Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Stycznia 26, 2022, 08:17:49
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: polećcie mi jakąś dobrą ziemię  (Przeczytany 87042 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #120 : Marca 01, 2016, 20:35:15 »

Krysiu, a Twoja ziemia z Biedronki też była kwiatowa?  Very Happy

Ada, tak właśnie mi się wydawało, że ktoś uprawia w niej hipki. Bardzo się cieszę, ja do niej dodałam perlitu i skorupek z jaj.  Razz

Merghen, mam nadzieję, że i ja będę zadowolona.  Very Happy

Pozdrawiam Ela
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #121 : Marca 01, 2016, 20:41:44 »

Tak. Na mojej pisze "Ziemia uniwersalna do kwiatów" Gardenic.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #122 : Marca 01, 2016, 20:49:49 »

Kupuję ziemię, gdzie tylko mam możliwość: w Biedronce, w Inter Marche itp.
Ogólnie wolę kupować np. 50 -cio litrowe worki Sterlux Hollasa lub z firmy Target.
Te podłoża najlepiej mi pasują, ale zawsze braknie, więc biorę co jest i nie wybrzydzam zbytnio.  Smile

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #123 : Marca 01, 2016, 21:09:11 »

Tak. Na mojej pisze "Ziemia uniwersalna do kwiatów" Gardenic.

No to faktycznie dziwne - taka sama nazwa a inny producent...

Pozdrawiam Ela
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #124 : Marca 01, 2016, 21:18:23 »

Ja od jakiegoś czasu używam tylko takiej Cool , lepszej nigdy nie miałam Smile .Leciutka nie zbryla się , nie  pochłania za dużo wody i szybko przesycha ,  to klassman w zielnym worku .Jest bardzo wydajna bo uprasowana mocno  i co się ubierze z worka to po spulchnieniu powraca  Smile Cool.

http://agromarket-sklep.pl/klasmann-kts1-medium-200l-p-215.html

ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #125 : Marca 01, 2016, 21:50:52 »

Ja też Klasmann mogę polecić, ja mam ten drobny i do doniczkowych, m.in. fiołków czy skrętników jest super i lekki Cool
Dla mnie dużym plusem jest też to, że nie muszę prosić nikogo, żeby mi pomógł z przyniesieniem ziemi tylko kurier przywiezie pod drzwi - tutaj był biedny przy dźwiganiu bo te 200l. waży z 50kg. Sad

katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #126 : Marca 01, 2016, 21:59:11 »

My kupujemy w ogrodniczym do warzyw więc mąż dźwiga  Smile Cool .

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #127 : Marca 01, 2016, 22:19:15 »

Kasiu w jakim sklepie bywa ta ziemia,bo kurier bierze drugie tyle co 200 l ziemi.

katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #128 : Marca 02, 2016, 11:27:47 »

U nas to zwykły ogrodniczy jest bo u nas zagłębie warzywne jest  Cool Smile

ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #129 : Marca 02, 2016, 12:07:09 »

Krysiu, zależy jaki sklep... bo ja płaciłam za przesyłkę ok. 18zł. a ziemia kosztowała 37zł.  Confused

marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #130 : Marca 02, 2016, 12:18:49 »

Ja też zamawiałam ziemię, dzisiaj dostawa Very Happy

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #131 : Marca 02, 2016, 15:58:06 »

Dziękuję Aniu,będę szukała tańszej i ziemi i dostawy.
Marysiu a Ty gdzie zamawiałaś.

pina04
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #132 : Marca 21, 2016, 12:50:12 »

Ktoś ma może jakąś ugruntowaną opinię o podłożu z Tesco? 20 litrów, 4 zł.
(...) Kupować w Tesco czy odpuścić?

B.
Trochę późno z tym komenatrzem, ale kupiłam w Tesco ziemię 10l za niecałe 4zł i wszystkie rośliny które w nią wsadziłammi padły, między innymi syngonium od babci, które rosło jak chwast. Może trafiłam jakiś trefny worek, ale wyglądało to tak jak by coś szło wiązką przewodzącą w górę. Nie przelałam.

Natomiast teraz mam inny problem. Kupiłam w Obi paczkę 25l Compo Sana super lekkie - śmierdzi okropnie grzybem. Mam zamiar pojechać i reklamować. W sklepie trzymają worki na dworze i są one zamoknięte. Próbował ktoś z Was reklamować ziemię z powodu zagrzybienia?

Bo kurcze, tyle już straciłam pieniędzy na różne ziemie i już mam dosyć, jak nie ziemiórki to 'pieczarki', nie mówiąc już o moich cierpiących zatokach Sad
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #133 : Marca 21, 2016, 20:02:46 »

Krysiu ja kupowałam do kwiatków substrat uniwersalny do kwiatów i warzyw 80l za 15 zł Cool, a z córka na pół zamawiałyśmy chipsy kokosowe podłoże i włókno kokosowe Cool do hoja i storczyków, a córka posadziła skrętniki.
Ale muszę przyznać, że ten substrat wymieszany z perlitem daje bardzo lekkie i przepuszczalne podłoże i jest super Cool
W hipermarketach nie kupuję, dlaczego? napisała pina04

pina04
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #134 : Marca 21, 2016, 23:54:24 »

Pojechałam do Obi reklamować wspomnianą ziemię, powiedziałam, że ziemia ma intensywną woń pleśni i nie nadaje się do niczego, po wsadzeniu jednej rośliny śmierdzi w całym pokoju. Panie w dziale obsługi popatrzyły na mnie z politowaniem i zawołały kierowniczkę działu ogród, kierowniczka również popatrzyła na mnie jak na świrniętą kobitę, powąchała i obejrzała, że pleśni nie widać, stwierdziła, że ziemia jak ziemia, zapach mokrej ziemi a czego ja się spodziewałam i że wszystkie ziemie leżą na dworze. A że ziemia do kaktusów nie ma zapachu to dlatego, że to ziemia do kaktusów więc o co mi chodzi. Ale dobrze niech panie w dziale obsługi oddadzą pieniądze. Potem jeszcze przyszedł jakiś pan i również popatrzył z politowaniem - ziemię pani reklamuje?  Shocked

Poczułam się jak wariatka, ale przynajmniej oddali pieniądze. A tak pieniądze wydałam a roślin nadal nie miałam w co przesadzić. I nawet kot kichał jak powąchał. Dokupiłam za zwrot bezwonny Substral do kaktusów, kalanchoe chyba nawet lepiej na tym wyjdzie.

Markety mają jeden plus - nie trzeba biec na hura po pracy bo zamykają sklep i są zazwyczaj blisko, ale prawda taka, że nic nie zastąpi porady pani ze sklepu ogrodniczego prowadzącej ten sklep 20 kilka lat.

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #135 : Marca 22, 2016, 00:08:22 »

I nawet kot kichał jak powąchał.

Laughing Laughing Laughing

Oj, ja wiem, że to w gruncie (nomen omen) rzeczy wcale nie jest śmieszne... Kupienie naprawdę dobrej ziemi graniczy z cudem. U mnie w domu praktycznie wszystko już rośnie w keramzycie Wink, ale jeśli chodzi o balkon, problem pozostaje aktualny Sad Dosyć lubię ziemię Krajewskich (kupuję w Leclercu), próbowałam też - i podobało mi się - Compo sana. Ja je przywlekam z Castoramy, między innymi dlatego, że leży tam ono w budynku, nie na zewnątrz...

Muszę przyznać, że zwykle szukam naderwanego worka, żeby chociaż dwa palce wsadzić i sprawdzić przynajmniej mniej więcej, czy się toto do czegoś nadaje. Wiele razy po takim eksperymencie rezygnowałam z zakupu (ale to w  innych sklepach było)...

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
Strony: « 1 2 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: