Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 16, 2022, 06:59:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Cześć,
wiem o problemie z kalendarzem w tej wersji Forum. Poprawka wiąże się z poważnym upgrade wersji Forum do 2.0.x. Mam nadzieję, że niedługo mi się to uda.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia i radości.
Admin - Astrid
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lista odmian fiołków selekcjonera McDonald (Mac's)  (Przeczytany 14054 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« : Stycznia 23, 2010, 21:22:46 »

Mac's A Million (6537) 04/27/1987 (G. McDonald) Double pink/purple fantasy, some white. Light green, pointed, serrated, pebbled, hairy. Miniature (DAVS 1328)
Mac's Beguiling Beauty
Mac's Black Jack (9469) 09/29/2005 (G. McDonald) Single dark red sticktite pansy/variable white eye. Dark green, pointed, serrated/red back. Miniature
Mac's Blazing Bounty
Mac's Blowing Bubbles
Mac's Blue Blooded Baroness
Mac's Blushing Bridesmaid
Mac's Bodacious Bluebird (8214) 06/20/1995 (G. McDonald) Semidouble chimera light blue/white stripe. Crown variegated medium green and yellow, pointed. Semiminiature (DAVS 1413)
Mac's Callow Carrillon
Mac's Carnival Clown
Mac's Cheery Cherry
Mac's Circus Clown
Mac's Circus Clown Red
Mac's Cloud Charmer
Mac's Coral Chorale
Mac's Coral Clacamas
Mac's Coral Cutie (9471) 09/29/2005 (G. McDonald) Single coral red sticktite pansy. Variegated medium green and white, plain, pointed, serrated. Miniature
Mac's Cotton Candy (9472) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble pink pansy/red fantasy. Variegated medium green and white, ovate/red back. Semiminiature
Mac's Crimson Cavalier (9473) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble coral red pansy. Variegated medium green and white, ovate, serrated. Semiminiature
Mac's Crystal Cupid
Mac's Dracula's Daughter
Mac's Emphyream Elegance
Mac's Exquisite Extravaganza
Mac's Fabulous Fiesta
Mac's Fiery Fascination
Mac's Flamboyant Flame
Mac's Galactic Glory
Mac's Galactic Grandeur
Mac's Genuine Grannies
Mac's Glacial Grape (9476) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble-double purple pansy/white edge. Medium green, plain, scalloped. Semiminiature
Mac's Halycon's Horyzon
Mac's Highland Heather (9878) 01/31/2008 (G. McDonald) Semidouble-double violet two-tone pansy/variable green tips. Medium green, plain, ovate, serrated. Semiminiature
Mac's Hottr'n Hades
Mac's Howaiian Holiday
Mac's Imperial Iridescent
Mac's Incredible Infrared
Mac's Infra Red
Mac's Jingle Jangle
Mac's Jubilant Jamboree
Mac's Just Jeff
Mac's Kismet's Knight
Mac's Kitten Kaboodle
Mac's Lively Laura (6723) 09/16/1987 (G. McDonald) Single white star. Medium green, quilted, serrated. Semiminiature
Mac's Luxurious Leisure
Mac's Maginal Mandarin
Mac's Mesmerizing Meteor
Mac's Momentary Meltdown (9879) 01/31/2008 (G. McDonald) Single white and variable blue sticktite pansy/variable green tips. Medium green, plain, ovate, pointed, hairy. Miniature
Mac's Nocturne (9480) 09/29/2005 (G. McDonald) Double purple pansy/lighter band, thin white edge. Medium green, plain, quilted, serrated. Semiminiature
Mac's O'Scarlet O'Hara
Mac's Overly Ostentatious (8753) 08/31/1998 (G. McDonald) Double white/pink and blue fantasy. Variegated green and white, plain. Miniature (DAVS 1493)
Mac's Pizza Pizzicato (9880) 01/31/2008 (G. McDonald) Double coral blue pansy. Medium green, scalloped girl foliage. Miniature
Mac's Quaintly Quintessential (9481) 09/29/2005 (G. McDonald) Single coral red sticktite pansy. Variegated medium green, white and pink, plain, quilted. Miniature
Mac's Rapturous Rhapsody
Mac's Romantic Rendezvouz
Mac's Rouge Rogue
Mac's Shangri-la Serendipity
Mac's Smaldering Sapphire
Mac's Something Special
Mac's Southern Springtime
Mac's Starry Night (9881) 01/31/2008 (G. McDonald) Single-semidouble light blue pansy/white fantasy. Dark green, ovate. Semiminiature
Mac's Stop Sighn
Mac's Strawberry Sundae
Mac's Suddenly Sunrise (9882) 01/31/2008 (G. McDonald) Semidouble coral pink pansy. Crown variegated medium green and white, plain, ovate, quilted, serrated. Semiminiature
Mac's Sun Seeker (9483) 09/29/2005 (G. McDonald) Single hot pink sticktite pansy/variable white edge. Medium green, serrated/red back. Semiminiature
Mac's Sunset Serenade
Mac's Tantalizing Tamptation
Mac's Tender Heart
Mac's Tropical Triumph
Mac's True Love (9484) 09/29/2005 (G. McDonald) Single coral red sticktite pansy/variable purple fantasy. Variegated medium green, white, tan and variable pink, ovated, quilted, serrated. Miniature
Mac's Very Indigo
Mac's Vexin' Vixen (9883) 01/31/2008 (G. McDonald) Single pink sticktite pansy/ruby sparkle edge. Medium green girl foliage. Semiminiature
Mac's Violet Artu
Mac's Virtually Velvet
Mac's Wagon Wheels (9884) 01/31/2008 (G. McDonald) Single pink pansy/purple fantasy. Variegated medium green and yellow, longifolia, serrated. Semiminiature
Mac's Wedding Day
Mac's White Water
Mac's Will-o-the-Wisp
Mac's Zany Zideka (9885) 01/31/2008 (G. McDonald) Single-semidouble coral pansy. Variegated light green and white, plain, ovate, clackamus. Miniature

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Stycznia 23, 2010, 21:24:54 »

Wklejam listę bo długo trwało zanim nazbieralam nazwy, niech nie zginie.

Poza tym często mylony jest Mac's z  Ma's: spotkałam się z Mac's Pillow Talk i Mac's Corsage które przecież są tak naprawdę Ma's Pillow Talk i Ma's Corsage

Jak kto zauważa podobne błędy proszę i korektę i może z czasem powklejamy jeszcze pomaleńku opisy??

(Buckeye nie odważę się tak wrzucić - za długa lista Wink zresztą oni mają ładną własną stronę z odmianami )

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

bajadera
Aktywny
**

Łódź

« Odpowiedz #2 : Stycznia 23, 2010, 22:23:32 »

Deirdre, ty to pracowita mrówka jesteś ......

Małgorzata
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #3 : Stycznia 24, 2010, 00:38:02 »

(Buckeleye ... mają ładną własną stronę z odmianami )
I z tego powodu robienie listy ich odmian nie miałoby sensu.

Poza tym często mylony jest Mac's z  Ma's
Dla fiołkowych nowicjuszy Wink:
Ma's  - selekcjoner Olivia Robinson (żona Roba - tego od Rob'sów, specjalistka od odmian standard)
Mac's - selekcjoner George McDonald
Maas' - selekcjoner Max Maas

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
iza-gdz
Aktywny
**

woj. kujawsko - pomorskie, strefa klimatyczna 6b

« Odpowiedz #4 : Stycznia 24, 2010, 02:57:31 »

Mam pytanie jako fiołkowy nowicjusz: jakie są odmiany Buckeleye ??? Czy to tylko mała literówka
 i chodzi o odmiany Buckeye Pata Hancock'a ? http://www.buckeyeviolets.com/

g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Stycznia 24, 2010, 07:16:26 »

Mac's Cherry Cherry
Mac's Rouge Rouge
Powinno być Mac's Cheery Cherry i Mac's Rouge Rogue, pisownie nazw tych dwóch odmian potwierdzone są u samego źródła. Very Happy

A Pat Hancock jest kobietą. Wink

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Stycznia 24, 2010, 09:35:32 »

Deirdre, ty to pracowita mrówka jesteś ......
Bo ja jestem upierdliwy szukacz informacji  Laughing
A Mac-i są ciekawe bo mają wybitnie wyrazista i żywe kolory. Smoldering Saphire to po prostu
Mam pytanie jako fiołkowy nowicjusz: jakie są odmiany Buckeleye ??? Czy to tylko mała literówka
 i chodzi o odmiany Buckeye Pata Hancock'a ? http://www.buckeyeviolets.com/
Tak, literówka, wczoraj byłam wybitnie zmęczona i dodałam dwie literki  Laughing

Jeśli można to tam u mnie poprawić? Niech nie miesza nowicjuszom i wyjadaczom. Smile Dziękuje!

g2f dziękuję za pierwsze wyłapane sieciowe pomyłki - nagminnie widać te dwie nazwy są źle zapisywane!

iza-gdz
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Stycznia 24, 2010, 13:41:07 »

g2f dziękuję za uświadomienie Smile

Przepraszam bardzo Panią Hancock Smile  Za często chyba oglądałam z synkiem  "Listonosza Pata". Czy Pat to od imienia Patrycja ?

Lecę podlać moje trzy Buckeye Smile ??? A  właściwie jak prawidłowo odmienić wyraz "Buckeye" Confused

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Stycznia 24, 2010, 19:52:38 »

Apostrof i literka, chyba.

malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #9 : Stycznia 24, 2010, 19:59:02 »

Ja bym nie odmieniała - "Buckeye" wystarczy  Smile

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
iza-gdz
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Stycznia 31, 2010, 03:49:22 »

Wielkie dzięki malenko Smile
Jeden Buckeye, dwa Buckeye, ... Kocham wszystkie Buckeye Smile

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Lutego 22, 2010, 12:08:23 »

W związku z aktualizacją FC2 doklejam kilka "świeżynek" Wink

Mac's Misty Meadow (10153) 11/06/2009 (G. McDonald) Single white sticktite pansy/green edge. Medium green, plain. Miniature

Mac's Scarlet Samurai (10154) 11/06/2009 (G. McDonald) Single-semidouble coral-red pansy/purple fantasy. Medium green, ovate. Semiminiature

Mac's Stop Sign (G. McDonald) Single-semidouble dark coral-red pansy/white edge. Variegated medium green, white and variable pink, plain. Semiminiature

Mac's Strawberry Sundae (G. McDonald) Single-semidouble coral-red pansy. Variegated medium green and white, ovate. Semiminiature

Mac's Voodoo Yoodoo
(10155) 11/06/2009 (G. McDonald) Single-semidouble dark coral-red pansy. Medium green, ovate, quilted, hairy. Semiminiature

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #12 : Marca 05, 2010, 15:55:18 »

Mac's Coral Clacamas 9876) 01/31/2008 (G. McDonald) Single coral sticktite pansy, Variegatedmedium greenand white, plain, ovate, clackamus, quilted

Mac's Halycon's Horyzon (8752) 08/31/1998 (G. McDonald) Semidouble chimera white pansy/pink stripe. Variegated medium green and cream, plain, quilted

Mac's Kismet's Knight (9479) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble coral blue pansy. Variegated dark green and white, pointed/red back.

Mac’s Mischief Double purple. Variegated

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #13 : Marca 10, 2010, 09:42:55 »

Następne Mac's-ki. Niestety, póki co, opisów brak...

Mac's A Kup Of Kindness
Mac's Endless Echo
Mac's Green Gremlin
Mac's Happy Hour
Mac's Mighty M-pressive
Mac's Mood Indigo
Mac's Mystic Mystique
Mac's Pinch O' Pink
Mac's Pizzicato Paradise – GIRL
Mac's Pure Poetry
Mac's Rogue Ronin
Mac's Silly Smile – WASP!!
Mac's Spirit Song
Mac's Starry Sky
Mac's Summer Sunrise
Mac's Sweet Serenity
Mac's Tiny Temptress
Mac's Wild And Wonderful

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Marca 10, 2010, 20:43:20 »

Następne Mac's-ki. Niestety, póki co, opisów brak...

A ja znalazłam zdjęcia Smile

http://tristateavc.org/2009_show_pics.htm

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Marca 10, 2010, 21:17:28 »

Brawo maleno-mróweczko-poszukiwaczu!!

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #16 : Maja 12, 2010, 16:30:38 »

Mac's Fabulous Fiesta (9877) 01/31/2008 (G. McDonald) Single-semidouble coral pink pansy. Crown variegated medium green, yellow and variable pink, plain, ovate, hairy, serrated. Semiminiature
Mac's Galactic Grandeur (9474) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble medium blue pansy/dark blue and pink fantasy. Dark green, plain/red back. Semiminiature
Mac's Genuine Grannie's (9475) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble dark blue-purple pansy. Medium green, ovate, quilted, hairy. Miniature
Mac's Hott'r'n Hades (9477) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble purple pansy/coral red fantasy. Medium green, plain, pointed, quilted, serrated. Miniature
Mac's Just Jeff (9478) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble coral red pansy/variable darker fantasy. Mosaic variegated medium green, white and variable pink, plain, scalloped. Miniature
Mac's Southern Springtime (9482) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble red and white pansy. Medium green, ovate/red back. Semiminiature
Mac's Virtually Velvet (8754) 08/31/1998 (G. McDonald) Semidouble coral red/blue overlay. Variegated green, pink and white, ovate, serrated. Semiminiature (DAVS 1492)

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Maja 26, 2010, 06:59:11 »

Mac's Beguiling Beauty (G. McDonald) Double pink fantasy. Green foliage. Semiminiature
Mac's Bizarre Bazaar (G. McDonald) Red. Medium green foliage. Semiminiature
Mac's Blueblooded Baroness (G. McDonald) Semidouble large pink stars, purple fantasy, geneva edge. Dark ovate foliage. Semiminiature
Mac's Carnival Clown (9470) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble coral pink pansy/purple fantasy, white edge. Medium green, plain, quilted, heart-shaped, serrated. Semiminiature
Mac's Hawaiian Holiday (G. McDonald) Semi-double coral red. Variegated Semiminiature
Mac's Infra Red (G. McDonald) Semidouble red pansy, thin geneva edge. Dark TL variegation. Semiminiature
Mac's Jubilant Jamboree (G. McDonald) Double white, lavender veining. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's Luxurious Leisure (G. MacDonald) Double pansy ruffled coral. Pink and ivory wavy variegated foliage. Semiminiature
Mac's Maguntina (G. McDonald) Single blue. Velutina foliage. (Cross between S. velutina and S. magungensis.) Semiminiature
Mac's Rapturous Rhapsody (G. McDonald) Fire red single blossoms. Dark variegated foliage. Semiminiature
Mac's Specially Scarlet (G. McDonald) Double coral red. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's Tropical Triumph (G. McDonald) Semidouble cora. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's White Water (G. McDonald) Single white and blue thumbprint. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's Will-o-the-Wisp (G. McDonald) Single white star, pink thumbprint. Dark green foliage. Semiminiature
Mac's Wonderous Wildfire (G. McDonald) Single coral red fantasy. Variegated ovate foliage. Semiminiature

Jakby się dało docalić do wcześniejszego posta Smile
Dziękuję!

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #18 : Maja 26, 2010, 10:19:37 »

Mac's Blowing Bubbles (McDonald) Semidouble pink blossoms over evenly variegated foliage with pink and cream. semiminiature.
Mac’s Calypso Carusel (McDonald)Double blossoms of light peach over medium green quilted foliage.
Mac's Coral Cutie (9471) 09/29/2005 (G. McDonald) Single coral red sticktite pansy. Variegated medium green and white, plain, pointed, serrated. Miniature
Mac's Dracula's Daughter (McDonald) Deep, dark-red doubles over green and white variegated foliage. Semiminiature.
Mac's Flamboyant Flame (McDonald) Semidouble wine/red star. Medium green quilted/serrated. Semiminiature
Mac's Incredible Infrared (G. McDonald) Semi-double red pansy. Variegated slightly serrated foliage. Semi-miniature
Mac's Jingle Jangle (G. McDonald) Single red coral pansy, some fantasy spots. Variegated. Semi-miniature
Mac's O'Scarlet O'Hara (McDonald) Single to semidouble scarlett red pansy, variegated medium green and white Semiminiature
Mac's Romantic Rendezvouz (G. McDonald) Semi-double pink. Variegated. Semi-miniature
Mac's Sunset Serenade (G. McDonald) Double red pansy/ruffled edge. Variegated green & white, wavy. Semi-miniature
Mac's Tantalizing Tamptation (G. McDonald) Pink pansy/coral inlay on each petal. Ovate medium green variegated with a white edge. Semi-miniature
Mac's Violets Ar-Tu (G. McDonald) Single reddish purple pansy. Variegated. Semi-miniature

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Maja 26, 2010, 10:36:20 »

A może najlepiej pokasowac te moje ostatnie dodatki i wkleić w pierwszy post całą, uzupełnioną o wszystkie nowości listę? jeśli tak to oto ona:   (wow, to juz 105 odmian, zaczełam wątek z 78 nazwami, ale się rozrasta lista Very Happy )

Mac's A Cup Of Kindness
Mac's A Million (6537) 04/27/1987 (G. McDonald) Double pink/purple fantasy, some white. Light green, pointed, serrated, pebbled, hairy. Miniature (DAVS 1328)
Mac's Beguiling Beauty (G. McDonald) Double pink fantasy. Green foliage. Semiminiature
Mac's Bizarre Bazaar (G. McDonald) Red. Medium green foliage. Semiminiature
Mac's Black Jack (9469) 09/29/2005 (G. McDonald) Single dark red sticktite pansy/variable white eye. Dark green, pointed, serrated/red back. Miniature
Mac's Blazing Bounty
Mac's Blowing Bubbles (McDonald) Semidouble pink blossoms over evenly variegated foliage with pink and cream. semiminiature.
Mac's BlueBlooded Baroness (G. McDonald) Semidouble large pink stars, purple fantasy, geneva edge. Dark ovate foliage. Semiminiature
Mac's Blushing Bridesmaid
Mac's Bodacious Bluebird (8214) 06/20/1995 (G. McDonald) Semidouble chimera light blue/white stripe. Crown variegated medium green and yellow, pointed. Semiminiature (DAVS 1413)
Mac's Callow Carrillon
Mac's Calypso Carusel (McDonald)Double blossoms of light peach over medium green quilted foliage.
Mac's Carnival Clown (9470) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble coral pink pansy/purple fantasy, white edge. Medium green, plain, quilted, heart-shaped, serrated. Semiminiature
Mac's Cheery Cherry
Mac's Circus Clown
Mac's Circus Clown Red
Mac's Cloud Charmer
Mac's Coral Chorale
Mac's Coral Clacamas 9876) 01/31/2008 (G. McDonald) Single coral sticktite pansy, Variegatedmedium greenand white, plain, ovate, clackamus, quilted
Mac's Cotton Candy (9472) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble pink pansy/red fantasy. Variegated medium green and white, ovate/red back. Semiminiature
Mac's Crimson Cavalier (9473) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble coral red pansy. Variegated medium green and white, ovate, serrated. Semiminiature
Mac's Crystal Cupid
Mac's Dracula's Daughter (McDonald) Deep, dark-red doubles over green and white variegated foliage. Semiminiature.
Mac's Emphyream Elegance
Mac's Endless Echo
Mac's Exquisite Extravaganza
Mac's Fabulous Fiesta (9877) 01/31/2008 (G. McDonald) Single-semidouble coral pink pansy. Crown variegated medium green, yellow and variable pink, plain, ovate, hairy, serrated. Semiminiature
Mac's Fiery Fascination
Mac's Flamboyant Flame (McDonald) Semidouble wine/red star. Medium green quilted/serrated. Semiminiature
Mac's Galactic Glory
Mac's Galactic Grandeur (9474) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble medium blue pansy/dark blue and pink fantasy. Dark green, plain/red back. Semiminiature
Mac's Genuine Grannies (9475) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble dark blue-purple pansy. Medium green, ovate, quilted, hairy. Miniature
Mac's Glacial Grape (9476) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble-double purple pansy/white edge. Medium green, plain, scalloped. Semiminiature
Mac's Green Gremlin
Mac's Halycon's Horyzon (8752) 08/31/1998 (G. McDonald) Semidouble chimera white pansy/pink stripe. Variegated medium green and cream, plain, quilted
Mac's Happy Hour
Mac's Hawaiian Holiday (G. McDonald) Semi-double coral red. Variegated Semiminiature
Mac's Highland Heather (9878) 01/31/2008 (G. McDonald) Semidouble-double violet two-tone pansy/variable green tips. Medium green, plain, ovate, serrated. Semiminiature
Mac's Hottr'n Hades (9477) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble purple pansy/coral red fantasy. Medium green, plain, pointed, quilted, serrated. Miniature
Mac's Imperial Iridescent
Mac's Incredible Infrared (G. McDonald) Semi-double red pansy. Variegated slightly serrated foliage. Semi-miniature
Mac's Infra Red (G. McDonald) Semidouble red pansy, thin geneva edge. Dark TL variegation. Semiminiature
Mac's Jingle Jangle (G. McDonald) Single red coral pansy, some fantasy spots. Variegated. Semi-miniature
Mac's Jubilant Jamboree (G. McDonald) Double white, lavender veining. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's Just Jeff (9478) 09/29/2005 (G. McDonald) Semidouble coral red pansy/variable darker fantasy. Mosaic variegated medium green, white and variable pink, plain, scalloped. Miniature
Mac's Kismet's Knight (9479) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble coral blue pansy. Variegated dark green and white, pointed/red back.
Mac's Kitten Kaboodle
Mac's Lively Laura (6723) 09/16/1987 (G. McDonald) Single white star. Medium green, quilted, serrated. Semiminiature
Mac's Luxurious Leisure (G. MacDonald) Double pansy ruffled coral. Pink and ivory wavy variegated foliage. Semiminiature
Mac's Maginal Mandarin
Mac's Maguntina (G. McDonald) Single blue. Velutina foliage. (Cross between S. velutina and S. magungensis.) Semiminiature
Mac's Mesmerizing Meteor
Mac's Mighty M-pressive
Mac's Mischief Double purple. Variegated
Mac's Misty Meadow (10153) 11/06/2009 (G. McDonald) Single white sticktite pansy/green edge. Medium green, plain. Miniature
Mac's Momentary Meltdown (9879) 01/31/2008 (G. McDonald) Single white and variable blue sticktite pansy/variable green tips. Medium green, plain, ovate, pointed, hairy. Miniature
Mac's Mood Indigo
Mac's Mystic Mystique
Mac's Nocturne (9480) 09/29/2005 (G. McDonald) Double purple pansy/lighter band, thin white edge. Medium green, plain, quilted, serrated. Semiminiature
Mac's O'Scarlet O'Hara (McDonald) Single to semidouble scarlett red pansy, variegated medium green and white Semiminiature
Mac's Overly Ostentatious (8753) 08/31/1998 (G. McDonald) Double white/pink and blue fantasy. Variegated green and white, plain. Miniature (DAVS 1493)
Mac's Pinch O' Pink
Mac's Pizza Pizzicato (9880) 01/31/2008 (G. McDonald) Double coral blue pansy. Medium green, scalloped girl foliage. Miniature
Mac's Pizzicato Paradise – GIRL
Mac's Pure Poetry
Mac's Quaintly Quintessential (9481) 09/29/2005 (G. McDonald) Single coral red sticktite pansy. Variegated medium green, white and pink, plain, quilted. Miniature
Mac's Rapturous Rhapsody (G. McDonald) Fire red single blossoms. Dark variegated foliage. Semiminiature
Mac's Rogue Ronin
Mac's Romantic Rendezvouz (G. McDonald) Semi-double pink. Variegated. Semi-miniature
Mac's Rouge Rogue(G. McDonald) Semidouble-double bright red. Variegated Tommie Lou dark green foliage. Semiminiature
Mac's Scarlet Samurai (10154) 11/06/2009 (G. McDonald) Single-semidouble coral-red pansy/purple fantasy. Medium green, ovate. Semiminiature
Mac's Shangri-la Serendipity
Mac's Silly Smile – WASP!!
Mac's Smoldering Sapphire
Mac's Something Special
Mac's Southern Springtime (9482) 09/29/2005 (G. McDonald) Single-semidouble red and white pansy. Medium green, ovate/red back. Semiminiature
Mac's Specially Scarlet (G. McDonald) Double coral red. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's Spirit Song
Mac's Starry Night (9881) 01/31/2008 (G. McDonald) Single-semidouble light blue pansy/white fantasy. Dark green, ovate. Semiminiature
Mac's Starry Sky
Mac's Stop Sign (G. McDonald) Single-semidouble dark coral-red pansy/white edge. Variegated medium green, white and variable pink, plain. Semiminiature
Mac's Strawberry Sundae (G. McDonald) Single-semidouble coral-red pansy. Variegated medium green and white, ovate. Semiminiature
Mac's Suddenly Sunrise (9882) 01/31/2008 (G. McDonald) Semidouble coral pink pansy. Crown variegated medium green and white, plain, ovate, quilted, serrated. Semiminiature
Mac's Summer Sunrise
Mac's Sun Seeker (9483) 09/29/2005 (G. McDonald) Single hot pink sticktite pansy/variable white edge. Medium green, serrated/red back. Semiminiature
Mac's Sunset Serenade (G. McDonald) Double red pansy/ruffled edge. Variegated green & white, wavy. Semi-miniature
Mac's Sweet Serenity
Mac's Tantalizing Tamptation (G. McDonald) Pink pansy/coral inlay on each petal. Ovate medium green variegated with a white edge. Semi-miniature
Mac's Tender Heart
Mac's Tiny Temptress
Mac's Tropical Triumph (G. McDonald) Semidouble cora. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's True Love (9484) 09/29/2005 (G. McDonald) Single coral red sticktite pansy/variable purple fantasy. Variegated medium green, white, tan and variable pink, ovated, quilted, serrated. Miniature
Mac's Very Indigo
Mac's Vexin' Vixen (9883) 01/31/2008 (G. McDonald) Single pink sticktite pansy/ruby sparkle edge. Medium green girl foliage. Semiminiature
Mac's Violets Ar-Tu (G. McDonald) Single reddish purple pansy. Variegated. Semi-miniature
Mac's Virtually Velvet (8754) 08/31/1998 (G. McDonald) Semidouble coral red/blue overlay. Variegated green, pink and white, ovate, serrated. Semiminiature (DAVS 1492)
Mac's Voodoo Yoodoo (10155) 11/06/2009 (G. McDonald) Single-semidouble dark coral-red pansy. Medium green, ovate, quilted, hairy. Semiminiature
Mac's Wagon Wheels (9884) 01/31/2008 (G. McDonald) Single pink pansy/purple fantasy. Variegated medium green and yellow, longifolia, serrated. Semiminiature
Mac's Wedding Day
Mac's White Water (G. McDonald) Single white and blue thumbprint. Variegated foliage. Semiminiature
Mac's Wild And Wonderful
Mac's Will-o-the-Wisp (G. McDonald) Single white star, pink thumbprint. Dark green foliage. Semiminiature
Mac's Wonderous Wildfire (G. McDonald) Single coral red fantasy. Variegated ovate foliage. Semiminiature
Mac's Zany Zideka (9885) 01/31/2008 (G. McDonald) Single-semidouble coral pansy. Variegated light green and white, plain, ovate, clackamus. Miniature

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #20 : Maja 26, 2010, 23:10:56 »

Scalić się nie da. Jedyna możliwość to kopiować i modyfikować, a do tego (przyznaję się Razz) nieco mi brakuje motywacji.
Niech sobie będzie w wielu postach, robi to jakąś różnicę ? Confused

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #21 : Maja 27, 2010, 07:00:42 »

Bo moją pyrową duszę gryzie że nie jest alfabetycznie i że jest rozpirzgane  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

Pedantyzm gorszy od faszyzmu co?? Wink

A tak na serio, jak nikomu nie przeszkadza tak jak jest, to niech sobie będzie, ostatni mój post ma wszystko pozbierane do kupy i poukładane - kto chce będzie sobie patrzył i czytał gdzie mu pasuje i już Smile

p.s. sądziłam że te modowe porządki to łatwe są, jednym ruchem myszki "scal" czy "wykasuj" a tu widzę, więcej zachodu....   Uj, nie zazdraszczam tej roboty, uj nie...
Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: