Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 08:39:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DENDROBIUM - typu nobile cz. 5  (Przeczytany 159686 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
elajas
Rezydent

« Odpowiedz #60 : Sierpnia 19, 2011, 13:15:43 »

To znaczy , że zrobiłam błąd i nie wiem zabierać je do domu, czy zostawić jeszcze. Confused

Jeżeli masz w sercu zieloną gałązkę - usiądzie na niej słowik.

Pozdrawiam elajas.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #61 : Sierpnia 21, 2011, 19:52:53 »

A takie widzieliście:

Nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać Confused

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
elajas
Rezydent

« Odpowiedz #62 : Sierpnia 21, 2011, 20:53:19 »

Aaaale podkolorowane, takich jeszcze nie widziałam. Smile

Jeżeli masz w sercu zieloną gałązkę - usiądzie na niej słowik.

Pozdrawiam elajas.
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #63 : Sierpnia 21, 2011, 21:48:30 »

Widziałam Sad   Leszku, wcale Ci się nie dziwię, bo  szkoda tych roślin. Pełno ich było u nas  w OBI. Koleżanka takie właśnie kupiła, kosztowało chyba coś ok. 70 zł. Przy podlewaniu z doniczki leciała granatowa woda. Zabarwione były nie tylko kwiaty, ale całe pseudobulwy miały ciemno niebieskie zabarwienie

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #64 : Sierpnia 22, 2011, 12:48:40 »

Shocked
Pod kolor doniczek...  Mad

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #65 : Sierpnia 22, 2011, 13:36:26 »

Widziałam raz takie w kwiaciarni, ale zrobiło na mnie lekko upiorne wrażenie.
Nie podoba mi się takie barwienie wystarczająco przecież uroczych kwiatów.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #66 : Sierpnia 22, 2011, 21:03:31 »

Dla mnie żenada, a najgorsze jest to ze ludzie łykają to jak pelilkany Sad

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #67 : Września 08, 2011, 08:44:30 »

Nizebyt ładne to dendrobium, przy myśli że farbowane to jeszcze bardziej mi się nie podoba.

Moje dendrobia białe postanowiły zakwitnąć, ostatnio miały kwiatki na wiosnę, fioletowe są bardzie uparte, keiki puszcza a nie pączki. A Stardust owocuje w młodzież.

Jeszcze nie wszystkie pączki się otworzyły. Zdziwiło mnie troszkę to że pąki są na starych pseudobulwach które już kwitły i gubią na dodatek liście.
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #68 : Września 08, 2011, 08:50:42 »

Moje dendrobium po wakacjach na balkonie raczyło zaszczycić mnie jednym pączkiem - kpiny  Razz
Nie wiem czy mam je już stamtąd zabrać czy jeszcze zostawić  Confused

2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #69 : Września 08, 2011, 09:05:30 »

Ja trzymałam moje dendrobia wcześniej na parapecie na tym samym ale za oknem, tam są promyki słońca wieczorem dopiero. Wcześniej jak było na tarasie w słoneczku przez większość dnia się nie ruszyło. A co do nawadniania to olewałam je, raz podlewałam, poźniej zapomniałam i był popiół...
Jak zaczęło puszczać pączki dopiero zaczęłam dbać o nie i zasłużyły na parapet w pokoju ale mam tam grzejnik zakręcony i okno prawie non stop otwarte.
Mi się wydaję że dendrobium dendrobium nierówne, białe kwitnie i na starych pseudobulwach jeszcze, a fioletowe się zaparło i nie chce się pokazać. Może też trafiłaś na uparty okaz  Smile
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #70 : Września 08, 2011, 19:11:07 »

necja zostaw... Chłodź i nie podlewaj dalej... Może coś się więcej sprawa rozwinie. Moje też się chłodzą i głodzą... Czekam na zgrubienia i pąki Smile
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #71 : Września 09, 2011, 08:15:22 »

Ale ja swoje podlewam   Embarassed To pewnie źle?
W ubiegłym roku podlewałam bardzo skąpo to gubiły liście  Sad

Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #72 : Września 09, 2011, 09:57:33 »

Moje całe lato na balkonie , w upały , w deszcze,trochę podlewane Very Happy
Zaczyna mieć pąki na starej pseudobulwie ale też hoduje jeden keik na tej samej bulwie Confused Confused
Co Wy na to? Coś robię źle?

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #73 : Października 21, 2011, 21:52:51 »

Babcia Wiesia moje dendrobium postanowiło zamiast pąków zasypać mnie keikami... Keiki nadal są na mamusinej bulwie, a mimo to jeden z nich zakwitła Very Happy.

Za to keik wypuszczony w podłoża mi marnieje, jakąś nie umiem się z tym dendrobium dogadać normalnie Sad.

abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #74 : Października 24, 2011, 20:19:25 »

Witam,mam dendrobium nobile,które kupiłam w lutym 2010(przekwitało).Jak uschły wszystkie kwiaty ograniczyłam podlewanie i zaczęło wypuszczać nowe przyrosty.Podlewałam i nawoziłam regularnie,tak by pseudobulwy pięknie rosły.Pod koniec marca stopniowo wystawiałam je na zewnątrz,jak tylko minęlo zagrożenie przymrozkami zostało tam na stałe.Podlewałam i nawoziłam regularnie.Teraz pseudobulwy mają wielkość starych,które kiedyś kwitły.Do domu dendrobium zabrałam ok.2,3 tygodnie temu,nie podlewany i nawożony od prawie miesiąca,tylko dzisiaj lekko spryskałam podłoże.Stare pseudobulwy sa strasznie pomarszczone i suche,a te nowe i dojrzałe już lekko się marszczą.Kiedy storczyk wypuści pąki kwiatowe?.Jak go do tego zmusić,a może jeszczze wystawic na zewnątrz?. Confused Sad.Pozdrawiam,Kasia

Pozdrawiam . Kasia
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #75 : Listopada 06, 2011, 20:37:24 »

Jak pseudobulwy się marszczą, zwłaszcza te młode, to podlej delikatnie roślinę.
Jeśli roślina była chłodzona to po przeniesieniu do cieplejszego miejsca z pewnością wypuści pączki kwiatowe, ale na to trzeba czekać ponad miesiąc Smile
 U mnie było podobnie - kupiłem latem roślinę, wyrosła nowa pseudobulwa, jesienią zacząłem przechładzać i zmniejszyłem podlewanie. Pod koniec października wynosiłem ją jeszcze na dzień na balkon na noc do mieszkania.   Raz nie zabrałem jej z balkonu i nocowała na zewnątrz, a niestety temp. spadła poniżej zera, dokładnie o 2 kreski. Byłem prawie załamany, tym bardziej że dendrobium zaczęło wytwarzać kolejną pseudobulwę, i pewien że przemarzło. Jak się okazało po dwóch dniach, roślinie lekki  przymrozek nie zaszkodził (na nowym przyroście zbielał tylko kawałek liścia). Od tamtej pory nie wynoszę mego dendrobium na zewnątrz. Dzisiaj zauważyłem malutkie uwypuklenia u podstaw liści, co znaczy że roślina zakwitnie Smile

A oto i mój bohater:

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #76 : Listopada 07, 2011, 10:44:09 »

Moje białe też zakwitnie bo znalazłam pąki i to na tegorocznej psb! To już trzecie kwitnienie w tym roku będzie. Smile

abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #77 : Listopada 07, 2011, 10:53:25 »

Moje dendrobium wypuściło bąbelki na starej,zeschniętej i bezlistnej pseudobulwie.Na tegorocznych przyrostach,na szczycie tworzą się uwypuklenia,ale nie mam pojęcia czy coś się ukarze.Jak dendrobium podlewać kiedy wchodzi w tą fazę,przesuszać,podlewać częściej Confused?

Pozdrawiam . Kasia
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #78 : Listopada 07, 2011, 11:10:03 »

Ja podlewam tak samo, co 2 tygodnie.

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #79 : Listopada 07, 2011, 16:24:47 »

To zależy jaką mamy temperaturę w pomieszczeniu, jak szybko przesycha u Ciebie podłoże. Ja mam zimno, więc jedynie 2 razy w tygodniu spryskuję powierzchnię podłoża.
Sama wcześniej pisałam rozpaczliwe posty - "pomóżcie nie wiem jak podlewać, szczególnie te drobno korzeniowe....". Wszyscy mi odpisywali, że trzeba wypracować własna metodę, biorąc pod uwagę warunki panujące w pomieszczeniu, w którym stoją. Teraz to rozumiem, ale wtedy nie  Smile  oczywiście po drodze mi kilka roślin padło, kilka jednak przetrzymało moje błędy.
I teraz mogę się cieszyć kwiatami  dendrobium  2 razy w roku, to niżej to obecne kwitnienie  Smile

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #80 : Listopada 07, 2011, 16:36:00 »

Pytałam jak podlewa się dendrobium,kiedy zaczyna "coś" wypuszczać bo wyczytałam kiedyś(zanim trafiłam na FF),że aby zakwitło musi być prawie zagłodzone na śmierć.To moje pierwsze dendrobium i konfrontuję różne wypowiedzi posiadaczy storczyków.U mnie też podlewanie co 10-14 dni będzi wystarczające.Mam nadzieje,że nie zanudziłam nikogo moimi pytaniami. Very Happy

Pozdrawiam . Kasia
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #81 : Listopada 07, 2011, 16:40:21 »

I tak Cię zrozumiałam  Smile   ja biorę tak jak pisałam pod uwagę temperaturę pomieszczenia i szybkość przesychania podłoża. A pytań nigdy za wiele  Smile

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #82 : Listopada 07, 2011, 16:54:46 »

Czyli nikt się nie obraził Very Happy.Uff,ale ulga.U mnie też raczej nie za zimno i nie za gorąco,podłoże raczej wysycha powoli.Czyli podlewam co ok.2 tygodnie,a jak bardziej przeschnie(ale nie do końca) spryskam lekko podłoże na wierzchu.Szkoda,że fotek nie mogę wstawić,wstyd przyznać ale nie dorobiłam się jeszcze aparatu.Pozdrawiam.Jak coś to nie omieszkam się zapytać. Smile

Pozdrawiam . Kasia
badylek
Aktywny
**

« Odpowiedz #83 : Listopada 07, 2011, 17:00:00 »

Też tak miałam, listki się rozprostowały i niedługo zakwitnie (mam nadzieję). Pozdrawiam:)

joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #84 : Listopada 07, 2011, 21:21:59 »

Moje dendrobium nobile (mam 2 roślinki) chłodzę 2 miesiące na balkonie od września do końca października
nie podlewam, nie zraszam.
Wnoszę do mieszkania kiedy temperatura spadnie poniżej zera.

Pozdrawiam Joanna
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #85 : Listopada 07, 2011, 21:34:36 »

:-?Ja bym się jednak bała,czy ich w ten sposób nie przemrożę,ale nie jestem ekspertem.A tak niska temperatura ich nie uśmierci?. :eek:To może ja swoje dendrobium wystawię jeszcze za okno?.

Pozdrawiam . Kasia
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #86 : Listopada 08, 2011, 08:56:03 »

Ja podlewam tak samo, co 2 tygodnie.
Napisałam, że tak samo w znaczeniu, że tak samo jak kwitnie i jak nie kwitnie. Nie zmieniam częstotliwości podlewań jak ma pąki. Co 2 tygodnie bo akurat u mnie jest ciepło i suche powietrze i po 2 tygodniach mają sucho jak pieprz w korzeniach.
Przepraszam za mój skrót myślowy bo wypowiedź była nie zrozumiała a raczej zrozumiała tylko dla mnie.  Smile

abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #87 : Listopada 08, 2011, 09:21:36 »

Maleństwo,ja też zrozumiałam to co napisałaś,czyli pielęgnuję bez większych zmian,poza okresem suszenia i chłodzenia.Uważam,że dendrobium to jednak bezproblemowy storczyś,w przeciwieństwie do np.falków.Życzę wszystkim wspaniałego kwitnienia Smile.!!!!.

Pozdrawiam . Kasia
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #88 : Listopada 09, 2011, 08:59:01 »

No coś Ty abyy! Falki to dopiero bezproblemowe rośliny!

abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #89 : Listopada 09, 2011, 09:09:58 »

:(To ja mam chyba zbuntowane falki,bo sprawiają mi same kłopoty.

Pozdrawiam . Kasia
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: