Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 18, 2021, 15:30:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Witam wszystkich :)  (Przeczytany 3803 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« : Maja 04, 2009, 18:31:27 »

Już zaczęłam pisać troszkę na forum, a jeszcze się nie przywitałam i nie przedstawiłam.
Więc czas to zmienić..
Mam na imię Ewa, mieszkam w stolicy kwitnącego ziemniaka.
Tak naprawdę roślinami zaczęłam się znów interesować od niedawna. Przez długi długi czas nie widziałam powodów, żeby mieć jakiekolwiek rośliny w domu, zaś moja mama kompletnie zrezygnowała z jakiejkolwiek hodowli.
Zatęskniłam za roślinami niedawno - w marcu postanowiłam, że posadzę różne kwiaty na balkonie. I tak pojawiło się mnóstwo bratków, posadzona bazylia, stokrotki, zaczęłam znów opiekować się dawno zapomnianym bzem.
Jednak balkon mi nie wystarczył. Postanowiłam tym razem zagospodarować parapety moich okien. Bardzo szybko przybyły dwa oxalisy - czerwony i zielony, koleus, szeflera od teściowej, scindapsus (także od teściowej), odnóżki rośliny, której nazwy nie znam, oliwka europejska, hoya calycina, mięta, bazylia (różne odmiany) i jeszcze jakaś posiana mieszanka ziół - bazylia, tymianek, szałwia. No i na tym nie poprzestanę na pewno. Mam takiego fioła na punkcie roślin, że to szok. Chciałabym, by mieszkanie było pełne zieleni  Very Happy
Mam nadzieję, że wiele się od Was nauczę, bo w sprawach uprawy roślin wiem niewiele.
Zdjęcia swoich śliczności wrzucę trpchę później, jak wszystkie uwiecznię Smile

Mężczyźni i psy nigdy nie zrozumieją, co kobiety widzą w kotach.
Jolka13
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Maja 04, 2009, 18:32:39 »

Witaj na forum

...:::Wielbicielka Fiolków:::...
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #2 : Maja 04, 2009, 19:12:31 »

Witaj.

nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #3 : Maja 04, 2009, 22:08:53 »

Witaj Ewo  Smile

Aga2
Aktywny
**

Agnieszka kujawsko-pomorskie

« Odpowiedz #4 : Maja 05, 2009, 07:06:57 »

Witaj Ewo  Very Happy Powodzenia w uprawie , ja zawsze tarasowe zasuszyłam Sad

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #5 : Maja 05, 2009, 08:04:35 »

Witaj .....

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Maja 05, 2009, 08:07:05 »

Witaj Smile

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
wiesiek30
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Maja 05, 2009, 08:38:13 »

Witaj serdecznie.
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« Odpowiedz #8 : Maja 05, 2009, 14:49:35 »

Witaj Ewo  Very Happy Powodzenia w uprawie , ja zawsze tarasowe zasuszyłam Sad

Aga, to dlatego, ze one sie tak nie rzucaja w oczy  jak domowe. Tez kiedys mialam problem - zasluszalam wprost pierwszorzednie na balkonie rosliny. A teraz.. nie zapominam o zadnych, nawet w najdalszym kaci domu Very Happy

zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Maja 05, 2009, 15:37:38 »

witaj

m&m
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« Odpowiedz #10 : Maja 05, 2009, 15:51:41 »

Powiem Wam, że tutaj na forum jest naprawdę bardzo miło i przede wszystkim wielu rzeczy naprawdę można się nauczyć. np już wiem jak się nazywa sadzonka od mojej teściowej - peperomia pereskiifolia Very Happy i wiem też co z tą sadzonką zrobię - wsadzę do ziemi Smile
Dziękuję za tak miłe przywitanie Smile

żmija
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Maja 05, 2009, 19:38:24 »

O! Witaj moja imienniczko Very Happy
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Maja 06, 2009, 12:39:41 »

Widzę,że szybko zapełniają się twoje parapety  Very Happy.Witaj!

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« Odpowiedz #13 : Maja 06, 2009, 14:49:02 »

o tak.. moje parapety znikaja posrod zieleni w zastraszajaco szybkim tempie. juz powoli musze kombinowac jakies miejsca na nowe rosliny, bo parapetow to u mnie jest zdecydowanie za malo Very Happy
Witaj martakruk Smile wklejanie obrazkow to nie jest trudna sprawa. ponoc gdzie tu na forum jest wyjasnione jak to zrobic Smile ale jak cos to wieczorkiem napisze na pw Smile

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #14 : Maja 06, 2009, 15:42:45 »

witaj Ewo Very Happy
tu znajdziesz instrukcję wklejania przez fotosik.
http://www.floraforum.pl/index.php/topic,4185.60.html

Beztalencie komputerowe jestem  Shocked i dopiero po 3 dniach  "zaskoczyłam". Teraz, to już rutyna  Razz

słoneczne buziaki GosiaP
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« Odpowiedz #15 : Maja 07, 2009, 08:07:23 »

o pięknie Smile to teraz dla zainteresowanych jest link Smile
a może mi ktoś powiedzieć czy jest jakiś moment od którego można się wymieniać roślinami tu na FF??

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #16 : Maja 07, 2009, 08:11:48 »

Nie ma takiego momentu Smile Wprawdzie do działów wymiany nowicjusze nie są dopuszczeni ,ale możesz wymieniać/próbować/ w wątkach  Smile i wątku "chciejstwa doniczkowe"-zawsze jakaś dobra dusza się odezwie  Smile ,jeśli chciejstwa niezbyt wygórowane.

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« Odpowiedz #17 : Maja 07, 2009, 08:13:03 »

a gdzie ten dział jest?? bo tak szukam i szukam i znaleźć nie mogę, a jestem ciekawa co wymieniają i na co Smile

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Maja 07, 2009, 08:24:11 »

Wpisz w wyszukiwanie "chciejstwa doniczkowe"  Smile

Pozdrawiam Asia Smile
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« Odpowiedz #19 : Maja 07, 2009, 08:30:08 »

i to właśnie ten dział?? no proszę Very Happy qrcze, moje chciejstwa to HOYE Very Happy maaassaakraaa

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #20 : Maja 07, 2009, 08:40:44 »

Wymienić się możesz w każdym momencie, jeśli ktoś Ci zaufa ale dostęp do wątku bezpłatnej wymiany mają dopiero "aktywni". Nie wiem po ilu postach z "nowicjusza" awansuje się na "aktywnego" bo nigdy nie zwracałam na to uwagi. U mnie "się stało" nagle  Smile. Wydaje mi się, że po 300. Osoby zaczynające przygodę na FF od bezpłatnej wymiany nie mają lekko. Naciągaczy się nie toleruje.  Poczytaj  trochę, sama się zorientujesz.
Jeśli masz coś na wymianę, po prostu możesz otworzyć nowy post w którym pokażesz swoją roślinkę . Jeśli czegoś poszukujesz to dopisz się w "Chciejstwach doniczkowych" , może ktoś  chce się akurat pozbyć  wymarzonej przez Ciebie roślinki  Cool  Smile.

słoneczne buziaki GosiaP
stargazer
Aktywny
**

wielkopolska

« Odpowiedz #21 : Maja 07, 2009, 08:45:55 »

dziękuję za dobre rady Smile wiem, że zaufanie jest najważniejsze, dlatego nie chcę źle zaczynać od początku. dlatego o nic nie proszę, nie piszę gdzie mnie nie chcą. rozglądam się i różnych rzeczy się dowiaduję Smile a moje kolekcja roślin powolutku się rozwija i może jak moje śliczności mi podrosną to wtedy będę mogła już się wymieniać Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: