Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpnia 08, 2022, 11:12:20
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Różanecznik - co dolega.  (Przeczytany 1921 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
erazm
Nowicjusz
*

« : Czerwca 13, 2010, 09:09:00 »

U córki różanecznik w ciągu 2 -3 dni zaczął marnieć. Wygląda tak:

Rośnie w tym miejscu 2 - 3 lata. Był dodany w czasie sadzenia do ziemi torf kwaśny. Jest zasilany nawozem do różaneczników i siarczanem amonu. Wodą z kranu nigdy nie był podlewany.
Cytat: pogotowie ogrodnicze
przy fytoftorozie złamiesz ped a lisc ci sie nie oderwie ...
Liście odrywają się bardzo łatwo od łodygi. Nie stawiają żadnego oporu.
Opryskałem dziś krzew jak też podlałem preparatem Aliette  80 WP. Podsypałem go też torfem kwaśnym i nawozem do różaneczników.
erazm
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Maja 27, 2013, 07:06:34 »

Dlaczego ten różanecznik nie kwitnie?

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Maja 27, 2013, 20:27:00 »

Powodów może być kilka:
- ubiegłoroczne pędy nie dojrzały i nie zawiązały prawidłowo pąków
- roślina ma zbyt mało składników pokarmowych
- jakaś choroba
- nieodpowiednie stanowisko
- nieodpowiednie podłoże

Najlepiej by było gdybyś dokładnie opisał od kiedy rośnie w tym miejscu, jak jest pielęgnowana itp.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
aniatka
Gaduła

mazowieckie, 6b

« Odpowiedz #3 : Maja 27, 2013, 20:49:12 »

Spróbuj zdefiniować co mogło ulec zmianie od posadzenia.
Nie został np podsypany świeżą korą? Nawóz nowej firmy? Coś innego? Zmiana oświetlenia (coś wycięte?)

U mnie różaneczniki były głównie atakowane przez choroby grzybowe i w większości opinii roślina jest nie do uratowania.

Nie jest to do końca prawda, choć wymaga mnóstwo zachodu. Można poradzić się co do środków chemicznych w sklepie. Doraźnie można podlać wodą z nadmanganianem potasu - jeśli jest w tabletkach to dawałam 1-2 tabletki (tableteczki) na konewkę 10l, jeśli w proszku - to mała szczyptę na konewkę. Można kupić w każdej aptece, działa właśnie przeciwgrzybiczo.

Na pewno nie zaszkodzi.
A, i nie przejmuj się upiornie fioletowym kolorem mieszanki Smile Powodzenia!

erazm
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Czerwca 25, 2015, 19:28:04 »

Na kilku liściach różanecznika pokazały się plamy. Jaka to przyczyna?

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: