Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpnia 08, 2022, 12:05:08
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiołki selekcji Davida Senk'a - lista odmian.  (Przeczytany 16296 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« : Stycznia 13, 2010, 16:06:46 »

Ponieważ natknęłam się w jednym miejscu na coś na kształt listy fiołków od Davida Senk'a, które mi sie okrutnie podobają.  Very Happy wklejam, żeby mi nie zginęła.
No i jak kto zna więcej - uzupełniać  Smile

Alchemy Antique Bells
Alchemy Gold
Alchemy Morning Star
Alchemy Parakeet
Alchemy Yellow Star
Antique Alchemy Yellow Bells
Arctic Fox
Azalea Trail
Bad Girl
Balloons
Bean Stalk
BFO 301
Big Bells
Blue Ice
Blue Cascade
Blue Heron
Carnival
Cascade
CZO 499
Daddy Longlegs
DFO 401
Elm
Fantasy Wasp
Fruit Fly
Girl Wasp
Girl With Attitude
Green Godesse
Just Misbehavin’
Long Legs
Make Believe
‘Mazin’ Blue
Merlot
Neverland Dreams
PRA X Bad Girl 3
Royalty
Say What?!?
Snowy Fairy
Snowy Egret
Springtime Wasp
Sven
The Sorceress
Try the Decaf
Vespa Verde
Whisper of Pink
WT3xAYB
Yellow Starfish
Wild Thang

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #1 : Stycznia 13, 2010, 16:41:24 »

Nie zamykam wątku, żeby można było dopisać, jeśli ktoś się potknie o jeszcze jakąś odmianę.
Ale uprzedzam lojalnie, że nie jest to wątek do gadania (chyba, że na temat Senk'ów Wink).

Lista Deirdre pochodzi w tej strony: http://forums.gardenweb.com/forums/load/afrviolet/msg0601110823211.html

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #2 : Stycznia 13, 2010, 18:17:52 »

Tyle znalazłam w FC2 - powycinajcie, obywatele, co się powtarza...  Confused

Alchemy Antique Bells (9367) 09/24/2004 (D. Senk) Single light yellow ruffled bell. Medium green, plain, heart-shaped. Miniature
Alchemy Gold (9368) 09/24/2004 (D. Senk) Single yellow sticktite bell. Medium green, ovate, quilted. Semiminiature
Alchemy Yellow Star (9369) 09/24/2004 (D. Senk) Single yellow bell/variable purple fantasy. Medium green, heart-shaped, quilted, serrated. Semiminiature
BFO 301 (D. Senk) Single deeply-veined blue pansy. Dark green extreme longifolia strap leaves. Small standard
Cascade (D. Senk) Purple frilled wasp blossom. Red-backed deeply spooned dark green variegated foliage and a unique cascading growth habit. Semiminiature
Daddy Longlegs (D.Senk)
DFO 401 (D. Senk) Semidouble fuschia wasp. Dark green, pointed, variegated, red reverse. Semiminiature trailer
Make Believe (D.Senk)
Pra X Bad Girl #3 (D. Senk) Single/semidouble green and white heavily recurved wasp (looks like a bell blossom). Heavily lobed medium green girl foliage. Miniature
Senk's Alchemy Morning Star (9842) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single yellow six-petal bell. Medium green, heart-shaped, quilted, serrated. Semiminiature trailer
Senk's Alchemy Parakeet (9843) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Double yellow star/variable light blue edge. Light green, pointed, serrated. Semiminiature trailer
Senk's Arctic Fox (9844) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single white wasp. Variegated medium green and white, pointed/bustle back. Semiminiature trailer
Senk's Azalea Trail (9845) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single-semidouble fuchsia wasp. Variegated dark green, white and pink, pointed, ovate/red back. Miniature trailer
Senk's Bad Girl (9846) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single blue-purple wasp. Medium green, scalloped girl foliage. Semiminiature
Senk's Balloons (9847) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single light pink recurved wasp. Variegated dark green, white and pink, pointed, longifolia, glossy, hairy. Semiminiature
Senk's Beanstalk (9848) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single lavender wasp. Variegated dark green, white and pink, glossy/bustle back. Vertical growth habit. Semiminiature trailer
Senk's Big Bells (9849) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single blue bell. Dark green, ovate, longifolia. Small standard
Senk's Blue Cascade (9850) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single blue wasp. Variegated dark green and pink, spooned, heart-shaped, longifolia, hairy, ruffled, serrated. Semiminiature trailer
Senk's Blue Heron (9851) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single blue pansy/darker veins. Dark green, longifolia, hairy. Small standard
Senk's Blue Ice (9852) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single white wasp/blue tips. Medium green, plain, pointed, serrated. Semiminiature
Senk's Carnaval (9853) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single-semidouble blue pansy. Variegated dark green, white and pink, ovate, longifolia, ruffled. Semiminiature trailer
Senk's Elm (9854) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Semidouble blue pansy/darker veins. Variegated dark green, white and pink, ovate, longifolia/red back. Miniature trailer
Senk's Fantasy Wasp (9855) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single white wasp/variable blue mottling. Medium green, serrated. Small standard
Senk's Fruit Fly (9856) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single dark plum-purple bell. Dark green, pointed, glossy. Miniature trailer
Senk's Girl Wasp (9857) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single-semidouble purple wasp. Medium green, scalloped girl foliage/red back. Small standard
Senk's Girl With Attitude (9858) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single-semidouble blue wasp. Variegated dark green, white and pink, hairy, wavy, scalloped girl foliage. Miniature
Senk's Green Goddess (9859) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single-semidouble green and white recurved wasp. Variegated green and white girl foliage. Miniature
Senk's Just Misbehavin' (9860) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Semidouble blue frilled pansy. Variegated medium green and white, plain, longifolia. Semiminiature trailer
Senk's Longlegs (9861) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Semidouble-double mauve star. Variegated dark green, white and pink, ovate, pointed, longifolia. Semiminiature trailer
Senk's Mazin' Blue (9862) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single blue ruffled pansy/yellow streaks. Medium green, heart-shaped, serrated/variable red back. Standard
Senk's Merlot (9863) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single red-purple wasp. Variegated dark green, white and pink, pointed/bustle back. Semiminiature trailer
Senk's Neverland Dreams (9864) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single-semidouble purple wasp. Variegated dark green and white, scalloped girl foliage/variable red back. Semiminiature
Senk's Royalty (9865) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single dark purple recurved wasp. Variegated dark green, white and pink, pointed/red bustle back. Semiminiature trailer
Senk's Say What? (9866) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single purple wasp. Variegated medium green, scalloped girl foliage. Semiminiature trailer
Senk's Snow Fairy (9867) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single white pansy/variable blue mottling. Variegated dark green and white, pointed, longifolia/bustle back. Miniature trailer
Senk's Snowy Egret (9868) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single white ruffled pansy/variable orchid veins and blush. Variegated medium green and white, longifolia. Standard trailer
Senk's Springtime Wasp (9869) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single pink wasp. Variegated medium green and white, plain, serrated. Semiminiature
Senk's Sven (9870) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single purple and white wasp. Variegated dark green and white, pointed, longifolia, hairy/bustle back. Semiminiature trailer
Senk's The Sorceress (9871) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Double dark purple fringed bell. Dark green, pointed, pebbled, hairy. Miniature trailer
Senk's Try the Decaf (9872) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single blue ruffled star/darker veins. Variegated dark green, white and pink, longifolia, ruffled/red back. Standard trailer
Senk's Vespa Verde (9873) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single white wasp/green edge. Variegated medium green and cream, plain, serrated. Semiminiature
Senk's Whisper of Pink (9874) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single white wasp/pink streaks and blush. Medium green, plain, pointed, serrated. Semiminiature
Senk's Yellow Starfish (9875) 01/30/2008 (R. Follett/D. Senk) Single yellow star/variable purple fantasy. Medium green, heart-shaped, quitled, serrated. Semiminiature
Wild Thang (D. Senk) Medium green girl foliage. Semiminiature

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Stycznia 13, 2010, 18:20:19 »

Pra X Bad Girl #3 (D. Senk) Single/semidouble green and white heavily recurved wasp (looks like a bell blossom). Heavily lobed medium green girl foliage. Miniature

Swoją drogą ciekawy fiołek... Confused http://www.sweet-violets.com/product_info.php?products_id=49&osCsid=uiwtfkqdwuh

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Stycznia 13, 2010, 18:33:27 »

Kurka, prędka jesteś, ja tu własnie wybieram do czego opisu nie wrzuciłaś a tu widzę kilka następnych!

no to brak nam tylko opisów do:

Antique Yellow Bell
CZO 499
Make Believe
WT3xAYB

Tutaj też kilka przykładów z pracami pana Senk'a - Cascade, Bean Stalk i Girl with Atitude - niesamowite!! Widzę że facet skupia się na odmiennościach - im bardziej niecodzienne tym lepiej - i fajnie - fijołynam się zmieniają Very Happy
http://www.vintageviolets.org/The_Violet_Lab.htm

Swoją drogą - wkurzam się ciutko bo nie mogę znaleść własnej strony domowej Davida Senk'a :/

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Stycznia 13, 2010, 18:39:55 »

Daddy Longlegs znalazłam tu: http://www.violet.ru/View_E.php?search_name_h=Senk&submit_search_h=%C8%F1%EA%E0%F2%FC ale bij-zabij, nie wiem, jak brzmi opis...  Smile

Zdjęcie fajne!  Smile

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Stycznia 13, 2010, 18:42:45 »

Make Believe tu: http://www.vintageviolets.org/The_Violet_Lab_2.htm - ale opisu brak...  Sad

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Stycznia 13, 2010, 18:49:29 »

Czy to możliwe, że nastąpiła pomyłka w nazwie Antique Yellow Bells?

Tu: http://www.violet.ru/View_E.php?search_name_h=Senk&submit_search_h=%C8%F1%EA%E0%F2%FC
występuje jako Alchemy Yellow Bells  Confused

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Stycznia 13, 2010, 18:56:44 »

Wiesz....  Nie wiem, wszystko możliwe - na tej liście skopiowanej z grupy dyskusyjnej jest jako Antique ale Alchemy by tak ładnie pasował do wcześniejszej na liście kolekcji innych Alchemy, znowu, może na tej krzaczkowej stronie się pomylono?

Na Birds & Blossoms tez jest Alchemy Yellow Bells - proszę o poprawkę zatem na liście - nie Antique Yellow Bells ale Alchemy !! Dziękuję!

Dlatego też irytuje mnie że Senk strony nie ma ze spisem... Sad A szkoda!

Czy jakiś kochany Admin scali nam listę z opisami do kwiatków w pierwszy post Maleny? I czy za wiele bym prosiła jeśli poproszę o zachowanie alfabetyczne? Potrzebne to do szczęścia memu rozumkowi Wink

Na stronie którą podała Malena
http://www.sweet-violets.com/
są łądne zdjęcia wielu odmian Senk'a, szkoda że panom się sklepik pozajączkował i ostatnich pięciu artykułów zobaczyć nie można bo przełącza na stronę główną... Laughing
Może poprawią. A ceny maja, że papcie spadają, no ale jak się nie chce tyle płacić to sie nie kupuje a jak się chce mieć absolutnie to i tak się zapłaci Laughing

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Stycznia 15, 2010, 12:07:13 »

Zdjęcie Senk's Say What   (BTW - całkiem fajna stronka-encyklopedia. Wielu zdjęć brak ale proces tworzenia trwa, samych saintpaulii spisanych jak na razie 1800 kilka,  Cool )
http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/164091/

Senk's Alchemy Parakeet
http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/209547/

A ja mam pytanie - jak myślicie czy takie nazwy:
BFO 301
DFO 401
Pra X Bad Girl #3
są ostateczne? Wyglądają raczej jak nazwy z notatnika selekcjonera i nic nie mają w sobie z wymyślnych nazw handlowych....  Confused

bajadera
Aktywny
**

Łódź

« Odpowiedz #10 : Stycznia 27, 2010, 21:30:41 »

Kurczę blade, jakie tu cudeńka .....

http://www.sweet-violets.com/index.php?cPath=33&osCsid=uiwtfkqdwuh

Ciekawe czy do Europy wysyłają ....

Małgorzata
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Stycznia 27, 2010, 21:45:33 »

Informacji o warunkach wysyłki jeszcze nie ma, a po próbie stworzenia konta w ich sklepie mój komputer ostrzega przed "niezaufanym" połączeniem

https://www.sweet-violets.com/account.php?osCsid=uiwtfkqdwuh

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #12 : Stycznia 28, 2010, 01:37:47 »

Na szczęcie pani z Birds & Butterfly ma dużą część Senka a raczej będzie miała (oby już na wiosnę!)  jak odbuduje wyprzedany zapas Very Happy Ponadto jest gorąco polecana na e-bayu jako godna zaufania (ma tam nicka  iceberg2000) oraz ma rozsądne ceny - za listek tak samo jak za każde inne mini: 2$ za dwa i 1,25$ za jeden.

I wysyła z certyfikatem fito!

Przy tym te 10$ za dwa liście u panów z Sweet Violets pachnie mi skubaniem przesadnym. No i nie wzbudza zaufania strona gdzie primo faktycznie próba rejestracji, jak pisze malena, zgłasza zagrożenie, segundo ma źle podlinkowaną drugą stronę sklepu z listkami (niedoróbka a ponoć sklep już jest jakiś czas, dwa lata czy cuś ) i tertio, napisałam do panów maila z uwagami - cisza w eterze całe dwa tygodnie.....  No to mówimy im "Adios" Ja na pewno!

Prosiłabym moda o usunięcie wcześniejszego mojego postu bo w tym dopisałam ciut więcej no i poprawiłam nazwę sklepu B&B. Dziękuje!  Very Happy

Bajadera, czuj duch bo ja w Senki pójdę, to bardziej niż pewne, to wiesz, machniom! Very Happy

Mój TZ Cię przeklnie Laughing

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #13 : Listopada 24, 2010, 12:14:42 »

Kochani moderatorzy, wiem że rozbiłam wieści na trzy maile, prosiłabym grzecznie ich nie łączyć. Nie chodzi mi o nabijanie postów Wink  tylko o to że dzięki temu wyraźnie mogę wydzielić tzy różne grupy Senk'ów i spraw z nimi związanych!
Dziękuję! Very Happy

Słuchajcie! słuchajcie!

Udało mi się zdobyć wieści praktycznie od samego źródła czyli od pana Folletta na temat wątpliwych "senkusiów"!

A więc tak.
W programie FC2 mamy listę 37 zarejestrowanych oficjalnie fiołków team'u Follett/Senk Żeby nie było wątpliwości, powtarzam całą listę choć bez opisów bo one w poście Maleny są już podane i poprawne.
Lista zaś może Wam pomóc w rozwiewaniu własnych wątpliwości i ew. pytań Smile
Nazwy podaję tak jak zarejestrowano czyli pierwsze 3 fiołki bez przedrostka "Senk's".   Osobiście we własnej liście na kompie ja te słówka dodaję bo taki mam kaprys, jednak tutaj chcę być dokładna :]

1. Alchemy Antique Bells
2. Alchemy Gold
3. Alchemy Yellow Star
4. Senk's Alchemy Morning Star
5. Senk's Alchemy Parakeet
6. Senk's Arctic Fox
7. Senk's Azalea Trail
8. Senk's Bad Girl
9. Senk's Balloons
10. Senk's Beanstalk
11. Senk's Big Bells
12. Senk's Blue Cascade
13. Senk's Blue Heron
14. Senk's Blue Ice
15. Senk's Carnaval
16. Senk's Elm
17. Senk's Fantasy Wasp
18. Senk's Fruit Fly
19. Senk's Girl Wasp
20. Senk's Girl With Attitude
21. Senk's Green Goddess
22. Senk's Just Misbehavin'
23. Senk's Longlegs
24. Senk's Mazin' Blue
25. Senk's Merlot Trail
26. Senk's Neverland Dreams
27. Senk's Royalty
28. Senk's Say What?
29. Senk's Snow Fairy
30. Senk's Snowy Egret
31. Senk's Springtime Wasp
32. Senk's Sven
33. Senk's The Sorceress
34. Senk's Try the Decaf
35. Senk's Vespa Verde
36. Senk's Whisper of Pink
37. Senk's Yellow Starfish

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Listopada 24, 2010, 12:19:22 »

Teraz czas na fiołki "wątpliwe" czyli te o wybitnie "pracowniczych" nazwach.  Pan Follett był tak uprzejmy i wyjaśnił mi co jest co nie tylko w zakresie nazw jakie pojawiły się w tym wątku ale podał też kilka innych które "poszły w świat" jeszcze w czasie ich opracowywania i może Ktoś z Was się na nie natknie - będzie miał podane na tacy co jest co. Very Happy

Senk's CVO 401 = Senk's Just Misbehavin'
Senk's CVO 405 = Senk's Big Bells
Senk’s BFO 301 = Senk's Blue Heron
Senk’s BV1 = Senk's Girl With Attitude
Senk’s CZO 499 = Senk's Try the Decaf
Senk’s DFO 401 = Senk's Azalea Trail
Senk’s Pra X Bad Girl #3 = Senk's Green Goddess
Senk’s WT3xAYB = Senk's Snowy Egret

Tak więc jeśli ktoś ma farta i ma coś z tego, może poczekać  na kwitnienie i jeśli ono potwierdzi odmianę wedle opisu odmiany oficjalnie zarejestrowanej - jupi, ma oficjalneog Senka!

Ja na przykład doczekać się nie mogę kwitnienia WT3xAYB - bo to by znaczyło że mam Snowy Egret    Very Happy

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Listopada 24, 2010, 12:24:37 »

Zostały nam jeszcze fiołeczki o nazwach jak najbardziej "ludzkich"

Tak więc moi drodzy:

Senk's Cascade  = Senk's Blue Cascade   (nazwa Cascade w czasie rejestracji została zmieniona na Blue Cascade choć gdzies ktoś na swiecie może ją posiadać pod starą nazwą. Ale jest to TEN SAM fiołek!)

Senk's Daddy Longlegs = Senk's Longlegs  (nazwa Daddy Longlegs nie istnieje i nigdy ie istniała, ponoć ktoś kiedyś raz sprzedał Longlegsa na ebay'u jako Daddy i może pod tą nazwą krążyć po świecie. Jednak wedle oficjalnych rejestracji istnieje wyłącznie Senk's Longlegs)

No i ostały się jeszcze 4 znane mi z nazw senkusie. Czekam na kolejny mail od pana Folletta z wyjaśnieniami, natychmiast się nimi podziele...
niewiadome to:

Senk's Alchemy Yellow Bell/Senk's Antique Yellow Bell 
Senk's Anemone
Senk's Make Believe
Senk's Wild Thang

Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #16 : Września 23, 2011, 08:55:04 »

Ładne zdjęcia Senków

http://violetvoice.yuku.com/topic/925#.Tnw6udQXgdE
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Listopada 06, 2012, 08:00:23 »

No i ostały się jeszcze 4 znane mi z nazw senkusie. Czekam na kolejny mail od pana Folletta z wyjaśnieniami, natychmiast się nimi podziele...
niewiadome to:

Senk's Alchemy Yellow Bell/Senk's Antique Yellow Bell 
Senk's Anemone
Senk's Make Believe
Senk's Wild Thang

No to juz wszystko i do konca wiem

Senk's Anemone - odmiana znana na swiecie, posiadana, NIEzarejestrowana i bardzo prawdopodobne ze NIEkwitnaca. W kazdym razie hybrydyzerzy podaja ze osobiscie nie doczekali sie kwitnienia.

Senk's Make Bellieve - odmiana o ktorej pan Follett nic nie wie. Ja sama widzialam na jej temat artykuly oraz zdjecia kwiatu (mam zapisane w archiwum). Domniemywam iz byc moze pan David Senk stworzyl go juz sam, po czym zaprzestal hobby zwanego hybrydyzacja i tworzeniem nowych odmian. Niestety, p. Senk jest osoba bardzo tajemncza i niedostepna, na odleglosc niemozliwym jest zdobycie lepszych informacji.... 

Senk's Wild Thing - odmiana niezarejestrowana, malutka i drobniutka choc dosc wytrzymala. Mialam ja nawet w swych rekach i odebral mi ja piorunski macznik. Moze sie uda zdobyc kiedys ponownie....

i na koniec
Senk's Alchemy Yellow Bell/Senk's Antique Yellow Bell = Senk's Alchemy Antique Bells

Moi Drodzy, to jest TO SAMO, ta sama odmiana i powinna nazywac sie li i jedynie Senk's Alchemy ANTIQUE Bells.
Pan Follett twierdzi ze nigdy, przenigdy nie stworzyli niczego o nazwie Yellow Bell. Jednoczesnie sam podkresla ze kilka odmian moze krazyc po swiecie pod pokreconymi nazwami o czym pisalam juz w poscienr 15 (min Blue Cascade i Longlegs, prosze rzucic okiem jesli juz z glowy wywietrzalo!)

Bardzo prawdopodobnym jest iz ktos kiedys przepisujac nazwe pokrecil i zlaczyl w jedno nazwe S.Alch. Antique Bells z S. Alch, Yellow Star no  i wyszlo mu Yellow Bells. Lub tez bardziej podobalo mu sie Zolte Dzwonki i samowolnie fiolka przemianowal?  Bylo jak bylo, efekt jest taki ze jedna odmiana krazy po swiecie pod swa oficjalna, rejestrowana nazwa oraz wydumana.

Sprawdzilam te sprawe osobiscie, mam  tego fiolka, kupionego pod wszystkimi dostepnymi nazwami, rosnie, kwitnie, ma pokroj, jest identyczny!!!!

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #18 : Listopada 06, 2012, 13:59:10 »

Tyto masz zacięcie. Zaraz idę popatrzeć w moje fiszki.  Cool

Dziękuję !!!

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: