Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 08:15:39
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DENDROBIUM - typu nobile cz. 5  (Przeczytany 159679 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #510 : Października 14, 2015, 20:59:07 »

No to bardzo w skrócie, ale dziękuję Smile a jak wygląda podlewanie nobków? Przy phalkach stosuje namaczanie w wodzie przez ok godzinkę a następne dopiero jak korzonki się zrobią srebrne. Przy tych też się namacza, czy podlewa jak normalne kwiaty? Teraz jak kwitnie dodać jakieś nawozy przy podlewaniu do storczyków, czy może do roślin kwitnących?
Aniua
Aktywny
**

« Odpowiedz #511 : Października 14, 2015, 21:08:02 »

Ja namaczam tak jak phalaenopsisy. Tylko trochę częściej podlewam, przynajmniej w sezonie letnim. Zauważyłam że lubią Biohumus Ekodarpolu.
enigmatic
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #512 : Listopada 18, 2015, 15:44:40 »

Witajcie,

jestem tu nowa, ale zdążyłam już zapoznać się w większością stron w tym wątku. Niestety nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Jestem posiadaczką Dendrobium Nobile już od 1,5 roku. Dostałam je w czerwcu w pełni kwitnienia na dwóch przyrostach, standardowo po czasie kwiaty opadły i wprowadziłam storczyka w stan spoczynku od końca października do połowy lutego wraz z tzw."przechłodzeniem" (typowo książkowo). W międzyczasie wyrosło sporo nowych przyrostów. W lipcu moje dendrobium zakwitło na dwóch nowych przyrostach, ale połowicznie. Standardowo kwiaty opadły, podlewałam je wciąż tak samo i ku mojemu zaskoczeniu gdy chciałam wprowadzić moje dendrobium w październiku w stan spoczynku i przechłodzenia, ono powtórzyło kwitnienie na tych samych przyrostach (tam gdzie poprzednio nie wypuściło pąków) oraz na kolejnych przyrostach. Dodatkowo pojawiły się 3 keiki, którym wciąż rosną korzenie.

PYTANIA:
1. Czy wprowadzać teraz stan spoczynku? Czy doprowadzę tym do zasuszenia pąków? Jeśli mimo wszystko podlewać to czy z nawozem?
2. Czy w momencie gdy Dendrobium kwitnie, a korzenie Keików mają około 5-6 cm można je oddzielić od rośliny matecznej i przesadzić do innej doniczki? Czy lepiej poczekać do zakończenia procesu kwitnienia?

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź, bo w chwili obecnej boję się COKOLWIEK robić.
Aniua
Aktywny
**

« Odpowiedz #513 : Listopada 18, 2015, 16:49:47 »

Według mnie jeśli teraz wprowadzisz je w stan spoczynku, to zasuszysz pąki. Moje dendrobium zrobiło to samo co Twoje i podlewam je nadal z biohumusem mimo że powinno teraz usypiać.  Ale ekspertem nie jestem. Może ktoś bardziej doświadczony się jeszcze wypowie.
enigmatic
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #514 : Listopada 19, 2015, 14:05:34 »

No dobrze, dziękuję za odpowiedź.
A co w przypadku keików? Można je oddzielić od rośliny matecznej i przesadzić do innej doniczki podczas kwitnienia? Czy lepiej poczekać do zakończenia procesu kwitnienia?
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #515 : Listopada 19, 2015, 21:31:18 »

Dziewczyny też ekspertem nie jestem ale na podstawie swoich obserwacji mogę coś powiedzieć,
keiki można by było już odciąć,nie są to keiki rosnące w glebie więc nie zaburzą kwitnienia ale po co to robić,im dłużej zostaną na matce wytworzą dłuższe korzonki,będzie lepiej je umocować w nowej donicy i będą mocniejsze a i tak trzeba będzie podpórkę zanim system korzeniowy dobrze wrośnie w podłoże.
Teraz ma dendrobium pączki więc wymaga ciepłej temperatury do rozwiniecia ale nie drastycznie wysokiej do tej co było dotychczas aby nie doznało szoku ,czasem może zareagować,nigdy nie wiadomo.Odżywka powinna byc dawana w normalnej dawce latem a teraz gdy zawiązały się pączki nie musisz ale można trochę zaaplikować,trochę to wzmocni roślinę,jeśli chodzi o połowiczne kwitnięcie to chyba tak mają nigdy nie miałam aby kwitło na całości tak obficie jak to robią profesjonaliści,jak kwitnie to już jest sukces a co do standardu z książek to jest to jakiś schemat na którym można oprzeć tezę etapów rozwoju dendrobium ale moim zdaniem to wszystko dotyczy  danego stanu w jakim jest roślina.Kwitnienie,odpoczynek bez odżywek,póżna wiosna na zewnątrz plus odzywki wtedy tworzy nowe przyrosty i początek jesieni do pomieszczenia i czekać na kwiaty.
Przepraszam,że tak się rozpisałam,ja tak robię z dendrobium nobile i takie mam spostrzeżenia Smile

Wink Miłego dnia
enigmatic
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #516 : Listopada 20, 2015, 09:25:04 »

gronia,

dziękuję za podpowiedzi Smile Postaram się wykorzystać to też u siebie Smile
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #517 : Grudnia 01, 2015, 03:08:48 »

Witajcie  Very Happy
Kasiu74, czy możesz pochwalić się swoim Dendrobium nobile Oriental Smile,?
Mnie się nie udało zdobyć tej odmiany.  Sad
Jeśli macie jakieś informacje w tym zakresie tj. w jaki sposób mogę uzyskać..., to bardzo proszę o wiadomość Confused

Pozdrawiam Wink
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #518 : Grudnia 03, 2015, 01:22:03 »

Witajcie Very Happy
Kasia74, czy możesz aktualnie pokazać fotki jak Ci kwitnie oraz rośnie Twoje Dendrobium nobile Oriental Smile z wystawy w Dreźnie?  Confused

Pozdrawiam Wink
nerina
Aktywny
**

« Odpowiedz #519 : Grudnia 03, 2015, 16:23:53 »

Mnie już od dawna marzy się to dendrobium !! Tylko gdzie go kupić?
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #520 : Grudnia 04, 2015, 16:09:23 »

Nerina, mnie także się marzy i jestem , ale gdzie je kupić?

Pozdrawiam Wink
nerina
Aktywny
**

« Odpowiedz #521 : Grudnia 04, 2015, 18:52:25 »

I w tym problem!
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #522 : Grudnia 05, 2015, 01:21:51 »

Może ktoś z Forumowiczów zechce nam podpowiedzieć jak je zdobyć?

Pozdrawiam Wink
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #523 : Grudnia 05, 2015, 01:25:34 »

Nerina, może Kasia74 pokaże nam fotki Dendrobium nobile Oriental Smile jak jej urosło od czasu zakupu w Dreźnie i może także coś podpowie?

Pozdrawiam Wink
fuksja
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #524 : Grudnia 07, 2015, 17:20:13 »

Dendr. Oriental Smile było niedawno do kupienia na allegro.
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #525 : Grudnia 08, 2015, 18:48:48 »

Oooj  Sad szkoda, że nie wiedziałam,  Sad a czy mogę prosić o link do niniejszej strony Allegro gdzie była oferta?

Pozdrawiam Wink
fuksja
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #526 : Grudnia 08, 2015, 22:23:13 »

Niestety nie mam, bo nie zapamiętałam a aukcja się już skończyła. Z tego co pamiętam dendrobium było dorosłe i kosztowało +/- 80 zł.
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #527 : Grudnia 09, 2015, 02:16:26 »

Fuksja, dziękuję za informacje., a jeśli mogę prosić to daj proszę znać jeśli gdzieś wypatrzysz  Sad
Swoją drogą to czekam na wieści i fotki Kasi 74, może pochwali się kwitnieniami Dendrobium nobile Orient al Simile Confused

Pozdrawiam Wink
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #528 : Grudnia 29, 2015, 03:22:21 »

Wstawiam fotkę mojego kwitnienia Smile

Pozdrawiam Wink
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #529 : Grudnia 29, 2015, 09:40:02 »

Pięknie kwitnie Very Happy Very Happy Very Happy to Twoje dzieło ?

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #530 : Grudnia 31, 2015, 00:01:25 »

Witaj marysia60, dziękuję za miłe słowa,  Very Happy tak to już jest moja uprawa i kwitnienie Smile

Pozdrawiam Wink
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #531 : Grudnia 31, 2015, 08:38:10 »

Doprowadziłaś to dendrobium do pięknego kwitnięcia Very Happy

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #532 : Stycznia 01, 2016, 04:05:45 »

Marysiu, oj dziękuję  Embarassed
Dzisiaj kolejne zaczęło się rozwijać z pączków więc zrobię fotki i również pokażę  Wink

Pozdrawiam Wink
kasia74
Aktywny
**

« Odpowiedz #533 : Stycznia 01, 2016, 10:54:37 »

Miltonia ładnie Ci dendrobia kwitną i piszesz ze następne ma pączki. Ciekawe jaki kolor  Confused Jeśli chodzi o Oriental Smile to póki co pączki rosną, jak się otworzą to zrobię zdjęcie. Moje kupione w Dreźnie u dostawcy Karge. Można spróbować do niego pisać, może je ma w swoich zasobach.
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #534 : Stycznia 01, 2016, 23:09:25 »

Witaj Kasia74 Very Happy
WOW, czekam z niecierpliwością na fotki Oriental Smile, świetnie, że będzie kwitło Very Happy
U mnie nie jedno dendrobium ma pączki, zaś to, o którym piszesz właśnie zaczęło rozkwitać. Very Happy
Posiada żółte, pięknie pachnące kwiaty i Very Happy czekam jak w pełni rozkwitną wówczas będę mogła pokazać na fotkach kwiaty w całej ich okazałości. Very Happy
Masz może to tego sprzedawcy jakieś namiary? Confused

Pozdrawiam Wink
pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #535 : Stycznia 06, 2016, 12:09:22 »

Miltonia to są namiary na Karge http://www.orchideengarten.de/kontakt.html. Tez mam od nich parę storczyków, ale podobnie jak Kasia kupowanych osobiście, nie wysyłkowo, więc nie wiem jak wygląda sprawa zamówień.

Moje dendrobium, kwitnienie własne:

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #536 : Stycznia 07, 2016, 20:34:35 »

Witajcie Very Happy
Wielkie dzięki za adres..., ale w podanej stronie nie mogę doszukać się informacji dotyczących propozycji ofert oraz wyceny, a także sposobu sfinalizowania transakcji Confused
Może prowadzą handel wysyłkowy, ale z większym kontrahentem Confused

Pozdrawiam Wink
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #537 : Stycznia 07, 2016, 21:21:04 »

Miltonia czy ostatnio przeglądałaś ofertę OrchidGarden, jest u nich oferta dendrobium mix niespodzianka na zdjęciu jest też to dendrobium Very Happy ja bym zapytała o to dendrobium  Confused

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #538 : Stycznia 08, 2016, 09:34:16 »

Zakwitło jak co roku. Pąków jest dużo ale rozkwitają nierównomiernie.

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #539 : Stycznia 10, 2016, 03:31:39 »

Marysiu, Very Happy dziękuje za informacje. Very Happy Zapytam... Cool

Pozdrawiam Wink
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: