Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipca 01, 2022, 23:05:49
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pleśń gleby  (Przeczytany 2030 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nanda
Nowicjusz
*

« : Maja 22, 2007, 14:17:08 »

Witam!
Ponad miesiac temu przesadzalam rosliny doniczkowe, teraz pojawila sie biała pleśń, z wyjatkiem kaktusow gdzie jest zółta. Czy jest na to jakiś sposób zeby nie stracić wszystkich kwiatów? Pozdrawiam  dziekuję za porady!
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Maja 22, 2007, 14:21:53 »

wynika z tego ze za duzo podlewasz i grzyby maja super warunki,wilgoc.Przesaw rosliny w jasniejsze miejsca,przesuszaj ziemie przed nastepnym podlaniem oraz podlej rosliny roztworem topsinu.Plesn raczej nie jest grozna dla duzych roslin,ale dla małych osłabionych albo np sadzonek tak.

olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Marca 30, 2021, 10:05:22 »

Nie będę tworzył nowego tematu. Wsadziłem szczawik po zimowej stagnacji do kupionej nowej ziemi. I felerna, pojawiła się pleśń, cały kożuch. Rozmawiałem ze znajomą, kupiła tą samą ziemię w tym samym sklepie, tylko na działkę pod pory i też ma pleśń, więc na pewno to ziemia. Jako że to szczawiki w doniczkach to jak urosną zasłonią, więc zasypałem cynamonem, ale też to niewiele daje. Nie chcę wyciągać szczawików, bo niektóre mają już po 15cm z liściami, a z niektórych szyszeczek, takich mniejszych jeszcze nie wyskoczyły kiełki i byłoby bardzo trudne to wyszarpać nie uszkadzając. Czy topsin sie sprawdzi? Myślałem też o podlaniu nastepnym wodą z odrobiną nadmanganianu, ale do jakiego koloru i czy nie zniszczy szczawików? Pomóżcie proszę, bo mam w 5 doniczkach cały zasób regularnie powiększany co roku, a tu całość opanowana przez pleśń.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #3 : Marca 30, 2021, 10:44:30 »

Olaf, gdzieś tu na forum był już taki temat poruszany. Był podany sposób, żeby delikatnie zebrać pleśń i na wierzch podsypać piasku. Piasek szybko przesycha i pleśń nie ma szans  Cool

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Marca 30, 2021, 11:12:49 »

Spróbuję na początek. Zbiorę warstwę pleśniowo-cynamonową i podsypię piaseczku, akurat dziś idę na działkę, to wezmę z górki trochę do reklamówki. A co jak dalej będzie wyłazić np za tydzień? Coś pozostanie do dyspozycji?
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #5 : Marca 30, 2021, 11:38:20 »

Jeszcze można pryskać wodą z wodą utlenioną. Ale stężenie to musiałbyś sobie poszukać w internecie.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Marca 31, 2021, 05:56:12 »

OK, dzięki, znalazłem 1:10. Będę walczył. Ogniem i żelazem Wink
olaf
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Kwietnia 01, 2021, 07:42:47 »

Na razie po tych paru dniach piasek się sprawdza, zobaczymy gdzieś po tygodniu i paru podlaniach, jeśli będzie coś nie tak to przejdziemy na następny etap walki Razz
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: