Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 12:05:07
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dendrobium typu phalaenopsis miniaturka  (Przeczytany 3708 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aleksandra
Aktywny
**

« : Stycznia 21, 2010, 15:20:53 »

A ja mam takie pytanie  Smile
Czy, i jak muszą przechodzić okres spoczynku, a i jeszcze jedno, czy są bardzo trudne do zdobycia w kwiaciarniach Confused
Zależy mi jeszcze bardzo na tym, aby miała małe rozmiary Smile

Serdecznie pozdrawiam Smile
Aleksandra
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #1 : Stycznia 21, 2010, 15:30:03 »

Aleksandro wstąp do obi tam kupisz teraz z pewnością miniatury Dendrobium Phalaenopsis. Po kwitnieniu przechodzą spoczynek. Po czym następuje wzrost nowych pędów.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
aleksandra
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Stycznia 21, 2010, 17:41:06 »

W OBI wolała bym ich nie kupować, bo nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę, aby nie kupić przelanego lub chorego Sad
A u kogo na allegro, można nabyć taki okaz zdrowy i ładny Confused
Będę wdzięczna za podpowiedzi Smile

Serdecznie pozdrawiam Smile
Aleksandra
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #3 : Stycznia 21, 2010, 17:52:25 »

Erfkamp, że okres spoczynku D. Phalaenopsis przechodzi niekiedy co znaczy wzrost jest całoroczny i tylko niektóre klony go przechodzą.

Oszkinis podaje:
 1 spoczynek tuż po  zakończeniu wzrostu nowych pędów 2-3 tygodnie
2 spoczynek  po ścięciu kwiatostanów do chwili ukazania się nowych pędów.

W arkuszach uprawy dostępnych w internecie można znaleźć taką informacje o spoczynku tych roślin

"Średnia temperatura zimą wynosi w dzień 24-26°C, w nocy 17-19°C, co daje różnicę dobową rzędu 7°C."

Ja ogólnie przy uprawie Dendrobium bigibbum (Ta sama grupa VI) uprawiane w sezonie zimowym w temperaturze 24 stopnie; po ostatnich majowych przymrozkach Dendrobium idzie na balkon do października gdy zabieram je do domu. w grudniu zaczęło wypuszczać pędy kwiatostanowe z nowych przyrostów- teraz zaczynam je doświetlać co znacznie pomaga w wydłużaniu się pędów kwiatostanowych

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #4 : Stycznia 21, 2010, 17:55:58 »

Aleksandro, chyba bardziej zaufałabym swemu oku oglądając rośliny w sklepie niż kupując je w ciemno na allegro.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #5 : Sierpnia 04, 2010, 09:35:17 »

Dostałam dendrobium typu phalaenopsis posadzone w podłożu kokosowym ( zdaje się, że mieszanka włókna z czymś innym) czy powinnam go przesadzić Confused? Jeśli tak to czy do podłoza standardowego np. Compo storczykowe? Oczywiscie kwitnie ma dwa kwiatostany wpoczątkowej fazie kwitnienia, jak sądzę Razz...

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Sierpnia 04, 2010, 21:00:39 »

Najbezpieczniej będzie przesadzić. Nie wiadomo z jakiego źródła jest roślinka, jak była traktowana, czy nie ma tam patogenów, grzyba itd.
W nowym podłożu powinno jej być dobrze. Very Happy
Compo storczykowe może być, dendrobia potrzebuja drobniejszego podłoża niż np. phalaenopsis.
Ale można je dodatkowo rozluźnić keramzytem lub grubszymi kawałkami kory.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: