Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 12:20:34
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium peguanum  (Przeczytany 3178 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Petra
Rezydent

« : Stycznia 21, 2011, 11:10:49 »

Przedstawiam Dendrobium peguanum
jest u mnie od września 2010 z zamówienia które realizowała bee od Szwertera, nie spodziewałam się że tak szybko zakwitnie, w sumie na 2 przyrostach miał 6 pędów z których zakwitły tylko 2. Stoi w szklanym naczyniu na dnie którego są kulki hydrożelowe, owe naczynie stoi na starterze do świetlówek i podgrzewa mu atmosferę dając dużą różnicę temperatur między dniem a nocą i tworząc coś w rodzaju mini szklarni, podejrzewam że ta różnica temperatur sprawiła iż zakwitł tak szybko, podlewam go przez namaczanie, po całkowitym przeschnięciu podłoża.
Dendrobium jest niewielkich rozmiarów i kwiatuszki są też bardzo malutkie, sfotografowanie ich sprawiło mi ogromny problem

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Stycznia 21, 2011, 11:45:31 »

Brawo brawo brawo.  Wygląda jak mini sukulent Smile Dla mnie osobiście jako ciekawostka podoba się, mimo że nie jest zbyt atrakcyjne. Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Stycznia 21, 2011, 11:56:49 »

Wiesz jak podrośnie i będzie miało większe i grubsze przyrosty to będzie wyglądało super, widziałam zdjęcia na google i byłam nim zachwycona, ciekawe kiedy moje będzie takie
http://green-drop-home.com/zencart/index.php?main_page=popup_image&pID=52
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Stycznia 21, 2011, 18:02:29 »

Petro, gartulacje! Very Happy
Bardzo ciekawy storczyk.
Czy kwiaty pachną?

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Stycznia 21, 2011, 18:06:56 »

Chyba nie pechną, choć ja mam katar więc nie jestem pewna, ale jak pachną to na pewno słabo
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Stycznia 21, 2011, 18:49:59 »

Wow! To on taka beczułka będzie Smile super! Very Happy
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Stycznia 21, 2011, 18:54:09 »

Fajniutki jest, oj ja już mojego podpasę jak tylko przyjdzie wiosna, będzie miał taki brzuchol że Św. Mikołaj przy nim będzie się mógł schować  Smile
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #7 : Stycznia 21, 2011, 19:48:38 »

Bardzo oryginalny Storczyk. Jemu opadły liście? Zachowuje się tak jak D.nobile? Smile
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Stycznia 22, 2011, 11:46:50 »

Kwiaty ma oryginalne   Very Happy  słodzik   Very Happy

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Stycznia 22, 2011, 12:13:10 »

Bardzo oryginalny Storczyk. Jemu opadły liście? Zachowuje się tak jak D.nobile? Smile

w trakcie wzrostu pędów kwiatowych zasuszał listki po kolei
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: