Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 19:28:23
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Doświadczenia z cyprysikami Goldcrest Wilma  (Przeczytany 26604 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kubtit
Nowicjusz
*

« : Grudnia 18, 2010, 22:35:55 »

Macie może jakieś doświadczenia czy rady dotyczace tej odmiany. Piszcie wszystko co wiecie, wszystko się może przydać.  Smile

Ja w zeszłym roku kupiłem 2 sztuki, uschły niestety, pięknie cytrynowo pachniały. W tym roku zakupiłem większy, napisane jest że Goldcrest Wilma, jednak on wcale nie pachnie. Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Może miał ktoś podobny problem. Może to poprostu inna, bardzo podobna odmiana. Bardzo mnie to interesuje dlaczego tak jest a w internecie nic na ten temat nie mogę poszukać.

Za wszystkie udzielone wskazówki bardzo dziękuje.

Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Stycznia 03, 2011, 11:16:00 »

Ja mam tylko złe doświadczenia. Już ze trzy zamordowałam=ususzyłam. Rosną sobie, rosną i pięknie wyglądają, a pewnego dnia nagle okazuje się, że choć piękne, są zupełnie uschnięte. Najdłużej rósł mi dwa lata. Zaparłam się jednak i ostatnio kupiłam następnego, może się wreszcie uda?  Confused

Pozdrawiam
Anna
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #2 : Stycznia 03, 2011, 17:28:09 »

Ta Roślina to Cyprys, czy Cyprysik? Bo często są mylone.
Myślę, że bardzo ważną sprawą przy domowych Iglakach jest chłodniejsze zimowanie. Trudno im znieść centralne ogrzewanie.
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #3 : Stycznia 03, 2011, 18:24:46 »

To cyprys, nie cyprysik, w gruncie nie przezimuje. W zimie wymaga chłodnego miejsca, ale nie mrozu.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Stycznia 03, 2011, 20:51:33 »

Byłem przekonany że to cyprysik a nie cyprys, ale bardzo dziekuję za poprawkę.

Zimuje go w pokoju w którym jest około 18 stopni Celsjusza (grzejników się nie włącza) i wilgotnośc ok. 45 Rh, wschodnie okno. Co myślicie... przezimuje i dotrwa do wiosny? Staram się aby miał stale wilgotne podłoże i codziennie rano zraszam go wodą. Mam nadzieję że za 3-4 miesiące ozdobi mój ogród.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie:

Mam równiez w tym samym pokoju małego jałowca, taki kolumnowy , wygłada jak świerk (postaram się wrzucić fotki). Nie wiem za bardzo co z nim zrobić po świętach. Był kupiony w markecie i stał wiecej niz 10 dni w cieple ,a więc napewno sie przebudził. Jak przechować go do wiosny? Mógłbym wstawić go do jasnego pomieszczenia o temperaturze około 8 stopni celsjusza. Myślicie że to dobry pomysł?

Aha.. jak wrzucę fotki proszę o zidentyfikowanie gatunku jeżeli któś będzie w stanie.
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #5 : Stycznia 03, 2011, 21:24:41 »

Mógłbym wstawić go do jasnego pomieszczenia o temperaturze około 8 stopni celsjusza. Myślicie że to dobry pomysł?

Bardzo dobry. Cyprysa też tam wstaw, będzie miał większe szanse na przeżycie.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Stycznia 04, 2011, 16:00:37 »

Ok, tak zrobię.

Chociaż juz zauwazyłem że cyprysowi lekko schna niektóre koncówki. Muszę go przestawic jak najszybciej. Myslicie że schnięcie będzie dalej postepowało, może można to jakoś zachamować jeszcze?
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Stycznia 04, 2011, 22:01:43 »

Dzisiaj zauważyłem że gdy goldcrest zaczął lekko schnąć, to dopiero zaczął pachnieć. Czyli według mnie piękny cytrynowy zapach nie jest wcale dobra oznaką. Czy ktoś może potwierdzić że mam racje, bo do takiego wniosku doszedłem.
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Stycznia 13, 2011, 17:09:48 »

Od ponad tygodnia cyprys stoi w chłodzie 6-8 stopni celsjusz i jak narazie jest mu chyba dobrze. Zobaczymy czy wytrwa do lata, ale myślę że chyba tak.
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Stycznia 21, 2011, 21:45:00 »

Mam jeszcze jedno pytanie: kiedy mogę przesadzić tego jałowca, bo w tej doniczce jest mu zdecydowanie za ciasno.
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #10 : Stycznia 21, 2011, 21:56:01 »

Najlepiej na wiosnę.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Marca 17, 2011, 21:18:33 »

Przesadziłem jałowca do wiekszej doniczki, do ziemii dla iglakow czyli kwaśnej, i po 4 dniach widzę że coś mu chyba nie pasuje bo jakoś zmarniał. Igły mu sie jakieś wiotkie zrobiły i jest taki rzadki.

Jak myslicie podniesie sie po tym??
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Marca 18, 2011, 23:05:22 »

Dotąd iglak stał w chłodzie, i chyba go przelałem, gdy wziąłem go do cieplejszego pomieszczenia przyszedł do siebie i wygląda lepiej.
kubtit
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Marca 31, 2011, 19:51:18 »

Czy goldcresty i świerk biały można już wynieść do ogrodu, czy przymrozek może je jeszcze zabić?
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: