Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 12:27:38
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Choroba Jałowca chińskiego. Jaka?  (Przeczytany 5965 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kubtit
Nowicjusz
*

« : Sierpnia 17, 2011, 23:05:45 »

Jałowiec ma 3 lata. Rósł prawidłowo i nagle na początku tego roku coś zaczęło się z nim dziać. Mianowicie  zaczął jakby schnąć, żółknąc od środka. Zapewne jakiś grzyb. Mimo to dalej rośnie. Wiosenne przyrosty były bardzo ładne. Nie jest to raczej spowodowane brakiem światła wewnątrz, bo inne jałowce którym się przyglądałem nie mają tego. Dzisiaj zauważyłem że już stojąc z kilku metrów widać schnące pędy. Nie mam pojęcia co to jest. Jeśli ktoś może służyć pomocą, bardzo proszę.Ewentualnie czym to w razie czego opryskać  czy zwalczać.

Jutro wrzucę zdjęcia bo dzisiaj mi się nie udało.
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Września 02, 2011, 21:09:00 »

Nie udało mi się wstawić zdjęć do dziś. Ale chyba jest to szara pleśń.
stefka
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Maja 03, 2013, 21:30:45 »

Chciałam Was prosić o pomoc w ratowaniu mojego jałowca  Sad
Wczoraj zauważyłam na nim rdzawe wypustki suche. Dzisiaj po deszczu już były galaretkowate  Sad
Wydaje mi się, że to rdza. W zeszłym roku rdzę miałam na gruszy( na jałowcu nie było ) , którą ścięłam, ponieważ była stara i już nie owocowała. Mam jeszcze drugą gruszkę, którą chciałam zostawić ( choć również nie owocowała ).
Czy mogę uratować jakoś jałowca ? Wczoraj tych wypustków było dużo mniej, a dzisiaj już bardzo dużo. Jakbym miała wycinać gałęzie z chorobą to bardzo bym go ogołociła  Sad
Czy jest jakiś środek, którym mogę zrobić oprysk, czy to wogóle ma sens  Confused  Czytam, że najlepiej wyciąć , ale wolałabym tego uniknąć  Sad

Pomóżcie proszę ...

stefka
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Maja 03, 2013, 22:12:58 »

Zapomniałam o zdjęciach :

Dropsique
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Maja 03, 2013, 22:17:11 »

Asiu, poczytaj sobie tutaj http://www.dzialkowicze.fora.pl/iglaki-krzewy-ozdobne-i-ich-uprawa,32/choroby-iglakow,159.html. To najprawdopodobniej rdzawnikowiec jałowca i pasowałoby, że złapał to od gruszy. Czytaj i ratuj!

nazywam się Kasią

1 2 3 4 5 6
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #5 : Maja 03, 2013, 22:21:21 »

Spróbuj Topsinem, gruszę również.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
stefka
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Maja 03, 2013, 22:27:00 »