Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Stycznia 26, 2022, 08:46:21
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SERAMIS  (Przeczytany 27886 razy)
Loretta
Aktywny
**

« Odpowiedz #60 : Lutego 25, 2016, 11:42:31 »

juz wszystko wiem, seramis jest na All, żwirek u producenta (eldorado), w sumie to zasępiłam się bo po kupnie żwirku ceramicznego jeszcze bardziej przekonuje mnie drobnoziarnista lawa (też na All miedzy innymi)
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #61 : Lutego 25, 2016, 11:50:44 »

Loretta   A pomyśl nad rozluźnieniem podłoża kuleczkami styropianu.
 Też jest na all i cena zachęcająca.

Loretta
Aktywny
**

« Odpowiedz #62 : Lutego 25, 2016, 11:56:56 »

Loretta   A pomyśl nad rozluźnieniem podłoża kuleczkami styropianu.
 Też jest na all i cena zachęcająca.
a na balkon tez sie nadaje? PS troche mi sie ten styropian po prostu nie podoba Very Happy Zawsze zmieniam podloze jak w czyms takim siedzi Sad
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #63 : Lutego 25, 2016, 12:05:33 »

Wg mnie napowietrza i rozluźnia podłoże bardzo dobrze .Nie zbryla się i jest ciepły. W tym roku kupiłam go jako domieszkę do podłoża dla fiołków i skrętników - zamiast perlitu.

Loretta
Aktywny
**

« Odpowiedz #64 : Lutego 25, 2016, 12:09:42 »

Wg mnie napowietrza i rozluźnia podłoże bardzo dobrze .Nie zbryla się i jest ciepły. W tym roku kupiłam go jako domieszkę do podłoża dla fiołków i skrętników - zamiast perlitu.

no tak, moglam zrobic inaczej - do domowych seramis a na balkon styropianowe kuleczki. no ale niestety wykombinowałam jak koń pod górę. Teraz obawiam się o to żwirkowe podłoże ech ;/
Loretta
Aktywny
**

« Odpowiedz #65 : Marca 04, 2016, 08:52:12 »

Uprzejmie donoszę, iż wczoraj zastosowałam owego żwirku pussy w wiekszych ilosciach. Najpierw go płukałam i zaczęło wydzielać woń muchozolu o smaku lawendowym. Płukałam i płukałam i byłam zła jak sto piorunów, że to kupiłam. Tak tylko ostrzegam, iż napisy, że żwirek to same naturalne substancje jest kłamliwy.
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #66 : Marca 04, 2016, 10:34:07 »

Ja używam Amigo light.

Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #67 : Stycznia 31, 2021, 17:42:08 »

Używacie jeszcze seramisu do hydro?
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #68 : Stycznia 31, 2021, 18:08:06 »

Mam jedną hoję w seramisie w takim pół-hydro i sprawdza się rewelacyjnie.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #69 : Stycznia 31, 2021, 19:07:27 »

Co to jest pół-hydro?
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #70 : Stycznia 31, 2021, 19:27:16 »

W doniczce bez dziurki w dnie wypala się rząd dziurek na wysokości 2-3 centymetrów od dna (w zależności od wielkości doniczki). Do doniczki wsypuje się seramis i wsadza roślinkę, u mnie to akurat hoja wayetti. Jak podlewasz, to w doniczce zostaje woda na poziomie dziurek, nadwyżka ucieka przez dziurki. Miałam też tak posadzoną hoję elliptica i obu ten sposób bardzo pasował.
Jeśli przekopiesz się przez wątki „hoja w hydroponice”, to trafisz na ten sposób  Smile

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #71 : Stycznia 31, 2021, 19:35:45 »

Dziękuję. Przyznaję, że wątki hydroponiczne na forum bardzo mnie pociągają, tylko na razie nie daję rady czasowo tego ogarnąć.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #72 : Stycznia 31, 2021, 19:37:31 »

Jest tego trochę  Smile

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #73 : Stycznia 31, 2021, 22:12:47 »

Tak, to prawda. Mam tylko pytanie - czy to ma znaczenie, czy do hydro damy seramis czy keramzyt?
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #74 : Lutego 01, 2021, 06:48:17 »

Myślę, że do uprawy hydroponicznej to musi być keramzyt.
Dla mnie użycie seramisu to był eksperyment, ponieważ hoja elliptica nie chciała mi rosnąć mimo rozmaitych zabiegów. Pomyślałam, że nie mam nic do stracenia i się udało. Dlatego później wayetti też posadziłam do seramisu i też pięknie rośnie.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Ania D.
Aktywny
**

« Odpowiedz #75 : Lutego 01, 2021, 08:46:32 »

Rozumiem, czyli seramis jest raczej do rozluźniania podłoża, a nie jako podstawa do hydro?
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #76 : Lutego 01, 2021, 11:47:16 »

Tak mi się wydaje.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #77 : Lutego 02, 2021, 15:40:58 »

Gwoli ścisłości:
hydroponika, hydro - to uprawa w samej wodzie. Bez niczego, w samej wodzie znajdującej się w naczyniu.
Czyli ukorzenienie sadzonek w wodzie - to jest prawdziwa hydroponika, zwana często aquaponiką (w zalezności czy od greckiego hydro, czy łacinskiego aqua.

Terraponika - uprawa w pojemniku z odpływami po bokach i w dnie w podłożu jałowym (perlit, seramis, keramzyt, kamień) który to jest wstawiony w pojemnik bez żadnego odpływu (osłonka) o oznaczonym poziomie wody (zazwyczaj 1-3cm).

Semihydro  - uprawa w jałowym podłożu w pojemniku który ma odpływ tylko z boku na określonej wysokości - nie wymaga wtedy osłonki a jedynie podstawki do której ścieknie nadmiar wlewanej wody.

Ale przyjęło się na terraponikę mówić hydro, a na hydro - uprawa w wodzie  Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: