Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 16:11:20
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DENDROBIUM - typu nobile cz. 4  (Przeczytany 99897 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #240 : Marca 07, 2011, 22:10:24 »

Petro, masz fajny pomysł na ukorzenianie. Dasz radę potem bez problemu oddzielić taki keik od rośliny matecznej?
Przepiękny kolor kwiatów Very Happy
 Ja mam białe.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #241 : Marca 07, 2011, 22:22:59 »

Mech jest umocowany kawałkiem przeciętego giętkiego plastiku, wystarczy odkleić taśmę i spokojnie można go usunąć, te keiki miały już własne korzonki, ten mech to po to by lepiej rozwijały się dzieciaczki
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #242 : Marca 07, 2011, 22:30:08 »

............ te keiki miały już własne korzonki, ten mech to po to by lepiej rozwijały się dzieciaczki
Domyślam się. Zawsze jednak młoda roślinka jest jeszcze na łodydze matecznej rośliny wrośnięta piętką. Czyli po przerośnięciu korzeni  zdejmujesz cały "opatrunek" i odcinasz keik. Pomysł jest godzien naśladowania. Spróbuję tak u siebie zrobić, szczególnie na Dendrobium Stardust Chiyomi. 

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #243 : Marca 07, 2011, 22:41:35 »

No fajna "doniczka" Petro Smile ja przykładałam do keików sam mech i bardzo ładnie rosły, tylko mech szybko bardzo wysychał, codziennie musiałam je spryskiwać rano... A Twój będzie wilgotniejszy dłużej Smile
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #244 : Marca 07, 2011, 22:47:30 »

Al_Inka i Petra, mam do Was takie pytanie... Jeśli można wiedzieć, to gdzie nabyłyście Wasze dendrobia Stardust 'Chyomi'? Ja próbowałam ostatnio na allegro wylicytować dorosła roślinkę, ale zostałam przelicytowana... Sad Strasznie chciałabym mieć to dendrobium w swojej kolekcji!
Keika już mam, rośnie sobie powoli i zieleni się ładnie, ale chyba długo zejdzie zanim roślinka urośnie i się rozrośnie na tyle by być zdolna do kwitnienia... Confused
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #245 : Marca 07, 2011, 22:52:38 »

Kasiu ja swoje kupiłam w zeszłym roku na allegro, nie musiałam licytować, było w ofercie kup teraz

Al Inka co dendrobium chyomi to u mnie takie okłady się nie sprawdziły, w ostateczności jak tylko korzonki były na tyle długie by można było je oddzielić to pocięłam dorosłą łodygę na odcinki z keikami i umieściłam w mchu, tym bardziej że dorosła roślina chłodziła się we wnęce i keiki nie miały tam warunków do wzrosty, większość zmarniała, 2 ostatnie w ostatniej chwili oddzieliłam
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #246 : Marca 07, 2011, 22:58:25 »

Kasiu jak uda mi się wyhodować większe i silniejsze keiki na chyomi to Ci odstąpię, jak coś to zrezygnuję z chłodzenia i nastawię się na pielęgnację maluchów, moje dendrobium szykuje się do kwitnienia to pewnie po kwitnieniu pojawi się jakiś maluszek, jak przekwitnie to zobaczę czy któryś normalny przyrost jest na tyle silny bym mogła go oddzielić i jak jeszcze sobie nie kupisz to coś na to zaradzimy

ten przyrost jak podrośnie przez wiosnę to mogłabym oddzielić, jest silny i ładnie rośnie

moje dendrobium siedzi w szklanym wazonie bo strasznie lubią go przędziorki, widzę że kondycja młodych przyrostów znacznie się poprawiła
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #247 : Marca 07, 2011, 23:22:54 »

Dziękuję Ci Petro, ale nie trzeba.. Już i tak mi jedno keiki sprezentowałaś Very Happy a już na pewno nie chcę Cie pozbawiać kwitnienia, bo wiem ile to radości! Smile
Miałam tylko nadzieję, że może w jakimś sklepie internetowym, albo markecie dopadłaś, co dało by mi nadzieję, że kiedyś je tam znajdę...  Ale widzę, że pozostają mi dwie opcje. Czekać aż pojawi się znów na allegro i bić się o nie w zawzięte lub czekać cierpliwie, aż moje maleństwo urośnie Smile
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #248 : Marca 07, 2011, 23:28:03 »

O! Znowu jest na allegro Smile
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #249 : Marca 07, 2011, 23:30:31 »

Kasiu zaczyna się sezon na chyomi, zaglądaj na allegro i miej rękę na pulsie, przeczekaj trochę, ja swoje kupiłam pod koniec kwietnia lub na początku maja, zaglądaj teraz częściej do Obi i wypatruj może się pojawi, trzymam kciuki a jak się nie uda to z chęcią odstąpię ci ten nowy przyrost, on na pewno szybciej się rozrośnie i szybko zakwitnie, a moje coś co miało być kwiatuszkami ma korzonki, dopiero je zauważyłam więc z kwitnienia chyba nic nie będzie
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #250 : Marca 07, 2011, 23:33:50 »

No kwiatki nie miewają korzonków... Szkoda... Wink
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #251 : Marca 08, 2011, 12:01:52 »

Wczoraj na allegro wylicytowano śliczne żółte dendrobium. Ciekawe, czy to któraś z Was  Smile

Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #252 : Marca 08, 2011, 13:16:06 »

Al_Inka i Petra, mam do Was takie pytanie... Jeśli można wiedzieć, to gdzie nabyłyście Wasze dendrobia Stardust 'Chyomi'? J.............
Kupiłam dwa lata temu na Allegro u Plejone. Moje marzenie to Dendrobium Stardust Fire Bird  Smile nie widziałam w ofertach na allegro niestety. Wyhodować z kawałka pseudobulwy niestety się nie udało, typu nobile tak, a stardust zgniło.
Chiyomi jest w tej chwili na allegro i ciekawi mnie za ile pójdzie  Confused

Petro  Very Happy one bywają w OBI?????
U nas właśnie budują i otwarcie będzie chyba przed świętami Wielkanocnymi  Idea  Nie mogę się już doczekać Razz

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #253 : Marca 08, 2011, 16:30:12 »

Magda K. Ja licytowałam, ale zostałam przelicytowana. Nie zdarzyłam wrócić do domu przed końcem aukcji i mnie ktoś przelicytował... Cierpiałam bardzo Sad

Al_Inka widziałam już to na allegro, ale niestety już ktoś podbił cenę do 31zł... Czy Ci ludzie nie wiedzą, że licytuje się na koniec?  Sad ech... Aukcja kończy się w sobotę, więc ostatecznie cena będzie pewnie wysoka...  Mad
Szukając gdzieś informacji dot. den. stardust znalazłam wypowiedź jakiejś pani, że swoje kupiła w obi. Więc ja mam nadzieję, że je tam znajdę w najbliższym czasie!!! Smile
a den. stardust 'firebird' widziałam kiedyś też na allegro, więc należy czekać Wink
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #254 : Marca 08, 2011, 16:33:06 »

Ja je miałam w starej kolekcji i też kupiłam na allegro, może i tym razem zdołam upolować

Kasiu musisz się liczyć z faktem że cena tego dendrobium będzie wysoka, ja za moje w kup teraz dałam 60, w Obi też nie będą tańsze niestety, a za firebird dałam 96
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #255 : Marca 08, 2011, 16:37:30 »

Wiem Petro... To wczorajsze poszło bardzo tanio, bo tylko 36zł... Sad no ale pech to pech..
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #256 : Marca 08, 2011, 16:51:43 »

Kasia, zaglądaj częściej do tego sprzedającego, bo często ma kilka takich samych roślin.
Ja to głupia jestem, też powinnam licytować. Takie gęściutkie było...
Ale dam znać, jeśli będę licytować, żebyśmy się nawzajem nie przebijały  Smile

kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #257 : Marca 08, 2011, 16:54:48 »

No nie głupi pomysł  Smile
Istotkaaa
Aktywny
**

Tańcz tak, jak by nikt nie patrzył...:)

« Odpowiedz #258 : Marca 09, 2011, 09:41:58 »

A ja Wam się też pochwalę Very Happy
Moje dendrobium wypuściło 4 łodyżki kwiatowe+ 2 na keikach Very Happy
Keików ma 18+5 przy podstawie Very Happy
Ale jestem happy Very Happy Korzonki kilka keików też już wypuszcza Very Happy
Niestety zdjęć nie mogę wstawić bo nie mam aparatu Sad
Dziękuję Dziewczyny za wszystkie cudowne porady Very Happy

"Uśmiech jest jak sok pomarańczowy. Ma ciepły kolor, słodki smak i daje dużo energii." Smile
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #259 : Marca 09, 2011, 22:01:00 »

Kupiłam je! Kupiłam! MAM!  Idea
Prawda, że piękne?!?  Very Happy Very Happy Very Happy http://allegro.pl/dendrobium-zolte-kwiaty-i-paki-i1501037742.html
Aż się boję co w domu powiedzą  Razz
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #260 : Marca 09, 2011, 22:42:04 »

Kupiłam je! Kupiłam! MAM!  Idea
Prawda, że piękne?!?  Very Happy Very Happy Very Happy http://allegro.pl/dendrobium-zolte-kwiaty-i-paki-i1501037742.html
Aż się boję co w domu powiedzą  Razz
 Laughing To dobre. U mnie byłoby chyba pokiwanie głową z politowaniem, bo to przecież choroba  Smile
Śliczności  Very Happy  , ma sporo  młodych przyrostów. Kasiu, gratuluję  Very Happy

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #261 : Marca 10, 2011, 09:04:26 »

Ach! Jest piękne! Smile
Istotkaaa
Aktywny
**

Tańcz tak, jak by nikt nie patrzył...:)

« Odpowiedz #262 : Marca 10, 2011, 11:03:50 »

Kasiuniaap piękna zdobycz! Very Happy
Ja w kwiaciarni widziałam takie samo, też miało młode przyrosty ale w dużo większej cenie-60zł taka przyjemność kosztowała Sad

"Uśmiech jest jak sok pomarańczowy. Ma ciepły kolor, słodki smak i daje dużo energii." Smile
Chani
Gaduła

« Odpowiedz #263 : Marca 10, 2011, 11:39:50 »

Przepiękne  Very Happy marzy mi się żółte, ale dotąd nie upolowałam  Smile
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #264 : Marca 10, 2011, 14:14:45 »

Kasia, super okaz! Gratulacje  Very Happy

kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #265 : Marca 10, 2011, 17:53:32 »

Chani na allegro jest drugie takie samo Smile podpisane dendrobium stardust, tylko, że licytacja. Bardzo ładna roślinka, miałam też na nią chętkę Smile

Istotkaaa mnie ta przyjemność tyle samo będzie kosztowała, do ceny roślinki trzeba przecież doliczyć przesyłkę Wink
Magda K. Dziękuję bardzo Very Happy Powodzenia w licytacji, oczywiście jeśli dalej masz w zamiarze zakupić tą roślinkę Wink
Chani
Gaduła

« Odpowiedz #266 : Marca 10, 2011, 19:45:32 »

Wiem Wink ale licytacja podciągnie cenę, niestety
Cloe0531
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #267 : Marca 10, 2011, 20:59:16 »

Rzeczywiście piękne, gratuluje Kasiu udanego zakupu Wink a powiedzcie mi dziewczyny wy się nie obawiacie w jakim stanie dostaniecie roślinke po transporcie? Przyznam się że nigdy nie kupowałam kwiatów przez internet, bo właśnie się bałam czy dotra do mnie całe i zdrowe...  Embarassed

Lubię zwierzęta. Gdy mówisz do psa albo do kota, nigdy nie każe ci się zamknąć.

Orchidee Cloe  =>>>> http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=22465.new#new
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #268 : Marca 10, 2011, 23:22:24 »

Cloe0531 Ja kupowałam już u kwiaty-Isabell i kwiaty były rewelacyjnie i profesjonalnie zapakowane, więc się o nie zupełnie nie martwię Smile
Nie wiem jak inni sprzedawcy, ale chyba raczej też porządnie pakują, skoro wszyscy zamawiają Wink

Chani no to też racja... Ale zawsze warto obserwować, bo może nie pójdzie za wysoko Wink albo trafi się w międzyczasie jakaś inna oferta kup teraz Smile

Rany, ale się cieszę, że będę miała taką piękną roślinkę Smile
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #269 : Marca 11, 2011, 08:25:25 »

kasiuniaap,

Gratuluję super zakupu

Pozdrawiam Joanna
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: