »

tarczniki jeśli ich jest mało można zdrapywać ręcznie .powodzenia

libra
libra
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Lipca 11, 2007, 18:36:33 »

Mam również własny problem. Moje tuje rosną w szeregu od 10 lat. W tym roku 3 z nich zrobiły się smutne. Nie mają szkodników, są właściwie nawiezione i podlane a są miękkie, wiotkie i giętkie jakby były zwiędnięte . Co robić? Proszę o radę.

libra
M.G
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Listopada 03, 2007, 19:01:35 »

Witam 10 lat temu przy grobie rodziców babcia posadziła tuje, drzewko jest piękne ale rośnie coraz większe i to mnie przeraża. Babcie nie chce jej wycinać a ja najchętniej bym ją usunęła. Czy zna ktoś preparat który pomorze uśmiercić jej korzenie. Pozdrawiam
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #6 : Listopada 03, 2007, 19:05:36 »

Cytat: "M.G"
Babcie nie chce jej wycinać a ja najchętniej bym ją usunęła. Czy zna ktoś preparat który pomorze uśmiercić jej korzenie. Pozdrawiam
i co odczujesz jak uśmiercisz Crying or Very sad  Neutral  Sad

M.G
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Listopada 03, 2007, 19:11:15 »

i co odczujesz jak uśmiercisz . Co odczuje nic korzenie jej nie wbiją sie w trumny i ciała pochowanych tam osób . i nie będą podnosić do góry pomnika . To chyba wystarczający argument
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #8 : Listopada 04, 2007, 12:44:22 »

Cytat: "M.G"
korzenie jej nie wbiją sie w trumny i ciała pochowanych tam osób . i nie będą podnosić do góry pomnika . To chyba wystarczający argument
a to o to chodzi ,to jest ARGUMENT ,myślałam akurat ,odwrotnie ...że chcesz na przekór...i wybacz jak to się myśli ...o tych co uśmiercają .myśli same latają Wink  Rolling Eyes

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #9 : Listopada 04, 2007, 12:46:29 »

i wybacz że wogóle zabrałam głos w tej sprawie ..zawsze najpierw piszę ...a potem pomyślę...nie wiem czym uśmiercić ...bo ja właśnie z tych ..co ratują Wink

Joanna52
Gaduła

G.Śląsk - strefa 6B

« Odpowiedz #10 : Listopada 17, 2007, 23:37:54 »

Miałam ten sam problem z migdałkiem który wymarzł i zdziczał. Siekiera podszła w ruch i resztę pnia polałam Randapem. Za tydzień powtórzyłam. Cisza nic nnie odrosło .

Pozdrowienia 
Joasia
Moja kolekcja
Mój ogród[/ur
M.G
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Listopada 25, 2007, 22:27:37 »

Dzięki za rade, na wiosne zastosuje RANDAP mam nadzieje że pomoże. DZIĘKI
rafal123
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Czerwca 02, 2008, 16:45:38 »

Witam mam pytanko na temat podlewania tui. Sadzonki zostały posadzone niedawno. Jak często je podlewać, w jakich porach dnia można to robić. Czy podczas podlewania można lać wodę na samą roślinę, jak dużo wody itd. dzięki za ewentualną odpowiedź pozdrawiam
Monia68
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #13 : Czerwca 03, 2008, 21:39:31 »

Wszystkie rośliny w ogrodzie podlewa się rano lub wieczorem kierując strumień wody na korzenie. Jak często? Wszystko zależy od pogody Smile
Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #14 : Sierpnia 07, 2008, 11:57:54 »

Witajcie - mam pytanie dotyczące sadzenia tui.

1. Chcąc uzyskać pokrój żywopłotu z tui brabant - jak gęsto je sadzić? Co pół metra wystarczy czy trzeba 30cm? I kiedy należy je wsadzić żeby mieć pewność, że się przyjmą (ziemia chyba kwaśna, bo po drugiej stronie drogi las mieszany a na działce rosną sosny samosiejki) - jesienią można, czy czekać do wiosny?

2. Odnośnie sosen samosiejek (przy okazji, bo nie chcę nowego wątku zakładać) - jak je przesadzić żeby rosły dalej? (przesadzić je muszę, inaczej zostaną zniszczone Sad ) Czy potrzeba je czymś podsypać, coś im zapewnić?

Agnieszka

['] Z
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Sierpnia 14, 2008, 13:34:52 »

Mąż powiedział:

To zależy jakiej wielkości tuje sadzisz i jak szybko chcesz mieć żywopłot przez który nic nie widać. Brabanty w dobrych warunkach przyrastają o około 30 cm na wys. i jakieś 5-7 cm w na szerokość rocznie, wiec jeśli zależy Ci na szybkim efekcie to lepiej posadzić gęściej. Jak będą rosły rzadziej to końcowy efekt będzie taki sam, ale trzeba poczekać kilka lat więcej. Jak mogę coś poradzić to dobrze jest brabanty troszkę podcinać co roku - oczywiście nie od dołu, tylko z boków, strzyc je tak jak normalny liściasty żywopłot, tyle że obcinać same koncóweczki gałązek (max 5 cm) - wtedy robią się o wiele bardziej gęste.
Co do terminu sadzenia to ja zdecydowanie wolę sadzić rośliny zimozielone na wiosnę. Kilka razy mi się zdarzyło, że posadzone jesienią nie zdążyły się wystarczająco ukorzenić do zimy i załatwiła je susza fizjologiczna (to wtedy gdy woda jest w glebie, ale nie jest dostępna - bardzo często wczesną wiosną jest tak, że ziemia jest jeszcze zamarznięta, rośliny nie nie mogą pobierać wody, a na część nadziemną przygrzeje słońce i roślina usycha z braku wody).
Sosny samosiejki są raczej trudne do przesadzenia, bo mają zazwyczaj jeden bardzo długi pionowy korzeń. Po prostu trzeba się starać wykopać je jak najgłębiej (na bryłę korzeniową raczej nie ma co liczyć, bo z reguły cała ziemia z nich odpada), posadzić i  po prostu solidnie podlewać. Podsypywanie nawozu pod nowo posadzone rośliny i tak nie ma większego sensu bo nie mają czym go pobierać (korzenie włośnikowate  zdole do pobierania wody i soli mineralnych pojawiają się dopiero po 7 - 10 dniach więc jezeli podsypać nawóz to 2 -3 tygodnie po posadzeniu. Coś co można zrobić to przed posadzeniem posypać korzenie preparatem do ukorzeniania - to chyba najbardziej pomoże, ale generalnie przy sosenkach samosiejkach to trzeba liczyć, że przyjmie się ok. połowa przesadzonych. I jeszcze jedno: raczej nie warto przesadzć samosiejek starszych niż 2-letnie, przy starszych efekt będzie taki, że przez rok albo dwa będą stały w miejscu i prawie nie urosną, a młode powiny rosnąć całkiem nieźle.

Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #16 : Sierpnia 14, 2008, 13:54:42 »

Ślicznie dziękuję, za tę poradę w rączki całuję Very Happy Pozdrowienia dla męża Very Happy

Agnieszka

['] Z
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Sierpnia 14, 2008, 14:06:44 »

Nie ma problemu. Po prostu nie zauważyłam postu.

klakierowa
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Lipca 30, 2014, 21:09:47 »

Co ile powinnam posadzić tuje szmaragdową aby uzyskać efekt żywopłotu?

lilianna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Października 27, 2014, 15:22:58 »

Wcześniej jest opis, jak sadzi w zależności od tempa w jakim chcesz mieć "ścisły" żywopłot
nerina
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Lutego 17, 2016, 17:30:13 »

Mam tuję " kulę" wysokości ok. 120 cm. chcę ją wykopać , bo  chcę posadzić w tym miejscu róże. Czy ona korzeni się głęboko,  boję się że będzie z tym kłopot. Jak będzie sporo korzeni to może ją gdzieś upchnę lub oddam komuś. Bardzo nie lubię wyrzucać zdrowych roślin.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #21 : Lutego 18, 2016, 18:55:23 »

Żywotniki wszystkie korzenią się płytko, nawet bardzo płytko, ale dość szeroko. Z wykopaniem problemu nie powinno być.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
nerina
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Lutego 20, 2016, 14:59:56 »

britvictango    dziękuje za odpowiedz. Przyjdzie czas to spróbuję.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #23 : Marca 09, 2016, 11:02:12 »

Mam dwie tuje na balkonie, w donicach. Już w zeszłym sezonie zaczęły mi lekko przeszkadzać - przyrosły ładnie, a balkon mam maleńki. Chcę je wysadzić na działkę. Poradźcie, kiedy najlepszy czas na to byłby?

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Marca 09, 2016, 12:08:06 »

Teraz Smile Jeśli tylko ziemia nie jest zmarznięta i jeśli masz wodę, by podlać po posadzeniu.

B.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: