Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 10:48:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium-co się dzieje, ratunku !!!!  (Przeczytany 15666 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Lutego 10, 2011, 12:07:25 »

Te małe niby muszki to prawdopodobnie ziemiórki. Nie szkodzą absolutnie roślinom - gnieżdżą się w suchej lub lekko wilgotnej ziemi / korze. Najprostszy sposób zwalczenia to oprysk lub postawienie obok ich występowania lepu na muchy.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #31 : Lutego 10, 2011, 21:51:08 »

Jeszcze raz proszę o odpowiedź co to za choroba te robaczki na dnie spodka> Jak to zlikwidować? Pilne!!!!
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Lutego 10, 2011, 22:05:15 »

To daj zdjęcie robaczków!

grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #33 : Lutego 10, 2011, 22:16:13 »

Niepotrafię i nie mam takiej możliwości. Szybko się ruszają, podłużnego kształtu, jasne lub ciemne, wąskie.Długości 5 milimetrów.Nie można im zrobić zdjęcia, bo gdy tylko odkryję je natychmiast pierzchają w różne strony.
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Lutego 10, 2011, 22:27:23 »

I latają muszki wokół kwiatka?
Jeśli tak to ziemiórki,
możesz kupić raid do kontaktu, pozabija wszystko co lata,
możesz spróbować chemii chyba coś na ziemiórki jest
i możesz powiesić lep na muchy.
Ziemiórki podobno nie szkodzą kwiatom.

grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #35 : Lutego 10, 2011, 22:42:24 »

Dziękuję, jutro poszukamy wszystkiego. Czy to wysysa roślinę?
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Lutego 10, 2011, 22:47:43 »

Nie, kwiatek powinien normalnie rosnąć Smile
O ile to ziemiórki Smile

grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #37 : Lutego 10, 2011, 22:52:28 »

Właśnie doczytałam że ziemiórki fruwają, moje nie. Zresztą nie wiem. Nie widzę, żeby muszki się unosiły. Ale jest tak, że ten lep spróbuję do doniczki. Czy może na forum są gdzieś zdjęcia szkodników? Żebym mogła porównać. One są takie szybkie, że jak tylko zbliżam palec do któregoś z nich, natychmiast znika. Nie ma żadnej pajęczynki ani nic takiego. Surprised
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #38 : Lutego 11, 2011, 04:28:45 »

http://www.google.pl/images?q=ziemi%C3%B3rki&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=nqxUTe38FMmUOq67zeoE&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CEcQsAQwAw&biw=1280&bih=823

http://www.floraforum.pl/index.php?topic=3002.0

http://www.przyjacielebonsai.home.pl/forum/viewtopic.php?t=162

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Lutego 11, 2011, 06:52:33 »

Larwy ziemiórek żyją w ziemi a postać dorosła to muszki
grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #40 : Lutego 11, 2011, 11:27:38 »

Moje robaczki na mają wąsy. Zrobiłam im zdjęcie ale są tak małe, to kropeczki. Nie mogę lepiej je opisać. Dziś znalazłam je na korzeniach powietrznych falka. Co robić?
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #41 : Lutego 22, 2011, 08:38:17 »

A może to skoczogonki.
Wpisz w wyszukiwarkę i porównaj.

Pozdrawiam Joanna
Michasia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #42 : Lutego 12, 2013, 20:22:20 »

witam,
moje dendrobium dostałam na urodziny rok temu, storczyk kwitł póki co 2 razy w roku, jego bulwy nie są miękkie , wypuścił około 5 keików, podlewałam go tak jak zwykłe phalaenopsis czyli moczyłam w wodzie z kranu go przez około 2 godziny raz w tygodniu.

dzisiaj oddzielając keiki zauważyłam że system korzeniowy dendrobium jest jakby zmarniały, ubogi tzn. duże bulwy ale mało rozwinięte korzenie, w stostunku do wielkości rośliny , czy tak powinno być?

Aki
Gaduła

« Odpowiedz #43 : Lutego 13, 2013, 19:56:13 »

Nie mam akurat dendrobium ale wydaje mi się, że dwie godziny namaczania to trochę za dużo dla storczyków o drobnych korzeniach. Może w tym tkwi problem?

Czy wszystkie z tych korzeni są jędrne (na zdjęciu niektóre wyglądają na brązowawe)?

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #44 : Lutego 13, 2013, 20:27:42 »

Z tego co widzę jest dendrobium phalaenopsis.
Moczenie raz w tyg po 2 godz  o tej porze to za często i za długo - wystarczy raz w miesiącu.
Chyba że masz w mieszkaniu 26-30stC Smile
Korzenie częściowo są zgniłe - należy je usunąć. Po usunięciu korzeni i posadzeniu rośliny nie podlewaj jej przez min 3 tyg tylko spryskuj trochę powierzchnię podłoża żeby pozostałe korzonki też nie zgniły.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
grazynag
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #45 : Lutego 13, 2013, 23:14:22 »

Co ja bym bez was zrobiła. Teraz znów nowy problem. Czemu tak jest że pączki które wypuściło moje phalenopsis koloru różowego nie rozwinęło więcej kwiatów jak tylko jeden. Reszta uschła.  Dodam, że podlewam wszystkie storczyki (te które kwitną z dwóch pędów tak samo). Co 10 dni wodą z nawozem. Zlewam też liście moim falkom. Proszę o wyjaśnienia. Very Happy
Michasia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #46 : Lutego 14, 2013, 08:40:24 »

dzięki wielkie z pomoc Smile niektóre korzenie są jędrne, więc chyba go jeszcze uratuje. Jak go wczoraj przesadziłam to podłoże było tak wilgotne, że aż mi głupioooo za taki błąd.
Aki
Gaduła

« Odpowiedz #47 : Lutego 14, 2013, 09:01:21 »

Każdy musi w roślinnej karierze swoją porcję błędów popełnić Wink

Tak jak radzi Leszek usuń wszystkie miękkie i nadgniłe korzenie (ranki po cięciach możesz posypać dodatkowo cynamonem) i posadź dendrobium do świeżego podłoża. Roślina nie wygląda źle więc powinna dać sobie radę.

KosimkArt
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Lipca 26, 2013, 09:53:14 »

Przyłącze się tu z pytaniem o moje dendrobium bery oda, zauważyłam ostatnio na liściach dziwny srebrny nalot, w sumie to wygląda jakby liście zrobiły się srebrne... Wiecie może co to jest. Robiłam zdjęcia ale słabo to widać. Żadnych innych objawów nie widzę, rosną nowe pseudobulwy i wygląda na zdrowy.

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #49 : Lipca 26, 2013, 11:38:12 »

Przędziorek? Za sucho i za dużo słońca?  Confused

Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Lipca 26, 2013, 12:15:25 »

Basiu  możesz prowizorycznie umyć roślinę wodzie z płynem do naczyń i dodać kilka kropel soku z cytryny.
To dendrobium właśnie ma skłonności do przeziorów naturalnym sposobem aby je zwalczyć jest szklarnia w której jest  ciepło i wilgotno(wilgotność na poziomie ok 70-80% ) tak można się ich pozbyć inaczej trzeba zrobić oprysk chemiczny. Jak masz butelkę po napoju 5l to przetnij ją na pół na dnie mokry keramzyt na tym podstawka aby korzenie nie zgniły potem roślinka i zamykamy całość i na widne miejsce.
KosimkArt
Aktywny
**

« Odpowiedz #51 : Lipca 26, 2013, 13:20:15 »

ok tak zrobię, dzięki Michale! zawsze można na Ciebie liczyć Wink
mam tylko nadzieję że się zmieści w tej butli bo jest dość spory...
idę ratować...

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Grudnia 01, 2015, 03:52:52 »

wow Shocked szkoda, że wcześniej nie trafiłam na ten post  Sad sama zmagałam się z plagą i nadal z tymi szkodnikami walczę.  Sad
Zastanawiam się nad rozróżnieniem wciornastek od ziemiórek, gdyż u mnie występowały te które są na żółtym lepie i takie, które wyglądają jak kreseczki maleńkie ponieważ mam mieszane odczucie wobec różnych informacji z którymi miała do czynienia  Confused

Pozdrawiam Wink
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: