Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 07, 2021, 14:00:05
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DENDROBIUM - typu nobile cz. 5  (Przeczytany 159475 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #540 : Stycznia 10, 2016, 11:18:22 »

Skromniutkie 1. kwitnienie Dendrobium Stardust Chiyomi. Co ciekawe, ponieważ miało to być inne , ciepłolubne D., nie przesuszałam go, nie chłodziłam i może dlatego zakwitło Smile

Pozdrawiam,
Renata
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #541 : Stycznia 10, 2016, 14:12:46 »

Piękne  Very Happy Very Happy Very Happy a ja dostałam od córki takie  Very Happy

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #542 : Stycznia 10, 2016, 14:22:40 »

Ile kwiatów Very Happy To też Stardust Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #543 : Stycznia 10, 2016, 17:08:32 »

Ja z kolei przytaszczyłam swoje wczoraj z Zielonej Góry. Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #544 : Stycznia 10, 2016, 17:18:10 »

Piękne Dendrobium Paulinko Very Happy I pięknie wyeksponowane Very Happy Jak zwykle u Ciebie Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #545 : Stycznia 10, 2016, 17:21:56 »

Paulinko piękne i też jesteś posiadaczką  Dendrobium Stardust  Very Happy

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #546 : Stycznia 12, 2016, 20:47:46 »

Very Happy WOW , piękne  Very Happy
Ja mam żółte, ale moje to były sadzonki więc jeszcze nie kwitną tak obficie  Very Happy

Pozdrawiam Wink
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #547 : Stycznia 18, 2016, 00:18:30 »

Marysiu, : -D ostatnio przeglądam oferty OrchidGarden i niestety dotyczą tylko dendrobium mix niespodzianka i tylko na zdjęciu jest to dendrobium Very Happy, zaś faktycznie kupując nie masz pewności, na co trafisz Sad
Muszę się dogadać o to dendrobium Confused, może będzie na wiosennej wystawie w Krakowie Confused

Pozdrawiam Wink
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #548 : Stycznia 18, 2016, 00:30:55 »

Pio237, Very Happy urzekające masz to dendrobium.  Cool
Uwielbiam takie duże kwiaty i jak trafią się pachnące, a także jak mają falbanki. Podobne, co u Twojej Very Happy

Pozdrawiam Wink
kasia74
Aktywny
**

« Odpowiedz #549 : Stycznia 31, 2016, 11:53:55 »

W końcu zakwitło  Very Happy

marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #550 : Stycznia 31, 2016, 19:44:06 »

Jak miło popatrzeć na takie kwiatuszki Very Happy Very Happy Very Happy

gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #551 : Stycznia 31, 2016, 19:55:40 »

Kasia  piękne kolorki,nie widziałam jeszcze takie w sklepach,ciężko dostępne i oczywiście gratulacje ,ze zakwitło   Very Happy  z dendrobiami bywa różnie Smile

Wink Miłego dnia
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #552 : Lutego 01, 2016, 00:06:21 »

Kasiu, gratulacje Very Happy WOW  Very Happy istne cudeńko  Very Happy
Może Rolling Eyes uda mi się w końcu zdobyć dendrobium takie jak Twoje Mr. Green

Pokażę, co u mnie kwitnie

Pozdrawiam Wink
nerina
Aktywny
**

« Odpowiedz #553 : Października 03, 2016, 11:26:32 »

Przesadziłam wiosną dendrobia nob.  do hydroponiki, ale teraz nie wiem jak z chłodzeniem jak temperatury będą poniżej 10 st. a w doniczkach dołem woda?? Stoją w nieogrzewanej szklarni.  Proszę o radę.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #554 : Października 03, 2016, 13:00:32 »

Przenieś do domu. Wbrew pozorom Dendrobia typu nobile nie wymagają takich niskich temperatur , żeby zakwitnąć ( przynajmniej z moich doświadczeń)

Pozdrawiam,
Renata
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #555 : Października 03, 2016, 14:35:00 »

Chyba tutaj nie pokazywałam to jak zakwitło moje dendrobium typu nobile. Zimą kwitło a potem drugi raz w sierpniu bo wiosną zapomniałam na balkonie o podlaniu Embarassed Musiało się wywrócić i stłuc doniczkę bym sobie o nim przypomniałam. Rośnie w korze, na razie w hydroponice mam tylko paphiopedilum.

Kwitnienie zimowe

I kwitnienie letnie

nerina
Aktywny
**

« Odpowiedz #556 : Października 03, 2016, 18:02:27 »

Super, gratuluję , moje latem nie kwitły.
Zielonka
Aktywny
**

« Odpowiedz #557 : Listopada 10, 2016, 10:24:20 »

Witajcie  Very Happy
mam pytanie odnośnie dendrobium typu nobile. Mianowicie: kiedy zacząć je podlewać? Po uwypukleniu się znamion kwiatowych (moje sobie w tym roku przyszalało i wygląda na to że chciałoby wypuścić trochę pąków) czy dopiero gdy pypcie będą większe? I jak z temperaturą? Niestety stoi niedaleko grzejnika i boję się, że zasuszy wszystko  Sad Ciągle mam wątpliwości w którym momencie zacząć dawać mu pić. Miałam je iść właśnie sprysznicować i namoczyć, ale naszły mnie wątpliwości. Poradźcie proszę! Bo wszędzie jest napisane, że jak wypuści pąki, ale nigdzie nie ma w jakim stadium te pąki mają być  Sad Niby już mi kwitło kilkukrotnie, ale zawsze miało mało kwiatów, myślę, że właśnie to rozpoczęcie podlewania następuje u mnie w złym momencie  Sad A może przenieść je na chłodniejszy parapet?

Pozdrawiam ciepło.

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #558 : Listopada 10, 2016, 15:22:05 »

Wg mnie zacznij już podlewać. "Pypcie" mogą być kwiatami, więc trzeba dać im pić Cool

Pozdrawiam,
Renata
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #559 : Listopada 10, 2016, 16:25:16 »

Okres suszy i chłodu ma zainicjować rozwój paków kwiatowych - jak już się pojawią to trzeba podlewać bo muszą przecież jakoś urosnąć. U mnie po pokazaniu pierwszych pąków zawsze było podlewane.
Tak na mój chłopski rozum Wink

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Zielonka
Aktywny
**

« Odpowiedz #560 : Listopada 10, 2016, 16:43:43 »

No na mój "chłopski" też już. Ale już raz lub dwa razy było tak, że zaczęłam bardziej podlewać i skurczybyk mi zasuszył te pypcie. I bądź tu mądry  Sad. Może to spowodowane jest zbyt wysoką temperaturą, możliwe to? Dam mu pić (już raz dostał, po tym podlaniu wypuścił 5 nowych psb). Dostanie też trochę nawozu potasowo-fosforowego, może to mu da "kopa" żeby te kwiatki urosły.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #561 : Listopada 10, 2016, 20:49:40 »

A jak zaczęłaś go podlewać wcześniej to nie przestawiałaś w cieplejsze miejsce? Od samego delikatnego podlania nie sądzę żeby zrzucił pąki. Niech stoi gdzie stoi - odrobina wody z pewnością nie zaszkodzi.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Zielonka
Aktywny
**

« Odpowiedz #562 : Listopada 10, 2016, 21:16:15 »

Powiem tak. Wcześniej nie był przenoszony nigdzie, stał w jednym miejscu. Kwitł dwa razy w roku, kilkoma kwiatami. I to właśnie w tym okresie zasuszał niektóre pąki. Teraz po raz pierwszy przeniosłam go do zimniejszego pomieszczenia, żeby go przesuszyć. Chciałam żeby wypuścił więcej niż kilka kwiatów. No i udało się, bo wykazuje większą chęć do kwitnienia. Został przeniesiony już wcześniej w cieplejsze miejsce, bo uznałam, że 2 miesiące wystarczy mu w chłodzie i suszy (choć może było to 1,5 miesiąca; nie minęły chyba pełne dwa). Był podlany (a właściwie moczony) dopiero raz, od czasu przeniesienia w ciepłe i jasne miejsce. Teraz chcę go podlewać częściej i mam nadzieję, że da radę  Smile

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #563 : Listopada 10, 2016, 21:29:40 »

A no widzisz, i problem rozwiązany - D. nobile do wykształcenia dużej ilości pąków kwiatowych potrzebuje przechłodzenia - bez typowego przechłodzenia wytwarza kilka marnych kwiatów. Nie powinno być teraz żadnych problemów - byle nie zalać Wink
Tylko teraz nie przestawiaj już znów w chłód.... Smile

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Zielonka
Aktywny
**

« Odpowiedz #564 : Listopada 10, 2016, 21:53:49 »

Ok, bardzo dziękuję  Very Happy Very Happy Teraz tylko czekać aż zakwitnie  Smile Mam nadzieję, że pójdzie wszystko dobrze i będzie mnie cieszył nie tylko zapachem ale i niesamowitym widokiem  Smile

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #565 : Listopada 11, 2016, 06:15:37 »

Będzie będzie. U mnie D. nobile zawsze stało na wschodnim oknie które o tej porze roku było rozszczelnione w dzień i panowała tam temp. ok 19-20stC i nigdy nie było problemu z utrzymaniem pąków.
Pewnego razu zostawiłem na noc w wodzie i sobie odeszło bo zgniły w efekcie korzenie:( A potem jakoś miejsce zajęły falki oraz hoje i tak zostało.

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Zielonka
Aktywny
**

« Odpowiedz #566 : Listopada 11, 2016, 11:47:28 »

Moje są na południowym. Mam 4 obecnie, jedno jest teraz na kwarantannie, kupione pod koniec lata, jeszcze siedzi w podłożu produkcyjnym (kokos), bo nie mam tej kory, w której u mnie siedzą, ale przesadzę je jak tylko zakupię. Kwarantannę ma, bo gniła mu psb i było pryskane bioseptem (nie wiem, czy czymś "grubszym" nie prysnąć). Jak na razie kwitnie mi regularnie dwa, jedno się buntuje. A to nowo zakupione zakwitnie dopiero za rok przy dobrych wiatrach, bo to mała roślina (jedna dojrzała psb która już wykwitła i dwa małe - wiosenne przyrosty).

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #567 : Listopada 11, 2016, 12:50:22 »

U mnie pokazywane w poście 555 znów będzie kwitło. Już ma spore pąki Very Happy Jakieś szalone jest bo wg moich obliczeń będzie to trzecie kwitnienie w tym roku.

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #568 : Grudnia 14, 2016, 14:30:34 »

Szczerze  mówiąc nie wiem, czy Dendrobium Pocket Lover to hybryda nobile Confused
Ale mogę go polecić z przyjemnością Cool Nie zajmuje dużo miejsca i przyjemnie pachnie Cool

Pozdrawiam,
Renata
kasia74
Aktywny
**

« Odpowiedz #569 : Marca 31, 2017, 17:10:01 »

W tym roku zakwitło bardziej obficie

Dendrobium Oriental Smile Fantasy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: