Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 16, 2021, 19:44:14
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Denrobium kingianum  (Przeczytany 45467 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
goll
Rezydent

« Odpowiedz #90 : Grudnia 28, 2013, 17:18:26 »

Moje również wypuściło łodygi kwiatowe,ale chyba z powodu zbyt suchego powietrza zakwitły tylko dwa kwiatuszki, reszta pąków zaschła.

Aki
Gaduła

« Odpowiedz #91 : Grudnia 30, 2013, 11:13:16 »

Agnieszko, zdradź proszę jak go skłoniłaś do tego, by zakwitł ?

Aniu, dendrobium całe lato stało na balkonie, w dość słonecznym miejscu. Do mieszkania wróciło dopiero późną jesienią, jak zaczęło się robić naprawdę zimno - był to ostatni "domowiec" jaki stał u mnie na balkonie. Myślę, żeby za rok przetrzymać je jeszcze trochę dłużej ale oczywiście wszystko będzie zależeć od pogody.

kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #92 : Lipca 28, 2014, 20:39:18 »

Pomożecie mi zidentyfikować, czy to jest kingianum, czy berry oda? Kupione ponad rok temu w LM na wyprzedaży pod odkrywczą nazwą "orchidea"  Cool przez ten rok zrobiło się ze 2 razy takie, keikami obdzieliłam już pół rodziny, bo rozrasta się jak chwast... po jesiennym przechłodzeniu do pierwszych przymrozków na balkonie i przeniesieniu na parapet nieogrzewanej północnej kuchni zakwitło na jednym pędzie. Teraz jest na balkonie gdzieś tak od połowy kwietnia, i w te największe upały puściło 2 pędy... rosły w oczach i właśnie zakwitły Laughing a podobno to jest chłodolub... rozumiecie coś z tego? <drapie się po głowie>

tak wyglądało w chwili zakupu (standadrowa doniczka 12)

a tak wygląda teraz:

doniczka 15 albo ciut większa, nie pamiętam. Parapet na południowym, osłoniętym, bardzo ciepłym balkonie, o tej porze roku nie ma w ogóle słońca, bo daszek ocienia. Czujka stacji pogodowej leżąca na tym samym parapecie spokojnie podchodzi pod 38-40 stopni w słoneczne, bezwietrzne, upalne dni Confused

Zielony kącik Koli

Kwiat jest uśmiechem rośliny Smile

pozdrawiam - Natalia
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #93 : Lipca 29, 2014, 13:58:54 »

Jeżeli to Dendrobium pachnie jak herbata roibos lub podobnie to jest to Dendrobium Bery Oda Wink
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #94 : Lipca 29, 2014, 15:42:52 »

nie wiem jak pachnie herbata roibos Wink ale moje dendrobium pachnie w ciągu dnia, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie.

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #95 : Lipca 29, 2014, 16:40:21 »

Herbata ta pachnie delikatnie miodem i podobnie pachnie Dendrobim Bery Oda właśnie. Miałem swego czasu. Właśnie zapach tej roślin skojarzyłem tą herbatą  Smile
goll
Rezydent

« Odpowiedz #96 : Lipca 29, 2014, 22:19:04 »

Identyczne jak moje, kupione pod nazwą Berry Oda  Smile
Lecę wywalić swoje na balkon  Razz

darek p
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #97 : Stycznia 06, 2015, 13:36:40 »

Dendrobium "Berry Oda" ,ponad 30 pędów  Very Happy

kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #98 : Stycznia 06, 2015, 14:15:15 »

Pięknie Ci zakwitło!! Moje wyprodukowało coś koło 20 pędów, ale niestety grasują na nim mszyce... Pryskam tym ekologicznym Targetem, bo nie chcę w domu stosować ostrej chemii, ale nie pomaga :/ i tylko nieliczne kwiatki się rozwijają Sad

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #99 : Stycznia 06, 2015, 17:25:16 »

Niesamowite. Tyle kwiatów jednocześnie i jaki piękny kolor. Liście takie gęste i błyszczące.

gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #100 : Stycznia 06, 2015, 21:55:08 »

Ale gęstwina,zachwycająca,szkoda ,że nie zrobiłeś zdjęcia razem z doniczką

Wink Miłego dnia
rozgwiazda
Aktywny
**

« Odpowiedz #101 : Stycznia 06, 2015, 22:05:11 »

To rzeczywiście piękne kwitnienie!
i chyba duuuża roślina,jak długo jest u Ciebie?

pozdrawiam Joanna
darek p
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #102 : Stycznia 07, 2015, 22:39:51 »

Joasiu u mnie rok .
darek p
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #103 : Stycznia 08, 2015, 13:04:29 »

Ale gęstwina,zachwycająca,szkoda ,że nie zrobiłeś zdjęcia razem z doniczką
Doniczka jak doniczka WinkSmile
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #104 : Stycznia 08, 2015, 22:43:11 »

Darku dziękuję za zrobienie zdjęcia w całości,piękne,niesamowicie gęste korzonki,aż cieszy oko taka zdrowa roślinka,chyba masz rękę do kwiatów i wiedzę bo wszystkie okazy,które nam pokazujesz są piękne Very Happy

Wink Miłego dnia
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #105 : Stycznia 09, 2015, 20:07:52 »

Ładny krzak  Cool

Natalia Very Happy
Aki
Gaduła

« Odpowiedz #106 : Stycznia 25, 2015, 11:07:58 »

Świetne kwitnienie - super wygląda taka gęstwina Smile

U mnie zdecydowanie skromniej kwitnie dendrobium kingianum "Berry Oda". Niestety nie potrafię oddać pięknego, głebokiego odcienia kwiatów więc trudno, niech będą różowe Wink

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #107 : Grudnia 01, 2015, 03:36:12 »

Piękne,  Very Happy moje nie jest tak imponujące Confused
Michał K. mam pytanie jakie to jest podłoże, o którym piszesz composana, czy jest to drobne, czy grube i mieszane z kokosem?

Pozdrawiam Wink
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #108 : Grudnia 01, 2015, 13:02:05 »

Też mam to dendrobium  Very Happy ale u mnie jeszcze nie kwitło, ale jak widzę to zdjęcia pokazujecie w styczniu, więc jest nadzieja Smile

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #109 : Grudnia 01, 2015, 19:07:45 »

U mnie zaczyna powoli kwitninie ale pędy są w różnej fazie rozwoju więc chyba nacieszę się kwiatami dłużej. Co ciekawe pędy pojawiły się ni na nowym przyroście i na starych pseudobulwach Smile

marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #110 : Grudnia 01, 2015, 20:21:46 »

Ja często zaglądam do moich storczyków, ale nic nie mogę wypatrzyć Confused myślę, że z braku doświadczenia, nie mogę doprowadzić do kwitnienia no i za krótko je chyba mam ?

Aki
Gaduła

« Odpowiedz #111 : Grudnia 01, 2015, 20:51:04 »

U mnie w tym roku "Berry Oda" będzie kwitło jednym pędem ale i tak dziwę się, że w ogóle zakwitnie biorąc pod uwagę jakie warunki mu zafundowałam. Zwykle całe lato i jesień stało na balkonie (aż temperatura spadła dość mocno). W tym roku przez zamieszanie i brak czasu stało sobie cały czas w kącie małego okienka (40x40, wystawa zachodnia) w dość ciepłym pomieszczeniu a i tak wypuściło pęd.

Zawsze mi się wydawało, że potrzebuje przechłodzenia do inicjacji kwitnienia Confused Czyżbym co roku niepotrzebnie z nim kombinowała?

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #112 : Grudnia 02, 2015, 08:40:38 »

Agnieszko, chyba nie potrzebuje aż takiego przechłodzenia. Ja mam od wiosny, dostałam z wymiany piękną kępkę starych pseudobulw z idącym nowym przyrostem, który ładnie dorósł, wypuścił piękne korzenie. Od wiosny do końca sierpnia stało na balkonie, przed wyjazdem na urlop wniosłam do domu i postawiłam na parapecie o wystawie południowej ale cieniowanej balkonem. Od października na tym parapecie gości już sporo słońca. Podlewałam normalnie - czyli lałam dość sporo wody do podstawka, jedynie co to miałam rozszczelnione okna i samo dendrobium stało tuż przy drzwiach balkonowych, które często otwieram do wietrzenia i są najczęściej rozszczelnione. Byłam zaskoczona, że 1/ w ogóle zakwitło (widocznie mam dobry egzemplarz od Pauliny), i 2/ kwitnie ono również na starych pseudobulwach tylko w miejscach, w których jeszcze nie kwitło.

Aki
Gaduła

« Odpowiedz #113 : Grudnia 02, 2015, 11:12:43 »

Czyli niepotrzebnie kombinowałam Wink

Ciekawe z tym kwitnieniem na starych pseudobulwach, nigdy się mojemu nie przyglądałam na czym kwitnie.

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #114 : Grudnia 02, 2015, 18:23:01 »

Proszę zamiście fotki swoich roślinek i pokażcie jak od ostatniego czasu podrosły tj. od kiedy ostatnio zostały zamieszczone zdjęcia?  Confused
Moje coś słabo przyrasta, a mam je już trzy lata i jeśli można... to chciałabym zobaczyć jak się u Was rozwija  Confused

Pozdrawiam Wink
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #115 : Grudnia 02, 2015, 19:21:56 »

U mnie chwilowo słabo, bo zostało zalane  Mad w ogóle ta jesień/zima to pogrom jakiś  Confused może innym idzie lepiej  Smile

Natalia Very Happy
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #116 : Grudnia 02, 2015, 20:47:10 »

Zrobię zdjęcia ale dopiero dziś dokupiłam ładowarkę do akumulatorków. Bez nich niestety aparaty fotograficzne ogarnęła głucha cisza...

kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #117 : Grudnia 02, 2015, 21:29:28 »

Wchodzenie w wątki tematyczne jest niebezpieczne. Nie dość, że przed chwilą przytachałam chyba z 10 storczykówz leroya to i dendrobium berry oda mi się zamarzyło Very Happy

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #118 : Grudnia 03, 2015, 00:58:57 »

Very Happy Kakyu  Very Happy pokarzesz foteczki?
Dlaczego wchodzenie w wątki tematyczne jest niebezpieczne?
Mam pytanie do Was, czy Berry Oda zawsze występuje w innym kolorze niż róż?

Pozdrawiam Wink
marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #119 : Grudnia 03, 2015, 14:05:06 »

Widziałam Berry Oda białe  Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: