Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Stycznia 26, 2022, 08:50:56
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hydroponika  (Przeczytany 48941 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #60 : Sierpnia 24, 2010, 20:45:39 »

A czy można z powodzeniem hodować ciborę wkładając ją do zwykłej osłonki wypełnionej keramzytem i wodą? Bez mierników? Czy jeśli woda jest na takim poziomie, że ją widać od góry to czy korzenie się nie uduszą?
Bardzo chciałabym mieć ciborę, ale wiem, że w ziemi to prędzej czy później ja ususzę  Embarassed  więc pomyślałam, że może wsadzić ją do takiej pseudo hydroponiki?

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #61 : Sierpnia 24, 2010, 21:04:14 »

Myślę, że można. To Roślina bagienna. Wyrmsik - ma Ciborę w akwarium. Widziałem w wątku Smile
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #62 : Sierpnia 24, 2010, 21:37:25 »

No właśnie, cibora powinna mieć cały czas mokro. A ja nie dość, że mogę zasuszyć  Mad   to na dodatek boje się żeby nie lęgły mi się w mokrej ziemi skoczogonki czy co gorsza ziemiórki.  Chyba popytam wsród znajomych czy ktos nie dalby mi jednej parasolki do ukorzenienia Smile

Zaraz poszukam wątku Wyrmsika Smile

Dziękuję Wiktorze Smile

akuu
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #63 : Września 02, 2010, 02:05:54 »

Skoczogonki mogą się nawet pojawić w hydroponice. Mam je u siebie i będę musiał podlać jakimś środkiem żeby korzeni nie podgryzały. Przez jakiś czas miałem kilka roślin w ziemi z ziemiórkami, latały po całym domu, ale w hydroponice się nie zadomowiły. Przynajmniej jeden robal z głowy.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #64 : Października 30, 2010, 13:17:06 »

Oto efekt zastosowania hydroponiki przeze mnie-  piękny, zdrowy system korzeniowy anturium i hoi. Anturium siedzi w hydro ok3 m-cy, hoja była ucięta ok 1.5 m-ca temu i włożona do hydro.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #65 : Lutego 02, 2011, 22:33:03 »

Kluczowe przy przesadzaniu z ziemi do hydro jest dokładne oczyszczenie korzeni. Inaczej zgniją i roślinka padnie. Ledwo odratowałam dorosłą compactę, bo wydawało mi się, że te marne resztki ziemi w korzeniach to przecież jej nie zaszkodzą a i tak nie da się tego dokładniej oczyścić. Z compactą zrobiłam tak: obcięłam wszystkie korzonki, wsadziłam z powrotem do hydro i przykryłam workiem. Podziałało, wypuściła nowe. Jednak, nie wiem czy odważyłabym się na taka operację z rośliną, na której bardzo by mi zależało.

Pozdrawiam,
Ania
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #66 : Maja 14, 2011, 21:19:12 »

Ja wreszcie zrobiłam pseudo-hydroponikę. Dziś przeniosłam ciborę do wody. Mam nadzieję, że da radę. Nie wiem czy nie bałabym się tak zrobić z innymi roślinami. Papirusa musiałam wsadzić do wody bo denerwowała mnie ta wciąż mokra ziemia w doniczce, miałam wrażenie, że zaraz wszystko zacznie pleśnieć.

Oto mój początek hodowli w wodzie Smile

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #67 : Maja 15, 2011, 20:45:40 »

Powinnaś wstawić wskaźnik poziomu wody.To taka rureczka w pływakiem i podziałką.Wówczas możesz kontrolować poziom wody bezpieczny dla roślinki.

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #68 : Maja 20, 2011, 20:39:11 »

Dziękuję Makosz Smile   Czy takie wskaźniki są jednakowe czy są różne rodzaje?

kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #69 : Maja 20, 2011, 21:15:26 »

Są różne rozmiary zależnie od wysokości doniczki. Najłatwiej kupić wkład z otworkiem na ten wskaźnik. Wtedy masz pewność, że sięga dna i właściwie pokazuje poziom wody Cool

Pozdrawiam,
Ania
Fiołeczek
Gaduła

« Odpowiedz #70 : Maja 21, 2011, 21:29:42 »

A jakie rośliny doradziłybyście do hydroponiki? Chcę wypróbować ten "wynalazek" i szukam roślinek które by się nadawały do takiej uprawy Smile

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #71 : Maja 22, 2011, 09:01:25 »

Prawie wszystkie roślinki nadają się do hodowli w kulturze wodnej może być jedynie problem z ich 'przestawienia' na nią.
http://www.hydroponika.pl/system/
Korzenie roślin muszą być całkowicie pozbawione poprzedniego podłoża czyli ziemi. Najłatwiej rozpocząć przygodę z hydroponika z papirusem. Parasolkę przecież wstawiamy do wody by wypuściła korzonki, tak samo z innymi roślinkami - zielistka odcięta z rozłogi itd...Najłatwiej rozpocząć od sadzonek bo wówczas od 'pieluch' są już we właściwym podłożu czyli wodzie.

Czynności startowe - na przykład zielistki  Smile Niezbyt fortunnie wybrane dla wizualizacji  'mieszkanie tymczasowe' ale chodzi o warunki  ukorzeniania. Nie stoją po 'uszy' we wodzie - wody jest około 0,5 cm na dnie.

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Fiołeczek
Gaduła

« Odpowiedz #72 : Maja 22, 2011, 09:10:58 »

Czyli jeżeli mam teraz zielistkę w wodzie, która nie miała żadnego kontaktu z ziemią to też ją mogę uprawiać w hydro?

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #73 : Maja 22, 2011, 09:37:20 »

cdn...
Tak, możesz zrobić jak ja by korzonki urosły nieco większe i...mała roślinka może rosnąć w takim kubeczku od sosu dość długo bo wstawiamy ją w osłonkę i...kontrolujemy poziom wody by było najwyżej 1 cm. Keramzyt / ten jest drobniuśki  od Izki-gdz /podciąga wodę i cała roślinka nie musi być zanurzona w topieli dlatego używam takich przeźroczystych  pojemników.

Fiołeczek
Gaduła

« Odpowiedz #74 : Maja 22, 2011, 09:40:05 »

OK dziękuję za info Smile Spróbuję tak zrobić z moją zielistką Smile I ślicznego masz towarzysza na podusi Very Happy

makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #75 : Maja 22, 2011, 11:54:51 »

Hydroponika bez szczególnych kosztów też się sprawdza  Smile

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #76 : Maja 23, 2011, 13:17:21 »

Trzeba tylko pamietać, że nawóz powinien byc 'do hydroponiki' bo zwykłe nawozy nie mają wszystkiego - część niezbędnych minerałów rosliny jednak pobierają z ziemi Cool

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #77 : Czerwca 17, 2011, 09:27:10 »

Jagódko, dużo twoich roślinek jest prowadzonych w hydroponice? A jak ze storczykami? Czy nie ma obaw o podgniwanie korzeni?  Confused Smile
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #78 : Czerwca 17, 2011, 18:52:38 »

W hydroponice tylko to co pokazałam i z konieczności bo w tradycyjnym podłożu życia odmawiają. Storczyki jedynie moczę raz na tydzień nie prowadzę ich w hydroponice.

JacekCich
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #79 : Stycznia 05, 2012, 17:08:26 »

Witajcie.
Jeżeli chodzi o uprawę hydroponiczną, to można spodziewać się samych sukcesów.
Hydroponicznie uprawiam roślinki od ponad dwóch lat. Wcześniej albo pokazały się jakieś dziwne robaczki lub roślinka padała z nadmiaru czy to wody czy suszy ...
Oto kilka fotek
 Wcześniej miałem dwie cebulki w tradycyjnej uprawie, które zaatakowało jakieś czerwone coś ...
Amarylis Różowy - odrazu oczywiście do hydroponiki.

I niech sobie spokojnie rośnie w towarzystwie Draceny oraz cissusa rombolistnego w hydroponice.

Właśnie dowiedziałem się, że fiołki i psy to prawie jedno i to samo. Wyjątek fiołki nie szczekają ...  Smile

Mój półroczny fiołek w hydroponice ukorzeniony z jednego listka. Tylko okazało się, że to kundelek. No ale, mi się podoba,rośnie zdrowo i ładnie kwitnie.

Pozdrawiam

Tylko cierpliwi się doczekają, bo nie tracą nadziei.
Moje roślinki
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #80 : Października 17, 2014, 19:36:30 »

Przepraszam, ale nie mam czasu czytać a potrzebuję info, gdzie się kupuje te doniczki i te wskaźniki poziomu wody do uprawy hydro?
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #81 : Października 17, 2014, 19:44:23 »

Hydroponika.pl

Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #82 : Października 18, 2014, 17:48:47 »

Wyciągam z koszyka tylko z jednego powodu, aby zmieniać "rusztowanie" na wyższe. Coraz mniej mnie się to podoba, zaczynam puszczać na zwis.

Są takie chwile w życiu żółwia,że musi komuś dać w mordę.
(Andrzej Mleczko)                            Jolka
julka1973
Rezydent

okolice Wrocławia,strefa 7a

« Odpowiedz #83 : Października 18, 2014, 17:58:04 »

Jolu, co Ty im robisz, że takie pajęczyny puszczają?  Very Happy

Pozdrawiam serdecznie Smile Iza.
Doniczkowe
Ogród
Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #84 : Października 18, 2014, 18:09:03 »

Diabli je wiedzą. Smile Właśnie przekładałam obscurę z 9/11 na 12/13 bo chybotała się niebezpiecznie. Roboty miałam dużo coby dobrze rozczesać, tak aby ładnie / bezpiecznie przeszły przez dziurki w koszyku. Mad

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #85 : Października 18, 2014, 19:56:28 »

Jolu, piekne korzenie   Very Happy Zdradzisz jakiego nawozu używasz do hydro i ewentualnie czego jeszcze wspomagającego  Very Happy

Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #86 : Października 18, 2014, 22:19:23 »

Asiu bez wspomagaczy, jedynie nawóz Agrecol w żelu.Smile

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #87 : Października 19, 2014, 08:00:30 »

A to tak jak u mnie  Smile A agresji do kwitnących używasz czy do storczyków ? Bogusiu ostatnio pisała , że do storczyków też dobry  Smile

Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #88 : Października 19, 2014, 09:23:56 »

Do storczyków nie ale do kwitnących. Do zielonych używałam w okresie jesienno-zimowym.

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #89 : Października 19, 2014, 11:53:13 »

Właśnie przeczytałam co mi słownik zrobił w poprzednim poście  Confused Pisałam z telefonu  Mad No i wiem że agresji to na pewno nie używasz  Smile Chodziło o Agrecol  Mad
To ja się też teraz przerzucam na ten do zielonych  Smile dzięki Jolu  Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: