Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 18, 2021, 01:34:10
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Witam serdecznie.!  (Przeczytany 4342 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szyszunia95
Nowicjusz
*

"Bo przyjaźń i miłość to sprawy najważniejsze"...

« : Kwietnia 22, 2009, 12:04:03 »

Jestem nowicjuszką na tym forum, jednak zarejestrowałam się, ponieważ chciałam się nieco więcej dowiedzieć (jestem ciekawa świata =)... Mianowicie chodzi o to, że...
- chciałabym hodować zioła  Very Happy Razz
- jednak nie wiem, jakie z nich można hodować w domu Sad
- jak już się dowiem, jakie to odmiany, chcę je kupić... no i hodować.!

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję  Mad

P.S. Mam do oddania, bądź sprzedania kaktusy (komuś z Radomia  Very Happy), różne odmiany.

$ylwu$ :*
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Kwietnia 22, 2009, 12:05:22 »

Witaj Smile

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #2 : Kwietnia 22, 2009, 12:10:52 »

Witaj

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
malgosiadg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Kwietnia 22, 2009, 12:21:19 »

witaj Szyszuniu Smile Fajny nick. Ja też mam ochotę na ziołowy parapet, ale jakoś do tej pory mi sie nie udało

pozdrawiam fiołkowo
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #4 : Kwietnia 22, 2009, 16:15:25 »

Witaj  Very Happy

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #5 : Kwietnia 22, 2009, 18:07:44 »

Witaj.

kamil-k
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Kwietnia 22, 2009, 18:51:12 »

Witaj "Sysunia!!!" (to cytat oczywiście!) Very Happy (mam nadzieję, że nie naruszyłem Twej prywatności parafrazując nieco nicka).. jeśli jest inaczej - WYBACZ! Z ziółkami mam do czynienia na co dzień, jeno to trochę inna "działka" Smile.
Poważnie: ja też jestem nowy i nie wiem, czy się "przyjmę" Confused. Jakkolwiek by się nie stało, cieszę się z bycia TU I TERAZ Smile Laughing Smile. Witaj więc... kam-k Idea
szyszunia95
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Kwietnia 22, 2009, 20:37:53 »

Dziękuję za odpowiedzi, tak więc co z tym ogródkiem...? Wiem już, że mogę hodować bazylię Smile. Kupiłam już nawet nasionka... Ale co dalej.!?

Do kamila-k: Nie, nie obrażę się. Możecie nazywać mnie "Sysunią"  Razz Razz Razz NIe przeszkadza mi to i jest nawet fajne ;p

Aga2
Aktywny
**

Agnieszka kujawsko-pomorskie

« Odpowiedz #8 : Kwietnia 23, 2009, 06:58:47 »

Witam serdecznie Very Happy

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #9 : Kwietnia 23, 2009, 08:17:36 »

Kamil-k......załóż swój wątek powitalny  Cool
I witaj  Very Happy

soleil2205
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Kwietnia 23, 2009, 08:18:13 »

Witam serdecznie!  Smile

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #11 : Kwietnia 23, 2009, 09:31:23 »

witam serdecznie Very Happy
Ziółka które mi się udają na parapecie okiennym (oprócz bazylii) :
- melisa - z nasion  ale można kupić doniczkową  (np. w Auchan) która szybciutko się rozrasta (na oknie osiągnęła pół metra wysokości!)
-mięta -tylko w dużej doniczce bo w małej zmarniała, kłącza dostałam z działki
-szczypiorek - z działki dostałam karpę ale z nasionek wyhodowałam też sama,w  balkonowej skrzynce i mam go od ok 8 lat bez przesadzania (nie przemarzł nawet w największe mrozy!)
- szczypiorek z dymki
- tymianek- gotowy, w doniczce (z Auchana)
- oregano- z nasion ,jest bardzo delikatne (skiełkowaną młodzież przy podlewaniu trochę poniszczyłam i zostało 1/3 Sad )
- lubczyk - z całej torebki nasion dorosły tylko 4 sztuki (nie wiem dlaczego)
- pietruszka naciowa (marna mi wychodzi z nasion ale jest)

W sklepach (Auchan, OBI, Leroy Merlin) widziałam w sprzedaży doniczki z wyrośniętymi ziołami . Są gotowe do przesadzenia (do spożycia także)  i bardzo szybko się rozrastają.
Ceny różne od ok 5zł do 25zł (włoskie)

powodzenia Very Happy

słoneczne buziaki GosiaP
szyszunia95
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Kwietnia 24, 2009, 17:46:57 »

Dziękuje bardzo Smile.W Radomiu o ile wiem, jest tylko OBI ;p. Mam jeszcze jeden pomysł, co do aranżacji mojego parapetu... Chciałabym dwie łubianki (jeśli ktoś nie wie, to się w tym zbiera truskawki ;p) jakoś "udoskonalić" (czyt. pomalować i zrobić z nich jesień średniowiecza ;pp), no i do nich wsadzić doniczki z ziołami, bądź jakimiś innym, ładnymi (najlepiej całorocznymi) kwiatuszkami... Co myślicie...? Czekam na opinie i rady, no i z góry dziękuję :*

violkah
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Kwietnia 26, 2009, 20:04:56 »

Witaj  Very Happy
szyszunia95
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #14 : Kwietnia 26, 2009, 21:10:58 »

Haha.! Pojechałam w odwiedziny do cioci na wieś. I co odkryłam.? Ciocia jest bardzo miłą osóbką, bo dała mi sadzonki mięty i rozmarynu Smile. Jestem cioci bardzo wdzięczna... I jak myślicie, uda mi się ziołowy parapet... ;p.?

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #15 : Kwietnia 27, 2009, 13:06:35 »

oczywiście,że się uda!. Tylko pamiętaj,że zioła wymagają sporych doniczek. W płytkich marnieją.

Przez Ciebie   Wink  sama nakupiłam dostępne w Auchan ziółka i posadziłam  w doniczce (ale na balkonie).
 Nie planowałam w tym roku...  Smile  ale mnie naszło, taka babska zazdrość  Smile Smile  Wink

słoneczne buziaki GosiaP
szyszunia95
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Kwietnia 27, 2009, 14:52:49 »

Dziękuję bardzo za rady.! A chcę się jeszcze zapytać, jakie kwiaty ładnie wyglądają na oknie, długo kwitną, no i można je hodowac w domu (prócz pelargonii, bo te mam już na balkonie Wink?

gosiap
Aktywny
**

zielone jest piękne

« Odpowiedz #17 : Kwietnia 28, 2009, 11:50:23 »

Ja mam tylko jedną odpowiedź : storczyki, Storczyki, storczyki baardzo długo kwitną i potem znów kwitną i znów. Ale ja już jestem nieuleczalnie zastorczykowana więc  Wink.
Fiołkomaniacy powiedzą Ci :fiołki itd.
Lepiej będziesz się czuła, gdy zaczniesz hodować nie to co ładnie wygląda, tylko co Tobie się podoba. Każdy ma inny gust a z kwiatami Ty będziesz mieszkała. Popatrz co jest w sprzedaży i wybierz co Ci serce i portfel podpowie, a na forum dowiesz się jak roślinki nie zamordować Mr. Green.

słoneczne buziaki GosiaP
zocha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Kwietnia 28, 2009, 18:46:23 »

zgadzam się z Gosią- nawet bardziej to co  ci  serce podpowiada Very Happy, ja po  fiołkach zachorowałam na  storczyki Laughing
 a tak ziołowo  dodam jeszcze że ja znów zaczęłam hodować szczypiorek,  no  a kiedyś w czasie studiów uprawialam bazylie, pietruszki, oregano no  i oczywiście rzeżuchę a jak mi  w pokoju pachniało, powodzenia Cool

m&m
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: