Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 15:28:27
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DENDROBIUM - typu nobile cz. 3  (Przeczytany 63586 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #180 : Września 16, 2010, 20:23:16 »

Widzę że zaraziłaś się wirusem storczykowym a forum podsyca naszą chorobę i jedyne lekarstwo  to nowy storczyk tylko że to pomaga na krótki czas  i znowu mamy chciejstwa i pustki w portfelu a pełne parapety  Smile

Pozdrawiam Gosia Smile
cindirella85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #181 : Września 16, 2010, 21:01:07 »

To musi być jakiś straszny wirus, bo przyszło tak nagle.
Widziałam zdjęcia Waszych storczyków, są jak z bajki, przepiękne. Aż chce się dbać o te roślinki, żeby móc się cieszyć pięknym kwiatem na parapecie. Ahhhh Wink
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #182 : Września 16, 2010, 23:31:07 »

Moje dendrobia chłodzą się na balkonie i nie wnoszę je na noc do domku, od czasu do czasu zabieram je by spryskać nawozem i wystawiam następnego dnia
cindirella85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #183 : Września 17, 2010, 10:25:06 »

Myślałam żeby zostawić jej zeszłej nocy na balkonie, ale jak zobaczyłam że jest 10C to zlitowałam się, że to może trochę za zimno dla mojego biedaka Smile
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #184 : Września 17, 2010, 10:28:18 »

Jeżeli nie ma zbyt mokrej ziemi to nic mu się nie stanie ale lepiej jest wystawić go koło południa gdy temperatura w domu jest podobna do tej na dworze a potem zostawić na noc - żadne kwiaty nie lubią zbyt wielkiego szoku Smile

Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #185 : Września 17, 2010, 20:29:41 »

Moje dendrobia chłodzą się na balkonie i nie wnoszę je na noc do domku, od czasu do czasu zabieram je by spryskać nawozem i wystawiam następnego dnia

A jakim nawozem?

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #186 : Września 17, 2010, 20:45:20 »

Nawozem dolistnym Scotts Agroleaf Power 12+52+5, wysokofosforowym
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #187 : Września 17, 2010, 20:46:23 »

A jak często nawozisz? Robisz jakieś przerwy w ciągu roku?

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #188 : Września 17, 2010, 20:48:17 »

Po kwitnieniu zrobię im przerwę aż do wznowienia przez nie wzrostu i przejdę na nawóz o wysokiej zawartości azotu, a nawożę tak często jak to jest podane na opakowaniu nawozu przy nawozie dolistnym, a zwykłym nawozem przy każdym podlewaniu dawką rozcieńczoną do połowy lub 1/4
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #189 : Września 17, 2010, 20:49:47 »

Dziękuję, muszę nauczyć się dogadzać swoim podopiecznym  Smile

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #190 : Września 17, 2010, 21:00:14 »

Mam też nawóz jesienny (wysokopotasowy) którym nawożę te storczyki które już przekwitły i stoją pod świetlówkami aż do końca jesieni a pózniej aż do wiosny będę podlewać czystą wodą, eksperymentuję  Very Happy bo jestem ciekawa która grupa storczyków ładniej zakwitnie w nowym roku i lepiej się będzie rozwijać
cindirella85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #191 : Września 18, 2010, 14:17:14 »

Dziewczyny, byłam wczoraj w Auchan i było mnóstwo storczyków za 23 zł. To był takie zwykłe storczyki ,te najpopularniejsze Smile
Jeden był przepiękny, żółty w czerwone kreseczki. Liście były ok, bez żadych plamek, skaz, łodyga też, kwiat również.
Tylko nie wiedziałam co z korzeniem. Od spodu podstawki wychodził jeden, oraz dwa zeschniete nitki.
A przez doniczkę korzenie nie miały soczystego, zielonego koloru, tylko były blado zielone.
To znaczy że może trochę przyschły? Szkoda, ze zdjęcia nie zrobiłam, W końcu go zostawiłam, pomyślałam, że zapytam tutaj.
cindirella85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #192 : Września 18, 2010, 16:16:01 »

Przepraszam, że jedno po drugim ale nie znalazłam przycisku do edytowania postu.
Zostawiłam moje dendrobium na noc na balkonie, w sumie stoi tam juz dwa dni i jedną noc i zauważyłam u niego coś niepokojącego.
W ogóle to już jakiś pajączek mały zaczepił się o niego nicią, więc go wykurzyłam.
Są takie kropeczki na liściach, a na łodygach gdzieniegdzie jest lekko zaczerniony.
Co to może się dziać z nim?
Zdjęcia są duże po kliknięciu, starałam się, żeby dobrze było widać o co chodzi.
Ardnaskela
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #193 : Września 20, 2010, 18:04:23 »

Mam pytanie: czy o tej porze roku można jeszcze oddzielać keiki czy powinnam poczekać? Jeszcze nie zaczęłam zmieniać nic w podlewaniu ani nigdzie nie wyniosłam mojego dendrobium, więc może jeszcze nie wie, że niedługo ma okres spoczynku.
Jak naprawię aparat, wrzucę parę zdjęć, pochwalę się swoim, a co! To w końcu jedyny storczyk, jaki zmusiłam do ponownego zakwitnienia. Dwa falki odmawiają współpracy.
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #194 : Września 20, 2010, 19:05:21 »

Ardnaskela - jeśli keiki maja wytworzone korzenie to możesz je oddzielać od rośliny matecznej. To w niczym nie przeszkadza

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #195 : Września 29, 2010, 21:23:05 »

Kochani doradzcie mi czy mogę już przestać chłodzić te dendrobia, czy poczekać jak pąki jeszcze troszkę podrosną ?

zdjęcia obu w różnych ujęciach, ciężko mi rozróżnić które zdjęcie jest pierwszego a które drugiego dendrobium

joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #196 : Października 02, 2010, 20:14:15 »

Petra,
chciałam zapytać o to samo.
Mam 2 dendrobia(oba zakupione na wiosnę po przekwitnięciu( białe ).
Nie mam doświadczenia w chłodzeniu.
Jedno wyniosłam pod koniec sierpnia(nie podlewam i nie spryskuję) i już ma takie bąbeli jak u Ciebie Petro.
Drugie wyniosłam ok 20 września.
Nie wiem czy to z bąbelkami  wnosić już do mieszkania?

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #197 : Października 02, 2010, 20:17:52 »

Ja postanowiłam moje jeszcze zostawić, niech się chłodzą dalej, z tym że moje stoją w zabudowanej wnęce okiennej na balkonie gdzie jest troszkę cieplej niż na dworzu, mają monitorowaną temperaturę, w ciągu dnia uchylam okno i temperatura wyrównuje swoją wartość do tej co panuje w mieszkaniu, bąbelki wciąż rosną więc jest chyba dobrze
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #198 : Października 02, 2010, 20:33:49 »

Ostatnie noce są bardzo chłodne( raptem kilka stopni) mam nadzieje że nic im nie będzie.

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #199 : Października 02, 2010, 20:36:35 »

U mnie w tej wnęce temperatura w nocy spada do 11 stopni
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #200 : Października 02, 2010, 20:43:16 »

Pomysłowa wnęka u Ciebie dla chłodnolubnych - super.

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #201 : Października 02, 2010, 20:45:04 »

Zawsze to jeden parapet więcej do dyspozycji  Razz
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #202 : Października 02, 2010, 20:56:30 »

Jak nie miałam tej wnęki to wchodziłam na stronę meteo.pl i zabierałam storczyki do domku wtedy gdy u nich w prognozie temperatura miała być poniżej zera, czyli dziś bym np. zabrała bo u nas będzie coś koło -5

u mnie do dzisiejszej nocy szlumbergera stała na balkonie, nie we wnęce balkonowej , zawiązała ładne pąki, właśnie ją zabrałam do domku bo -5 to mogłoby być dla niej niebezpieczne, teraz stoi w chłodnym pokoju
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #203 : Października 02, 2010, 21:01:23 »

Już sprawdzam a raczej wnoszę do domku,
Dzięki PETRO

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #204 : Października 02, 2010, 21:06:17 »

Monitoruj sobie tą stronę, dendrobium wystaw na balkon na dzień i pozostaw na noc jak przewidziana temperatura nie będzie na minusie, jak ma spaść poniżej zera to na noc do domku, oni mają dość dokładną prognozę na której można polegać
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #205 : Października 02, 2010, 21:08:38 »

Mieszkam w bloku i nie mam chłodnego miejsca w mieszkaniu.
Tak zrobię i już dodaję stronkę - meteo- .

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #206 : Października 02, 2010, 21:17:27 »

Ja też mieszkam w bloku tyle tylko że mam jeden pokój wolny który może sobie nie być ogrzewany no i niewystający balkon gdzie miałam możliwość zagospodarować sobie okienną wnękę, bez tego też bym biegała z dendrobiami z balkonu do mieszkania  Very Happy
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #207 : Października 02, 2010, 21:21:43 »

Zastanawiałam się czy to nie za duży szok dla rośliny ok 20 stopni?( z balkonu do mieszkania)

Pozdrawiam Joanna
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #208 : Października 02, 2010, 21:24:43 »

Możesz je ustawić jak najbliżej drzwi balkonowych, tam jest zawsze chłodniej przy szybie i wystawić je na nowo bliżej południa jak temperatura na dworzu będzie wyższa, przydałby Ci się termometr zewnętrzny, ja mam taki na szybie, wtedy byś wiedziała kiedy jest np. 15 stopni na dworzu i wtedy te 5 stopni różnicy nie byłyby tak wielkim szokiem
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #209 : Października 02, 2010, 21:57:10 »

Ciekawa jestem jak inne osoby sobie radzą z chłodzeniem dendrobium jak nie mają chłodnego miejsca w mieszkaniu, podobno dendrobium wytrzymuje chwilowe spadki temperatury poniżej zera przy suchym podłożu ale nie sprawdzałam tego
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: