Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 21:34:48
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka to choroba ?  (Przeczytany 83885 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #60 : Maja 30, 2012, 11:28:05 »

Prosze o poprawienie bledu ortograficznego w moim poprzednim poscie bo nie moge juz edytowac  Smile

Powtarzam-zdjecia sie nie otwieraja.

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #61 : Maja 30, 2012, 11:29:22 »

To stanowczo za czesto podlewasz jak masz gliniasta.U mnie tez gliniasta i podlewam w czasie upalow co 3 dni.Dolki byly wypelnione ziemia z torfem.

1makow9
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #62 : Maja 30, 2012, 22:35:20 »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ea881fd2a52d862.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ae1b5c65df527a2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e94021306fc1f44.html

Więc ograniczam podlewanie Smile Roślinka sama odżyje czy mogę jej w tym jakoś pomóc??
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #63 : Maja 31, 2012, 15:35:46 »

Nie spotkałam się z tym , by iglaki trzymać w kamieniach , zwłaszcza jak masz gliniasta ziemie , pozbawiasz ją parowania ...
Ja z własnego doświadczenia , pousuwałam wszelkie kamyczki , jakie miałam w roślinach , które wymagały ,,,niby drenażu kamieni...rośliny mi poznikały ...reszta , co została , wręcz odżyła , po spulchnieniu ziemi

1makow9
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #64 : Maja 31, 2012, 23:24:17 »

pod kamieniami mam korę hihi jak narazie tylko 30 sztuk choruje a 95 to okaz zdrowia zobaczymy co będzie dalej. pod kamieniami mam czarną tkaninę ogrodniczą - chyba nazywa się to troszkę inaczej Wink. Myślisz że przez kamienie pozbawiam parowania ?? przecież chyba o to chodzi aby utrzymac wilgotność ziemi. Jak ja mało wiem a zabrałem sie za sadzenie tuj - myślałem że to łatwiejsze, posadzę i będą hihi
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #65 : Czerwca 01, 2012, 11:56:24 »

Nie wiem kochana , ja miałam  bezpośrednio na ziemi , kamienie ....wiem tylko , że jak podsypałam mały świerk , zielony, korą , tak z rozpędu , po  jakimś tam czasie , młode przyrosty zaczęły się dziwnie skręcać i brązowieć..tknęło mnie i wywaliłam korę ...pousuwałam te porażone części ..i co świerk odżył , nowe igliczki poszły w te miejsca ..rośnie jak na drożdżach tfu tfu..
.coś tam im źle , skoro takie są ..
Taki masz łańcuszkowy , piękny , ja mam z kolei , krzew

goll
Rezydent

« Odpowiedz #66 : Lipca 01, 2012, 19:44:10 »

Mój świerk conica wiosną pięknie puścił młode zielone odrosty, ostatnio zauważyłam,że zaczynają żółknąć od pnia.Najpierw myślałam,że sucho ma ale w końcu rozgarnęłam te gałęzie i znalazłam coś, co może być tarcznikiem ,albo misecznikiem.
Poradźcie co zastosować.

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #67 : Lipca 01, 2012, 22:32:24 »

Teraz to tylko Confidor ze 3 razy, wczesną wiosną Promanal,albo parafinę 4 %.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
tomeh
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #68 : Sierpnia 05, 2012, 22:06:51 »

U mnie na działce było to samo. To było coś z wodą w glebie. przynajmniej podobne obawy. Pomogło wysypanie kory pod drzewo.

Portal infomiasto.eu - pomocne treści i filmy
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #69 : Kwietnia 09, 2014, 08:08:22 »

Dziś, robiąc tradycyjny obchód po ogrodzie, zauważyłam że coś czerwonego jest na moich tujach. CO to może być? Spodziewam eis że jest to jakieś paskudztwo, które w końcu mi moje tujki pozabija.

Mam nadzieję, ze coś na zdjęciu widać. Robione telefonem

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #70 : Kwietnia 09, 2014, 08:12:12 »

A to nie sa zalazki nowych pedow?

aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #71 : Kwietnia 09, 2014, 08:25:09 »

Takie czerwone? Ja się kompletnie nie znam na iglakach, ale jak zobaczyłam coś czerwonego to uznałam ze to nie może być nic dobrego.

Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #72 : Kwietnia 09, 2014, 08:27:38 »

A szyszek z tego nie bedzie? Smile

aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #73 : Kwietnia 12, 2014, 16:00:00 »

Melduję pokornie że z czerwonych "robali" powstały małe szyszeczki. Ale spanikowałam Smile

Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
MirkaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #74 : Maja 28, 2016, 19:59:14 »

Proszę o pomoc w identyfikacji iglaka i jego choroby, brązowieją części igiełek , rozprzestrzenia się na coraz więcej gałęzi. Podlewany na fytoftorozę , wszelkie grzyby, opryskiwany, nawożony nie mam pomysłu co jeszcze. Ostatecznie wytnę bo zaczyna szpecić .

marysia60
Gaduła

« Odpowiedz #75 : Maja 28, 2016, 22:15:59 »

Tak przyglądam się i wydaje mi się, że też mam takiego iglaka, nazwy nie znam, bo dość dawno kupiony  Cool
Rośnie powoli, ja iglaków nie nawożę, jutro zrobię zdjęcie  Very Happy

ziooober88
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #76 : Czerwca 30, 2016, 13:30:34 »

Witam, ostatnio na moich tujach zauważyłem takie czarne plamy. Co to może być za choroba i co z tym robić? Mam tego około 200 drzewek i prawie na każdym występuje takie coś.  Drzewka były sadzone 3 miesiące temu. Ostatnio podsypałem je mocznikiem i sypałem po gałązkach może to jest to? Nie sypałem pod drzewka tylko po nich. Co mam z tym robić pryskać czymś? Lać wodę? Szkoda żeby mi to usłchło Smile

http://ifotos.pl/zobacz/201606292_sqwanrq.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/201606292_sqwanxe.jpg
http://ifotos.pl/zobacz/201606292_sqwanxa.jpg

Macie jakieś pomysły co to może być?
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #77 : Września 20, 2016, 10:26:14 »

Wygląda na ...........zalanie

basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #78 : Września 20, 2016, 17:28:48 »

Wyglądają jak popalone nawozem - Twoje stwierdzenie "sypałem po gałązkach" należy brać dosłownie, że ten mocznik trafił na liście (no, łuski)?  Primo, o tej porze roku nawożenie jest szkodliwe, secundo, mocznik to zdecydowanie za mocny nawóz. Możesz go dodać do kompostu jako przyspieszacz, ale sypanie pod tuje to jak dla mnie pomyłka. Z tymi czarnymi łuskami nie zrobisz już nic, trzeba wziąć sekator i je powycinać delikatnie.

B.

Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #79 : Grudnia 27, 2017, 20:19:05 »

Kupiłam sobie małe białe świerki - z przeznaczeniem na bonsai. Były ładne, zielone, jednak w domu zaczęły żółknąć. Czy ja coś źle robię, czy to jakaś choroba? I nie mniej ważne - czy te gałęzie mają szansę się znowu zazielenić, czy są już stracone i tylko do obcięcia?
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #80 : Grudnia 27, 2017, 21:32:52 »

A jaka jest temperatura tam gdzie stoją? I dostęp światła?

B.

Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #81 : Grudnia 27, 2017, 22:13:25 »

W tym pokoju nie jest gorąco, grzejnik jest ustawiony na 1,2 - 1,5 także tylko ciut-ciut. Światła tylko tyle co od okna, ale może to jest właściwy trop, bo igły robią sie suche tylko w miejscu cienia od innych roślin, hmmm...
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #82 : Grudnia 27, 2017, 22:28:23 »

Świerki są światłożądne, idealna korona jest tylko u samotników. A o temperaturę pytałam, bo nie jest to roślina domowa, wymaga zimowego spoczynku, niskich temperatur. Poza tym ma określone wymagania co do świeżego i wilgotnego powietrza. Parę tygodni świerki w pokoju mogą wytrzymać (udawało mi się wiele lat temu przetrzymać choinkę w doniczce od świąt do marca, na parapecie mało szczelnego okna), ale o całorocznej uprawie nie ma co myśleć.

B.
Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #83 : Grudnia 27, 2017, 22:51:10 »

Ogólnie zamierzałam je docelowo trzymać na balkonie, are z racji tego że są małe bałam sie niskich temperatur. Jeśli zmienię im warunki na bliższe temu co im odpowiada, jest szansa że ta dolna częśc znowu się zazieleni, czy jeśli raz zrobila się żółta, to juz nigdy nie odrośnie?
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #84 : Grudnia 28, 2017, 11:44:11 »

Szanse na odrośnięcie praktycznie żadne. Niestety świerki tak mają.

B.
Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #85 : Grudnia 28, 2017, 13:33:22 »

Niestety... szkoda. Dziękuję za pomoc Very Happy
Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #86 : Grudnia 28, 2017, 19:15:35 »

Hmm ale są szanse że te gołe galęzie puszczą na sobie nowe boczne? czy też juz nie?
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #87 : Grudnia 28, 2017, 20:04:42 »

Bardzo wątpliwe. Zielona gałązka przycięta jeszcze się odpuści ze śpiących pąków, ale zżółknięta po prostu zasycha. Tak jest też w lesie, gdy do dolnych gałęzi przestaje docierać światło.

B.
Curious
Aktywny
**

« Odpowiedz #88 : Grudnia 29, 2017, 11:27:16 »

Szkoda Smile Dziękuję bardzo za poświęcony czas!
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: