Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony
 
Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Stycznia 26, 2022, 10:15:17
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Regulamin FloraForum  (Przeczytany 57519 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tellerka
Administrator
*****
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17126


Mazowieckie, Strefa klimat. 6B


WWW
« : Lipca 01, 2011, 11:04:08 »

REGULAMIN FLORAFORUM

Część A

Zasady ogólne


1. Administracja tego Forum zastrzega sobie prawo do kontrolowania treści wypowiedzi użytkowników na jego łamach i konfrontowania ich z regulaminem Forum oraz obowiązującym w Polsce prawem.

2. W przypadku naruszenia zasad administracja zastrzega sobie możliwość modyfikowania wypowiedzi, całkowitego ich usuwania, przyznawania upomnień, usuwania użytkowników z całkowitą blokadą dostępu do Forum włącznie.

3. Należy szanować Forumowiczów. Nie wolno ich obrażać ani działać na szkodę żadnego z nich.

4. Nie wolno w swoich wypowiedziach używać wulgaryzmów, treści obscenicznych i obraźliwych oraz odnośników do stron zawierających takie treści. Wzywać do popełnienia przestępstw, do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, propagować przemocy oraz publikować wypowiedzi niezgodnych z zasadami współżycia społecznego. Nie mogą one łamać obowiązującego w Polsce prawa, a w szczególności nie mogą naruszać praw autorskich, prawa o znakach towarowych lub innych praw podmiotowych.

5. Nie wolno zachęcać do korzystania z nielegalnego oprogramowania.

6. Wypowiedzi nie mogą zawierać wirusów komputerowych ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych oraz odnośników do stron zawierających takie „niespodzianki”.

Zasady dotyczące postów

7. Na Forum zabronione są : handel i samodzielna reklama. Nie wolno samodzielnie publikować na Forum treści stricte komercyjnych np. : reklam, linków do aukcji, sklepów internetowych, komunikatów PR, ogłoszeń o sprzedaży (w tym własnej). Dotyczy to zarówno treści postu, jak również sygnaturki (podpisu).  W celu umieszczenia reklamy na Forum należy skontaktować się z administratorem Forum.

8. Zabrania się umieszczania aktywnych lub nieaktywnych linków do  innych forów dyskusyjnych o podobnej tematyce, jak również stron zwierających takowe fora jako ich element. Dotyczy to zarówno podania adresu w profilu użytkownika, tekście osobistym, jak również w sygnaturce (podpisie).

9. Wyłącznie link do swojej strony internetowej można umieszczać dopiero po napisaniu co najmniej zliczanych 50 postów na Forum, pod warunkiem, że linkowany serwis nie prowadzi forum o podobnej tematyce. Liczba linków nie powinna przekraczać granic rozsądku, a ich treść podlega ograniczeniom opisanym w punktach i treści powyżej.
W podpisie nie należy również umieszczać interaktywnych i ruchomych banerów.

10. Nie należy umieszczać postów o tej samej lub podobnej treści w różnych działach Forum. Nie dotyczy to jednak opisów oraz zdjęć uprawianych roślin, które mogą być zamieszczane w odpowiednich działach oraz w wątku „osobistym”.

11. Dyskusje wykraczające poza główną tematykę (wyznaczoną działami Forum) i sprawy prywatne powinny być wysyłane na PW lub umieszczane w wątkach osobistych lub Hydeparku

12. Posiadanie więcej niż jednego konta na Forum przez użytkownika jest zakazane.

13. Na tym Forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Można używać dowolnego stylu wypowiedzi, wymagane są jednak podstawy ortografii i gramatyki.  Zaleca się korzystanie z funkcji sprawdzania pisowni w używanej przeglądarce lub w module Forum "Sprawdź ortografię".
 Inny użytkownik ocenia Cię nie tylko po treści ale i formie Twojej wypowiedzi a jednym z wykładników kultury osobistej jest stosunek do języka ojczystego.

14. Kolory czerwony, zielony i niebieski są zastrzeżone do użytku moderatorów/administratorów. Nie należy nadużywać formatowania tekstu -  jego elementy, takie jak pogrubienie czy kursywa, powinny być stosowane tylko wtedy, gdy może przyczynić się to do zwiększenia czytelności informacji lub gdy wyraźnie chcesz wyróżnić jakiś jej element.  Wyróżnij się pisząc mądrze, nie kolorowo!

15. Decyzje podejmowane przez Administrację Forum są ostateczne i nie mogą być przedmiotem dyskusji na Forum.

Złamanie jednego z powyższych punktów regulaminu będzie skutkować natychmiastowym usunięciem postu, a także groźbą całkowitego zablokowania dostępu do Forum.

Część B - zalecenia

1. Zanim przedstawisz swój problem - sprawdź czy już ktoś wcześniej go nie rozwiązał. Używaj funkcji „szukaj”.

2. Nie pisz postów gdzie popadnie - umieszczaj posty we właściwych działach. Z pewnością szybciej uzyskasz odpowiedź i ominie Cię problem z jego znalezieniem, gdy zostanie przeniesiony we właściwe miejsce przez moderatora.

3. Jeżeli chcesz do poruszonego przez Ciebie tematu coś dodać, używaj raczej edycji - nie pisz kilku postów po sobie. Masz 15 minut na edycję postu.

4. Staraj się rzeczowo formułować tytuł swojego zapytania, zamiast używać niezrozumiałych komunikatów w stylu „Pomocy”, „Bardzo ważne”; streść w tytule wiadomości istotę problemu w kilku słowach. Będziesz miał dzięki temu większą szansę na szybką odpowiedź.

5. Posty zawierające wypowiedzi odbiegające od tematyki forum umieszczone w dziale tematycznym  mogą być usuwane przez Administrację Forum bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.

6. Wybieraj statyczne (nieruchome, lub minimalnie ruchome) awatary, nie szokujące innych.

7. Na Forum obowiązują następujące statusy Forumowiczów, oparte na liczbie zapostów zliczonych przez Forum (działy poza tematy Forum np. wątki osobiste i Hydepark nie są objęte zliczaniem postów):
do 200 postów - Nowicjusz
do 1000 Aktywny  
do 2000 Gaduła
powyżej 2000 Rezydent

ZASADY UMIESZCZANIA ZDJĘĆ

1. Nie ma możliwości ładowania zdjęć bezpośrednio na Forum. Zdjęcia powinny zostać przesłane na dowolny inny hosting (serwis fotograficzny) wybrany przez Forumowicza.
Uwaga! Hosting powinien być wiarygodny i pewny, żeby zdjęcia nie znikały po jakimś czasie.

2. Użytkownik nie powinien kasować ani przesuwać zdjęć w swoim serwisie fotograficznym, gdyż  zdjęcia przestaną być widoczne na Forum, a to zaburza jego stronę wizualną i czasem czyni posty bezsensownymi. Posty zawierające puste pola będą kasowane.

3. Publikujmy zdjęcia, do których mamy prawa autorskie. Jeśli wykorzystujemy zdjęcia innych autorów, to zawsze należy podać link do strony, z której zdjęcie pochodzi, lub umieścić zgodę autora na publikację. Uwaga, samo umieszczenie cudzego zdjęcia na swoim hostingu jest w Polsce karalne.

4. Zdjęcia prezentowane na Forum powinny być czytelne, ostre, odpowiednio zmniejszone (nie większe niż 500 kB), żeby nadmiernie nie obciążać Forum oraz sieci Forumowiczów, którzy będą je oglądać. Zdjęcia o szerokości (wymiar w poziomie) powyżej 720 pix są automatycznie zmniejszane w celu wyświetlenia.

5. Z tych samych powodów nie należy cytować zdjęć innych Forumowiczów, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

6. Na Forum umieszczamy zdjęcia przez funkcję „Umieść obrazek” dostępną  w okienku odpowiedzi, a nie link do strony hostingu ze zdjęciem.
Przykładowe instrukcje do wstawiania zdjęć są w dziale  „Dla nowicjuszy”.

7. Wstawiając zdjęcie na Forum użytkownik zgadza się na używanie jego zdjęcia w sposób nieograniczony, w celach związanych z Forum.


ZASADY OBOWIĄZUJĄCE FORUMOWICZÓW DOKONUJĄCYCH WYMIAN

Do działu wymian otrzymują dostęp Forumowicze o statusie Aktywny, Gaduła i Rezydent.

1. Zadaniem tego działu jest ułatwienie kontaktu forumowiczom chcącym :
    a/ wzbogacić kolekcje poprzez wymianę z innymi forumowiczami,
    b/ odstąpić nieodpłatnie własne roślinne nadwyżki.

2. Nie jest to dział handlowy i wszystkie posty zawierające reklamy jakichkolwiek punktów sprzedaży będą usuwane bez ostrzeżenia.

3. W poście należy zawrzeć spis gatunków i ilość sadzonek. Wskazane jest również zamieszczenie zdjęć oferowanych roślin.

4. Forumowicze zainteresowani wymianą zgłaszają na Forum chęć wzięcia w niej udziału.

5. Szczegóły wymiany (termin i wymiana adresów) następują na PW.

6. W przypadku zaistnienia nieporozumień związanych z wymianą (niedotrzymanie terminu bądź warunków wymiany przez jedną ze stron) należy poinformować o tym fakcie Administrację FloraForum.
W tym celu należy posłużyć się opcją "Zgłoś do moderatora" lub wysłać PW do dowolnego administratora bądź moderatora.

7. Administracja FloraForum podejmuje się roli mediatora w przypadku niedotrzymania przez Forumowicza umowy z przyczyn losowych.
W przypadku podejrzenia o umyślne oszustwo Administracja podejmie kroki zmierzające do wyjaśnienia sporu, a w przypadku faktycznego oszustwa - do usunięcia z Forum użytkownika, który się go dopuścił.

Zapisane

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: