Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 12:25:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jodła  (Przeczytany 2432 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
venga2
Nowicjusz
*

« : Września 24, 2010, 11:31:07 »

Witam
Ostatnio zauważyłem na jodełce którą posiadam (nie wiem jaka to jodła ponieważ osoba od której ją nabyłem twierdzi że kalifornijska a nie jest tak gęsta jak kalifornijska) żółknięcie a następnie opadanie igieł. Drzewko ma już z 4 metry i gubi igły z gałęzi od samego dołu do połowy wysokości i tylko z gałęzi wewnętrznych, pozostałem części drzewka są żywo zielone lub wysrebrzone. Czy na podstawie takiego opisu ktoś pomoże mi zdiagnozować co może być przyczyną takiego zjawiska? 

Pozdrawiam
venga2
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #1 : Września 24, 2010, 14:46:41 »

Możesz wstawic zdjęcie ?

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Września 30, 2010, 09:56:28 »

Raczej nie, ponieważ to co zżółkło, zdążyło już zbrązowieć i opadło. Reszta drzewka wygląda normalnie. Tak się zastanawiam czy jodły tez mają tak jak sosny że co jakiś czas zrzucają jakąś część igliwia? Gdzieś czytałem o sosnach więc może i jodły tak mają...

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #3 : Września 30, 2010, 15:11:53 »

Może to być normalne zrzucanie igieł, szczególnie z najstarszych gałęzi, dokładnie tak jak na sośnie.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: