Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 11:05:53
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roślin - AKWARIUM cz 7  (Przeczytany 100198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #270 : Czerwca 20, 2014, 14:08:26 »

Mam nadmiar ludwigi mini red i repens,dużego heńka,didiplisa,cryptocoryny ,rotali,bolbitisa i chętnie zamienię za jakieś inne inne akwariowe bądź inne zielone do domu lub ogródka.
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #271 : Czerwca 23, 2014, 08:42:48 »

Jaka to kryptokoryna? 
Czego poszukujesz z akwariowych?

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #272 : Czerwca 30, 2014, 08:39:08 »

Przepraszam że dopiero odpowiadam.Cryptocoryne nevilli.
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #273 : Lipca 06, 2014, 14:46:48 »

Jakiś czas temu akwarium przeszło kolejną metamorfozę,teraz wygląda tak,a i zamieszkały w nim krewetki oprócz dawnych mieszkańców.
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #274 : Lipca 06, 2014, 15:29:03 »

Lidziu -śliczne zadbane i czyściutkie,a co za roślinka pływa w prawym górnym rogu.

kolorowe i zielone
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #275 : Lipca 08, 2014, 08:59:06 »

Dzięki Iga,nie wiem czy chodzi Ci o różdżycę  czy wgłebkę.
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #276 : Lipca 08, 2014, 09:27:27 »

Lidziu-obie są ładne a pytałam o te dwie kuleczki spłaszczone zieloniutkie.
Moje też jest po gruntownym czyszczeniu,zmianie podłoża i ma zmienione tło na czarne.
Jak cyknę zdjęcia to pokażę.

kolorowe i zielone
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #277 : Lipca 08, 2014, 17:54:59 »

To wgłębka(riccia) to wątrobowiec,mech wodny.
Fiskomp
Aktywny
**

« Odpowiedz #278 : Lipca 14, 2014, 20:04:32 »

Very Happy

a tu u mnie po restarcie w kwietniu, zwiększyliśmy litraż i daliśmy na dno ziemię kwiatową (10l) + keramzyt + węgiel aktywowany i na górę siatka budowlana, a na to "zasmażka"  czyli żwirek czarny bazalt

teraz wyglada tak

niestety nie mamy bimbrowni, co w płynie... W 240 litrach pływa 11 skalarów, jeden duch amazoński jedna muchołówka, dwa glonojady (będzie wiecej tatuś opiekuję sie górką jajeczek) , trzy kiryski i jedna szkolna molinezja (na czas wakacji).

Skrętniki i nie tylko u Fiskompa - http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=40954.0

Pozdrawiam Fiskomp.
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #279 : Lipca 25, 2014, 07:52:56 »

Przepięknie to wygląda, po prostu bajecznie... Aż mi się zachciało akwarium "reanimować"  Smile. Ze swoich skromnych doświadczeń mogę jedynie powiedzieć, że skalarów za dużo na ten litraż. Moim zdaniem 6 góra siedem sztuk. To ryby potrzebujące na prawdę dużo przestrzeni (moje ulubione swoją drogą  Rolling Eyes).
Pokazuj proszę dalsze losy swojego zbiornika, ogromnie mi się podoba  Very Happy.

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #280 : Sierpnia 02, 2014, 19:58:33 »

Super urządzone i utrzymane akwarium.Wszystko dopieszczone w najmniejszym szczególe.
Fiskomp
Aktywny
**

« Odpowiedz #281 : Sierpnia 03, 2014, 12:28:06 »

Aniu, Lidko bardzo dziękuje.

Skalary to nasze ulubione rybki, są to typowe drapieżniki, zawsze głodne, poznają nawet puszkę , w której jest ich jedzonko i ochoczo podpływaja po żarełko. Niestety szkolna molinezja nie dotrwała do początku roku szkolnego (trzeba będzie kupić nową do szkoły)
Chcieliśmy dokupić roslinki na pierwszy plan ale oświetlenie dla nich nie było zbyt odpowiednia więc M zainstalował w pokrywie dodatkowe oświetlenie taśmami LED, żeby doświetlić przód akwarium i boki (długość akwarium 120cm a świetlówki tylko 92cm). Wyszło całkiem klimatycznie, wcześniej zamieściłam zdjęcia akwarium oświetlone świetlówkami, teraz zamieszczam zdjęcia akwarium oświetlone samymi LED'ami.
Ocenę pozostawiam Wam Smile

Przy okazji można porównać co się zmieniło przez te parę dni między tymi dwiema sesjami zdjęciowymi Very Happy

Skrętniki i nie tylko u Fiskompa - http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=40954.0

Pozdrawiam Fiskomp.
NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #282 : Sierpnia 12, 2014, 01:41:03 »

Bardzo zadbany zbiornik  Smile

pozdrawiam
Natka
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #283 : Sierpnia 13, 2014, 20:46:09 »

Super wygląda,czy to czerwone to ludwigia mini red?
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #284 : Września 26, 2014, 20:18:47 »

Mam do oddania trawki do akwarium,nie jest to Nurzaniec .Nie znam nazwy ale bardziej podobna do Sagitaria,trawka ma szerokość ponad centymetr i wyrasta dość długa.Jest bez problemowa rośnie jak szalona.
Zdjęcie jest wcześniej pokazane w moim akwarium pokazanym z boku,tylko wtedy było jej jeszcze mało a dziś musiałam część usunąć bo za bardzo mi się rozrosła.

kolorowe i zielone
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: